انواع، کاربردها و مزایای پارتیشن اداری

به گزارش بلاگ پو، طراحی داخلی فضای محل زندگی و کار برای همه افراد مهم است. به هر محیطی با توجه به کارایی و سلیقه افرادی که در آن هستند، می توان طرحی متفاوت داد تا ضمن زیبایی محیط و همچنین تقسیم بندی قسمت های مختلف، از فضای در اختیار، بهترین استفاده انجام شود. طراحی محیطی همچنین به فضا، روح و شخصیت می بخشد.

انواع، کاربردها و مزایای پارتیشن اداری

پارتیشن ها راحت ترین، منعطف ترین و مقرون به صرفه ترین روش برای جداسازی و بهینه سازی فضاهای داخلی در محل زندگی و کار هستند. از پارتیشن ها می توان برای زیبایی محیط و به عنوان دکور نیز استفاده کرد. پارتیشن ها در طرح ها، رنگ ها، استایل ها، سایزها و اشکال مختلف و متنوع تولید می شوند. پارتیشن ثابت، متحرک، شیشه ای، چوبی، دوجداره، آلومینیومی و… از انواع مختلف هستند که با توجه به سلیقه افراد و دکور محیط مورد نظر استفاده می شوند. در ادامه به معرفی انواع مختلف پارتیشن اداری و دوجداره و کاربردها و مزایای آن ها می پردازیم.

انواع پارتیشن اداری؛ کاربردها و ویژگی های آن ها

استفاده از پارتیشن در فضای اداری بسیار مرسوم است. تقسیم بندی اتاق ها، حیطه بندی ، مرتب سازی، شخصی سازی، دکور و طراحی فضای کاری از کاربردها و ویژگی هایی است که با استفاده از پارتیشن به دست می آید. در محیط های کاری، کارمندان نیاز به احساس آرامش و تمرکز برای انجام کارهای خود دارند که با این تقسیم بندی، احساس بهتری پیدا می کنند و این موضوع باعث افزایش کارایی آنان می شود.

استفاده از پارتیشن، بهترین روش برای تبدیل فضاهای بزرگ تر به فضاهای کوچک و شخصی است. امروزه با استفاده از این متریال های سبک و قابل جابجایی به راحتی و بدون استفاده از مصالح سنتی و قدیمی می توان به بهترین شکل برای طراحی محیط داخلی عمل کرد.

انتخاب نوع پارتیشن در فضاهای اداری بستگی به محیط، مکان، روحیات فضای کار و مهم تر از همه سیاست کاری سازمان و یا شرکت مربوطه دارد. برخی از محیط های کاری، رسمی و اداری هستند و طراحی مناسب چنین فضایی را می طلبند. در برخی مکان ها نیز طراحی مدرن و به روز مدنظر بوده و طرح کلاسیک کاربردی ندارد. در ادامه به معرفی انواع مختلف پارتیشن های اداری می پردازیم.

پارتیشن دوجداره شیشه ای، ام دی اف و آلومینیومی

در برخی موارد می توان از پارتیشن دوجداره استفاده کرد. پارتیشن های دوجداره از نوع شیشه ای، چوبی آلومینیومی و یا تلفیقی هستند که به علت دوجداره بودن، عایق صدا و حرارت هستند.

*پارتیشن دوجداره شیشه ای

در صورتی که از نوع تمام شیشه استفاده شود، فضایی کاملاً بدون مرز و شفاف را در عین بهینه سازی و زیبایی در اختیار خواهیم داشت. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، طراحی مدرن و به روزی به فضا داده شده است. در عین حال محل کار از نور بسیار بالایی برخوردار است. پارتیشن های شیشه ای به دیوارهای نامرئی و بی رنگ معروف هستند.

*پارتیشن ام دی اف

در مواقعی که نیاز به شخصی سازی بیشتر و حفظ حریم خصوصی باشد، انتخاب پارتیشن های اداری چوبی (ام دی اف) بهترین گزینه است. حتی می توان از انواع ترکیبی شیشه و ام دی اف نیز استفاده کرد. این نوع علاوه بر کارایی که در تقسیم بندی فضای کار دارند، به علت استفاده از چوب ام دی اف، زیبایی خاص خود را دارا هستند. با توجه به این که می توان از انواع طرح های ام دی اف برای ساخت آن ها استفاده نمود بنابراین تنوع طرح و رنگ بسیار بالایی دارند.

با توجه به این که در تولید و طراحی آنان از شیشه نیز استفاده می شود، بنابراین با کوچک و بزرگ کردن شیشه ها، رنگی و غیررنگی کردن آن و همچنین سایز و اندازه، می توان طرح ها و استایل های مختلفی به آن داد.

*پارتیشن آلومینیومی

فریم اولیه و در اصل چارچوب این نوع پارتیشن ها ساخته شده از آلومینیوم است. برای دیگر قسمت های این پارتیشن ها از چوب ام دی اف و یا شیشه و حتی در برخی موارد ترکیبی از این دو استفاده می شود.

با توجه به نوع شیشه که می تواند دوجداره یا تک جداره باشد و همچنین طرح و رنگ و شکل چوب ام دی اف مورد استفاده، در این مدل از پارتیشن ها نیز می توان تنوع زیادی ایجاد کرد. پارتیشن های آلومینیومی نسبت به چوبی و شیشه ای سبک تر بوده و به راحتی قابل جابجایی هستند.

همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم بسته به نیاز می توان از انواع ثابت و یا متحرک این پارتیشن ها استفاده کرد. معمولاً در فضاهایی که بازتر هستند و امکان تغییر دکوراسیون وجود دارد، پارتیشن های اداری متحرک گزینه بهتری هستند اما در مواردی که بعد از نصب امکان جابجایی وجود نداشته باشد و فضا برای این کار مناسب نباشد، استفاده از نوع ثابت آن بهتر و کم هزینه تر است.

ویژگی ها و کاربردهای جذاب پارتیشن دوجداره

پارتیشن های دوجداره که در این مقاله در خصوص آن مطالبی را ارائه کردیم از انواع کاربردی و مناسب برای فضاهای اداری هستند. در این نوع پارتیشن ها از شیشه دوجداره استفاده می شود که علاوه بر جداسازی فضای مورد نیاز، در زمستان و تابستان عایق برودت و حرارت نیز هستند. این پارتیشن ها به علت ویژگی دوجداره بودن، عایق صدا نیز می باشند. این موضوع به ویژگی شخصی سازی و حفظ حریم خصوصی افراد کمک می کند و همچنین باعث ایجاد سکوت و آرامش در محیط می شود.

در پارتیشن های دوجداره می توان از ترکیب چوب و شیشه و یا حتی تمام چوب و تمام شیشه استفاده کرد.

طرح های تمام شیشه به علت سادگی طراحی برای محیط های کاری تقریباً مدرن، بیشتر مناسب هستند.

طرح های پارتیشن دوجداره چوبی (ام دی اف) نیز بسیار شکیل و زیبا هستند. برای محیط های سازمانی کلاسیک مانند ادارات دولتی و شرکت هایی که طراحی سنگین تری نیاز داشته باشند، مناسب هستند. مدل های چوبی گرمای بیشتری به محیط می بخشند. به علت موجود بودن طرح های مختلف ام دی اف در بازار می توان هماهنگی زیادی بین این پارتیشن و سایر وسائل و ملزومات اداری ایجاد کرد.

پارتیشن فریم لس

پارتیشن یکی از ابزار طراحی و دکوراسیون اداری است که برای اهداف مختلف با متریال های متفاوت و کاربردی، بنا به سفارش و سلیقه مشتری، شرایط محل نصب و کاربری آن، قابل طراحی، تولید و نصب می باشد که با آن می توان به استفاده بهینه از فضا دست یافت.

پارتیشن های اداری به چندین دسته تقسیم می شوند که تعدادی از آن ها عبارتند از پارتیشن های تک جداره، پارتیشن های دوجداره، پارتیشن های شیشه ای، پارتیشن فریم لس و پارتیشن های متحرک.

پارتیشن های فریم لس در سال های اخیر به دلیل طراحی مدرن و شیک، حجم کم، استحکام بالا، سرعت نصب بالا و از لحاظ اقتصادی به صرفه بودن، طرفداران زیادی پیدا کرده است.

پارتیشن فریم لس با وجود اتصالات کفی و سقفی، استحکام بالایی داشته و عدم وجود فریم باعث جلوه بصری زیبا و نمایش بزرگتر فضا شده و همچنین به دلیل عبور نور و دید کلی بر محیط، باعث استفاده بهینه از انرژی و کاربری بیشتر فضا می شود.

همچنین می توان با استفاده از چاپ های گرافیکی (مش روی شیشه) و نور پردازی، به زیبایی محیط اضافه نمود.

انتخاب بهترین پارتیشن اداری

همانطور که گفته شد، استفاده از پارتیشن های اداری مزایای بسیار زیادی دارد؛ تقریباً می توان گفت امروزه بهترین روش برای نظم دهی و سازمان دهی محیط کار محسوب می شوند. هرکدام از پارتیشن های اداری مانند پارتیشن های تک جداره و دوجداره، شیشه ای و چوبی یا فلزی، ثابت و یا متحرک، ویژگی ها و خصوصیات خود را دارند. انتخاب یک پارتیشن مناسب برای فضای کاری شما، به سلیقه و همچنین نیاز و سیاست کاری شما برمی شود. البته در این موارد مشورت با یک کارشناس طراحی داخلی نیز در انتخاب خوب و صحیح، تأثیرگذار است.

شرکت سهلان نما (سهلان) به عنوان یکی از اولین و بزرگ ترین شرکت های تولید کننده انواع پارتیشن های ادرای، میز و فایل و سایر ملزومات اداری، کابین مذاکره آکوستیک و همچنین سازه ها و تجهیزات نمایشگاهی،با داشتن گروهی از معماران خلاق و زبده، استفاده از متریال درجه یک و جمعی از همکاران حاذق در نصب و اجرا، به عنوان بهترین گزینه پیش روی شماست.

تلفن هماهنگی و سفارش: 88759985-021

ایمیل: [email protected]

وبسایت: www.sahlangroup.com

dorezamin.com: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

chinaro.ir: چین: سفر به کشور پهناور و باستانی، پکن، شانگهای ،گوانجو و هانگزو

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: اتاق
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 38070

به "انواع، کاربردها و مزایای پارتیشن اداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انواع، کاربردها و مزایای پارتیشن اداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید