امیر، پسر احمد یا احمد، پدر امیر؟

به گزارش بلاگ پو، در تاریخ فوتبال ایران پدر و پسر های زیادی حضور داشتند؛ علی و ایرج دانایی فرد، همایون و علی بهزادی، عزت و علی جانملکی، سیاوش و سپهر حیدری، ناصر و آتیلا حجازی، ابراهیم و اردلان آشتیانی، علی و محمد پروین، ناصر و آرش نوآموز و .... این اواخر نام امیر عابدزاده به عنوان پسر احمدرضا عابدزاده بر سر زبان ها افتاده است.

امیر، پسر احمد یا احمد، پدر امیر؟

امیر چند سالی است که جزو دروازه بان های تیم ملی است، اما در این سال ها همیشه پشت سر بیرانوند قرار گرفته است. در واقع عابدزاده با درخشش در ماریتیمو هیچ گاه جایگزین بیرانوند نشده بود تا اینکه امسال بیرو به بلژیک رفت و فعلا از بد حادثه نیمکت نشین است. این بار نوبت به عابدزاده رسید که در چند فصل گذشته جزو بهترین دروازه بان های پرتغال بوده و در برابر بوسنی تبدیل به انتخاب اول اسکوچیچ شد و اولین کلین شیت را هم رقم زد.

* درخشش پسر در روز های سخت پدر

دیدن امیررضا در دروازه تیم ملی حس خوبی را به مخاطب فوتبال منتقل می کند. او یادآور سال ها درخشش احمدرضا در پیراهن تیم ملی و همچنین پرسپولیس و استقلال است؛ تنها یاغی تاریخ که میان طرفداران هر دو تیم طرفدار دارد.

اگر آن مصدومیت کذایی از ناحیه زانو نبود، خاطرات بیشتری از عقاب آسیا برای فوتبالی ها ثبت می شد، اما همین اتفاقات باعث شده اهالی فوتبال چشم به درخشش عابدزاده کوچک بدوزند. هر بازی خوب عابدزاده در پرتغال و حضور او در چارچوب دروازه تیم ملی، بیشتر از هر بازیکنی به مذاق مخاطب فوتبال ایران خوش می آید.

دست بر قضا، حضور امیر در دروازه تیم ملی مقابل بوسنی با عمل جراحی احمدرضا عابدزاده در بیمارستان همراه بود که همگی مربوط به دوران فوتبال او است که هر چند سال یک بار مجبور می شود استخوان های اضافه را از بدنش خارج کند تا دچار محدودیت حرکتی نشود.

* پدر یا فرزند؟

احمدرضا بعد از جراحی، شاهد حضور پسرش درون دروازه ایران و پیروزی تیم ملی با کلین شیت امیررضا بود و شاید به این فکر می کرد که آیا پسرش روزی از زیر عنوان امیر، پسر احمد خارج می شود؟ قطعا برای احمدرضا عابدزاده، عنوان احمد، پدر امیر شیرین تر است که او را با افتخارآفرینی های پسرش بشناسند که این اوج علاقه مندی یک پدر به فرزندش است.

کما اینکه این اتفاق برای حمید و ترانه علی دوستی رخ داده است؛ روزگاری همه ترانه را دختر حمید علی دوستی می دانستند، ولی حالا باید گفت حمید، پدر ترانه علی دوستی و نه تنها حمید علی دوستی از این موضوع گلایه ای ندارد که به آن افتخار هم می کند.

* وقتی لبخند احمدرضا عابدزاده روی امیر اثر گذاشت

بعد از بازی امیر عابدزاده در مصاحبه به ارتباطش با احمدرضا عابدزاده اشاره کرد. او از اعتماد به نفس بالای احمدرضا گفت که اسطوره فوتبال ایران و ستاره نسل 98 فرانسه به شمار می رود و واکنش هایش در بازی با استرالیا و آن خنده های از روی آسودگی خاطر، تبدیل به قاب اصلی صعود ایران به جام جهانی شده است، سخن گفت.

خنده ها و اعتماد به نفس بالای احمدرضا در بازی با استرالیا همان اتفاقی است که امیر از آن سخن گفت: همیشه خیالش راحت است (باخنده). اعتماد به نفس و لبخند های احمدرضا عابدزاده روی من تاثیر گذاشته و سعی می کنم همین فرایند را بروم. کل تیم ملی ایران مقابل بوسنی تا اندازه ای خوب بود که خیال همه راحت باشد.

امیر عابدزاده با 27 سال سن و نشان دادن آمادگی بالای خود در فوتبال پرتغال، چشم به تصاحب دروازه تیم ملی در جام جهانی 2022 قطر دارد تا بیش از این نامش را بر سر زبان ها بیندازد و چه بسا رویای پدر را محقق کند.

منبع: فرارو
انتشار: 24 آذر 1399 بروزرسانی: 24 آذر 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 37841

به "امیر، پسر احمد یا احمد، پدر امیر؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیر، پسر احمد یا احمد، پدر امیر؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید