اهواز بار دیگر رکورددار گرما در خوزستان شد

به گزارش بلاگ پو، رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در شمال شرق، شرق، جنوب شرق و بخش هایی از مرکز کشور اطلاع داد.

اهواز بار دیگر رکورددار گرما در خوزستان شد

صادق ضیاییان در تبادل نظر با ایسنا، درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز (21 مردادماه) در بخش هایی از هرمزگان به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می گردد و در پنج روز آینده در غالب منطقه ها کشور جوی پایدار و آسمانی صاف انتظار می رود.

وی اضافه نمود: از امروز تا چهارشنبه (21 تا 25 مرداد) در نواحی شمال شرق، شرق، جنوب شرق و بخش هایی از مرکز کشور در بعضی ساعات روز افزایش سرعت وزش باد و در منطقه ها مستعد خیزش گردوخاک پیش بینی می گردد.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا طی این مدت در شرق کشور، در منطقه های از شمال سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل، نوار شرقی خراسان جنوبی و جنوب شرق خراسان رضوی وزش باد شدید همراه با گردوخاک و گاهی توفان شن موجب کاهش کیفیت و کاهش دید افقی خواهد شد.

ضیاییان گفت: طی سه روز آینده شرق دریای عمان مواج پیش بینی می گردد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (22 مرداد) قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای 24 و حداکثر دمای 35 و روز دوشنبه (23 مرداد) صاف، گاهی وزش باد با حداقل دمای 23 و حداکثر دمای 34 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

ضیائیان در سرانجام گفت: طی امروز و فردا (21 و 22 مرداد) اهواز با دمای 49 درجه سانتیگراد گرمترین و شهر کرد با دمای 9 درجه سانتیگراد خنک ترین مرکز استان کشور است.

منبع: فرارو
انتشار: 21 مرداد 1402 بروزرسانی: 21 مرداد 1402 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 72126

به "اهواز بار دیگر رکورددار گرما در خوزستان شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "اهواز بار دیگر رکورددار گرما در خوزستان شد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهواز بار دیگر رکورددار گرما در خوزستان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید