ایران خودرو دیزل و زرین خودرو محصول مشترک تولید می کنند

به گزارش بلاگ پو، تفاهم نامه همکاری مشترک ایران خودرو دیزل و شرکت زرین خودرو برای تولید اتوبوس های بین شهری با حضور مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو امضا شد.

ایران خودرو دیزل و زرین خودرو محصول مشترک تولید می کنند

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در مراسم انعقاد تفاهم نامه تولید اتوبوس بین شهری، با بیان این که اقدامات موثری در حوزه های مختلف ایران خودرو صورت گرفته، افزود: با امضای این تفاهم نامه شرایط برای استفاده از ظرفیت و توان دیگر شرکت ها برای تولید اتوبوس و پاسخ گویی به نیاز بازار فراهم خواهد شد.

مهدی خطیبی ادامه داد: تنوع محصولات تولیدی، کاهش زیان، به روز بودن محصولات ایران خودرو دیزل از جمله اخبار امید بخش صنعت خودرو است.

وی ضمن تاکید بر حمایت از ایران خودرو دیزل برای دستیابی به اهداف و برنامه های ترسیم شده، به همکاری با سایر شرکت ها از جمله زرین خودرو اشاره کرد و ادامه داد: استفاده از ظرفیت سایر شرکت ها، گام موثری برای سرعت در طراحی، کاهش هزینه تولید و سرعت در تامین نیاز بازار خواهد بود.

خطیبی ضمن تاکید بر لزوم افزایش کیفیت محصولات تولیدی، گفت: لازم است اقدامات لازم برای صادرات و حضور در بازار های خارجی صورت گیرد.

وی با اشاره به ناوگان فرسوده تجاری و باری در کشور گفت: در چند سال اخیر و کاهش تولید خودرو های تجاری، بازار به خودرو هایی از جمله مینی بوس، ون، کامیونت و کشنده نیاز دارد و باید اقدامات لازم در قالب توسعه خطوط تولید و استفاده از ظرفیت دیگر شرکت ها برای رفع این نیاز صورت گیرد.

خطیبی به آینده روشن ایران خودرو دیزل اشاره کرد و گفت: با مدیریت خوب و با برنامه ریزی درست صورت گرفته، در سال آینده شاهد کاهش زیان و افزایش شاخص های مالی این شرکت خواهیم بود.

وی در پایان گفت: این تفاهم نامه مایه خیر و برکت برای ایران خودرو دیزل و زرین خودرو خواهد بود.

مدیرعامل زرین خودرو نیز در مراسم امضای تفاهم نامه تولید مشترک با ایران خودرو دیزل گفت: با برگزاری جلسات و بازدید های کارشناسی و در چارچوب رعایت منافع، برنامه تولید مشترک اتوبوس بین شهری با ایران خودرو دیزل اجرایی شده است.

علی رضا حسینی فر ادامه داد: شرکت زرین خودرو دارای قابلیت های مناسبی برای همکاری با شرکت های بزرگ خودروسازی مانند ایران خودرو دیزل است.

وی افزود: با همکاری ایران خودرو دیزل گام های اساسی در جهت رفع کمبود های بازار برخواهیم داشت و برنامه متعددی برای خودکفایی در تولید خودرو های تجاری در دستور کار قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1401 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 61349

به "ایران خودرو دیزل و زرین خودرو محصول مشترک تولید می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران خودرو دیزل و زرین خودرو محصول مشترک تولید می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید