اوج گیری پرسپولیس با این 4 علت

به گزارش بلاگ پو، پرسپولیس فصل پیش، نتایج بدی نگرفت، اما کادرفنی و هواداران این تیم، هیچوقت از شرایط راضی نبودند. یحیی گل محمدی، اعتقاد داشت توقعاتش برآورده نشده اند و هواداران هم، علاقه ای نداشتند پس از 5 قهرمانی پیاپی، صدرنشینی رقیب سنتی شان را دیدن نمایند. پرسپولیسی ها این فصل، با تغییراتی پرتعداد وارد لیگ برتر شده اند. بازیکنان مورد نظر گل محمدی، به پرسپولیس پیوستند تا بتوانند اوضاع را تغییر دهند. مقایسه پرسپولیس در 6 بازی ابتدایی این فصل با فصل پیش، نشان می دهد تغییرات آن ها جواب داده و سرخپوشان مرکز در همه زمینه ها، پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته اند.

اوج گیری پرسپولیس با این 4 علت

بازگشت به خانه

تماشا پرسپولیس در صدر جدول لیگ برتر، برای 5 سال اتفاقی کاملا عادی محسوب می شد. آن ها خیلی زود، صدرنشینی را به دست می آوردند و کمتر به سایر تیم ها فرصت قرار گرفتن در رده اول لیگ را می دادند. فصل پیش، پرسپولیس حتی یک هفته هم صدرنشین نشد. طلسم تلخی که این فصل شکست و آن ها دوباره به جایگاه سابق شان برگشتند. پرسپولیس در حال حاضر، با امتیاز بیشتر نسبت به سایر رقبا صدر جدول را در اختیار دارد. فصل پیش پرسپولیس در 6 بازی ابتدایی، 11 امتیاز گرفت و در رده چهارم قرار داشت. این فصل، آن ها 14 امتیاز از 18 امتیاز ممکن را گرفته اند و در بالاترین جایگاه جدول ایستاده اند.

سد بلند دفاعی

پرسپولیس فصل پیش، لک را درون دروازه داشت و مهدی شیری، جلال حسینی، فرشاد فرجی و سعید آقایی مدافعان اصلی این تیم در هفته ها ابتدایی بودند. در بین این بازیکنان، فقط فرجی در پرسپولیس این فصل بازی می نماید. علیرضا بیرانوند دروازه بان و دانیال اسماعیلی فر، گیورگی گولسیانی، مرتضی پورعلی گنجی و علی نعمتی، خط دفاع تازه سرخپوشان محسوب می شوند. بجز نعمتی، همه این بازیکنان جزو خرید های تازه پرسپولیس هستند. پرسپولیس در 6 بازی ابتدایی فصل پیش، 5 گل خورده بود و فقط یک کلین شیت داشت. آن ها در همه بازی ها بجز بازی با صنعت نفت، به صورت ثابت یک گل می خوردند. این فصل، پرسپولیس 4 بازی از 6 بازی ابتدایی فصل را با کلین شیت پشت سر گذاشته و فقط از طرفدار و نفت مسجدسلیمان گل خورده است. تیم هایی که هر کدام، یک بار دروازه بیرانوند را باز کردند. پرسپولیس در حال حاضر عنوان برترین خط دفاع لیگ برتر را در اختیار دارد. رسیدن از 5 گل خورده به 2 گل خورده، موفقیت تیم دفاعی تازه پرسپولیس را نشان می دهد.

گلزن تر با لوکادیا

فصل پیش که شهریار مغانلو از پرسپولیس جدا شد، آن ها نتوانستند جانشینی در حد انتظارات گل محمدی جذب نمایند. پرسپولیس دو بازی ابتدایی، 5 گل به فولاد و نساجی زد، اما آمار آن ها در هفته های بعد افت کرد. سه گل در 4 بازی با آلومینیوم، گل گهر، مس رفسنجان و صنعت نفت، کارنامه پرسپولیس در هفته های بعدی بود. این فصل پرسپولیس، دو بازی ابتدایی را بدون گل زده پشت سر گذاشت و پس از آن، با ورود یورگن لوکادیا خط حمله این تیم راه افتاد. پرسپولیس در 4 هفته اخیر، 8 گل زده است. لوکادیا مهاجم این تیم هم با 4 گل، در صدرجدول گلزنان واقع شده است. تعداد گل های زده پرسپولیس در این فصل و فصل پیش، برابر است. با این تفاوت که فصل پیش آن ها از هفته دوم روند نزولی را طی می کردند و این فصل، هر هفته گلزن تر شده اند. پرسپولیس صاحب عنوان برترین خط حمله لیگ هم محسوب می گردد.

بازی های آسان تر

شاید تنها زنگ خطر برای پرسپولیس، تفاوت رقبای این تیم با فصل گذشته باشد. پرسپولیس تا هفته ششم فصل پیش، با تیم های سرسختی مثل فولاد، گل گهر و مس رفسنجان روبرو شده بود. این فصل آن ها در هفته های ابتدایی فقط با فولاد بازی نموده اند و تمام بازی های سخت شان با تیم های پرستاره مثل استقلال، سپاهان، تراکتور، گل گهر و مس رفسنجان به جای مانده اند. پرسپولیسی ها در سه هفته آینده با تراکتور، سپاهان و مس رفسنجان روبرو می شوند و پس از این بازی ها، عیار این تیم در بازی های بزرگ هم تعیین خواهد شد.

فوتبال 360

منبع: فرارو
انتشار: 26 شهریور 1401 بروزرسانی: 26 شهریور 1401 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 66742

به "اوج گیری پرسپولیس با این 4 علت" امتیاز دهید

1 کاربر به "اوج گیری پرسپولیس با این 4 علت" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوج گیری پرسپولیس با این 4 علت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید