انعقاد تفاهم نامه خواهرخواندگی اصفهان و سمرقند

به گزارش بلاگ پو، شهردار اصفهان در حاشیه مراسمی که به صورت ویدیو کنفرانس و نمادین، با حضور مسئولان فرهنگی دو شهر تاریخی اصفهان و سمرقند برگزار گشت، از انعقاد تفاهم نامه خواهرخواندگی اصفهان و سمرقند در راستای توسعه همکاری های اجتماعی و فرهنگی میان این دو شهر تاریخی خبر داد.

انعقاد تفاهم نامه خواهرخواندگی اصفهان و سمرقند

میراث آریا: روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، قدرت اله نوروزی امروز 16 تیرماه با اعلام این مطلب گفت: امروز جای بسی خوشبختی است که جشن انعقاد تفاهم نامه چهاردهمین خواهرخواندگی شهر تاریخی اصفهان برگزار می شود.

شهردار اصفهان افزود: پیشینه تاریخی این دو شهر که هر دو از شهرهای تمدن ساز در جهان شرق به تعداد می فرایند می تواند دست مایه ارزشمندی برای توسعه دو کشور ایران و ازبکستان به تعداد رود.

او ادامه داد: با توجه به این که دو کشور ایران و ازبکستان و به تبع آن اصفهان و سمرقند عضو سازمان همکاری های منطقه ای اکو هستند، انعقاد این قرارداد خواهرخواندگی نقش مهمی در توسعه ارتباطات اجتماعی و فرهنگ میان جوامع نخبه این دو شهر به تعداد می رود، لذا از تمامی نهادهای اقتصادی، علمی و فرهنگی دو شهر دعوت می شود تا از این فرصت استفاده کرده و به پیشرفت اصفهان و سمرقند در راستای دست یابی به توسعه پایدار یاری رسانی کنند.

نوروزی شرح داد: با توجه به برگزاری جشنواره بین المللی فیلم های بچه ها و نوجوانان، از هنرمندان سمرقند دعوت می کنیم تا در این جشنواره شرکت کرده، چرا که این جشنواره را آغازگر راه جدیدی در همکاری های فرهنگی این دو شهر کهن مشرق زمین می دانیم.

abanhome.com: بازسازی ساختمان | برای اجرای یک طرح بازسازی مقرون به صرفه با کارشناسان گروه ساختمانی آبان مشورت کنید

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 51443

به "انعقاد تفاهم نامه خواهرخواندگی اصفهان و سمرقند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انعقاد تفاهم نامه خواهرخواندگی اصفهان و سمرقند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید