الگوی صدور هشدار های جوی در هواشناسی سیستان و بلوچستان تغییر کرد

به گزارش بلاگ پو، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: به منظور ارائه جزئیات بیشتر در هشدار های جوی الگوی جدید صدور اطلاعیه ها و اخطاریه های هواشناسی در استان عملیاتی شد.

الگوی صدور هشدار های جوی در هواشناسی سیستان و بلوچستان تغییر کرد

به گزارش از ، وبه نقل از روابط عمومی اداره کل هواشناسی سیستان وبلوچستان؛ محسن حیدری مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: هشدار های جدید شامل هشت عنصر اصلی است که زمان وقوع پدیده، دامنه تأثیر و زمان خاتمه آن را شامل می گردد.

او ادامه داد: عناصر الگوی جدید نگارش هشدار های جوی شامل توصیف پدیده مورد انتظار، زمان آغاز، نوع مخاطره، منطقه اثر، زمان خاتمه، اثر مخاطره و توصیه های کاربردی است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: الگوی جدید ابهامات نگارشی صدور اطلاعیه ها و اخطاریه های جوی قبلی را رفع نموده تا فرایند اطلاع رسانی به صورت دقیق تر انجام گردد.

او با بیان اینکه امروز نخستین هشدار جوی با الگوی جدید صادر شد، گفت: این هشدار برای اطلاع رسانی تداوم فعالیت سامانه آب و هوایی مونسون هند دراستان صادر شد. بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های عددی انتظار می رود همچنان رشد ابر های همرفتی، ریزش های رگباری، تندباد های موقت و صاعقه تا آدینه در استان ادامه داشته باشد.

حیدری با بیان اینکه این ریزش ها نواحی نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان را تحت تاثیر قرار می دهد، گفت: توصیه می گردد از تردد و اسکان در حاشیه رودخانه های محلی و مسیل ها نیمه جنوبی استان خودداری گردد و برای جلوگیری از برخورد صاعقه از رفتن به ارتفاعات و قرارگرفتن در فضای باز نیز اجتناب گردد.

او اعلام نمود: با توجه به همرفتی بودن سامانه فعال در سیستان و بلوچستان انتظار می رود بارش ها به صورت عمده در بعدازظهر ها و اوایل شب رخ دهد.

ع

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 9370

به "الگوی صدور هشدار های جوی در هواشناسی سیستان و بلوچستان تغییر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الگوی صدور هشدار های جوی در هواشناسی سیستان و بلوچستان تغییر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید