انتقاد پوران درخشنده از ساخت فیلم های بی خاصیت

به گزارش بلاگ پو، مهر/ پوران درخشنده تهیه کننده و کارگردان سینما معتقد است سینمای ایران برای عقب نماندن از جامعه نیازمند تولید فیلم های دغدغه مند به جای آثار بی خاصیت است.

انتقاد پوران درخشنده از ساخت فیلم های بی خاصیت

پوران درخشنده کارگردان و تهیه کننده سینما درباره اولویت های سینمای ایران در سال 99 گفت: معتقدم پیش از هر چیز سینمای ایران نیازمند آزادی بیان است و این مهمترین مسأله ای است که باید نگاه ویژه ای به آن داشته باشیم. به عنوان یک کارگردان سینمای اجتماعی به دلیل اینکه نمی توانم به همه موضوعات اجتماعی روز بپردازم از جامعه خود عقب افتاده ام و این مساله برای یک فیلمساز اجتماعی اصلاً خوب نیست.

کارگردان فیلم سینمایی هیس دخترها فریاد نمی زنند در تشریح این موضوع افزود: به عنوان مثال 2 سال تمام پروانه ساخت فیلم سینمایی هیس پسرها فریاد نمی زنند را صادر نمی کردند چرا که به این مساله فکر می کردند که موضوع این فیلمنامه، موضوعی نیست که در سینما بتوان به آن پرداخته شود و آن را یک تابو می دانستند.

این کارگردان سینما تاکید کرد: زمانی که یک ملاحظاتی را برای سینما می گذارید، در واقع جلوی چالش یک کارگردان نسبت به مسائل جامعه خود را می گیرد و فیلمساز مجبور به ساخت چیزی می شود که بسیار بی خاصیت است و یا اینکه نمی تواند در تجربه های سینمایی خود مسائل مهمتری را مطرح کند.

وی توضیح داد: در چنین شرایطی برای سینماگرانی که دغدغه شان توجه به مسائل اجتماعی است، شرایطی پیش می آید که آرام آرام به حاشیه رانده می شوند و نمی توانند آنچه که باید و می دانند را جلوی دوربین ببرند.

کارگردان فیلم سینمایی شمعی در باد بیان نمود: مساله دیگر این است که سینمای ایران در پخش فیلم نیز با مسائلی روبرو است و سالن های سینمایی در کشور کمتر از تولیدات سینمایی است و در چنین شرایط فیلم هایی که شاخصه های موردپسند سینماداران را نداشته باشد، بسیار دیر اکران می شوند. اگر تعداد سالن های سینما مناسب بود همه فیلم ها می توانستند در شرایط یکسان روی پرده سینما بروند.

درخشنده در پایان گفت: باید بدانیم که سینمای امروز ما نیازمند فضای بازی است که کارگردانان بتوانند اندیشه خود را رها کنند و به دغدغه های خود در سینما بپردازند. نه اینکه به دلیل ملاحظات و محدودیت ها از جریان اصلی سینما کنار گذاشته شوند.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: همگردی
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 23383

به "انتقاد پوران درخشنده از ساخت فیلم های بی خاصیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد پوران درخشنده از ساخت فیلم های بی خاصیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید