بازدید وزیر میراث فرهنگی از بازارچه صنایع دستی شهرستان طرقبه شاندیز

به گزارش بلاگ پو، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، بازدید وزیر میراث فرهنگی از بازارچه صنایع دستی شهرستان طرقبه شاندیز صورت پذیرفت.

بازدید وزیر میراث فرهنگی از بازارچه صنایع دستی شهرستان طرقبه شاندیز

سید عزت الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سفر به شهرستان طرقبه شاندیز در بازدید از این بازارچه صنایع دستی بر ضرورت کاربردی شدن صنایع دستی تاکید کرد.

او در این بازدید با هنرمندان صنایع دستی به گفت وگو نشست و شرایط فعالیت آنها در زمینه صنایع دستی را جویا شد.

اجرای حرکات آیینی، برپایی سفره هفت سین و اجرای برنامه از طریق حاجی فیروز از برنامه هایی بود که در حاشیه این بازدید برگزار گشت.

تعدادی از این هنرمندان صنایع دستی متقاضی دریافت تسهیلات برای توسعه کسب و کار و کارگاه صنایع دستی بودند که وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای پرداخت تسهیلات از محل اعتبارات تبصره 18 قول بررسی داد.

براساس این گزارش، معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بر ضرورت تسریع در تبدیل بازار کهنه قم به بازار دائمی صنایع دستی با مشارکت دستگاه های اجرایی تاکید کرد و گفت: بازار کهنه نیازمند تعاملات بین سازمانی است.

پویا محمودیان از بازار کهنه قم بازدید و با برخی از هنرمندان صنایع دستی این بازار تاریخی دیدار و گفت وگو کرد.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این بازدید با بیان اینکه قم با وجود داشتن هنرمندان مختلف صنایع دستی و با وجود معرفی این شهر با عنوان شهر ملی انگشتر ایران نیازمند بازارهای دائمی صنایع دستی است، گفت: طرح تبدیل بازار کهنه به بازار دائمی صنایع دستی نیازمند تسهیلات و همکاری سایر دستگاه های اجرایی است.

او با تاکید بر ضرورت تسریع در تبدیل بازار کهنه قم به بازار دائمی صنایع دستی افزود: کمک های مورد نیاز برای تبدیل این بازارچه به نمایشگاه صنایع دستی قم انجام می شود.

محمودیان ادامه داد: برای تشکیل بازار دائمی صنایع دستی در استان دیگر دستگاه های استان قم هم باید به کمک بیایند تا بتوان علاوه بر اشتغالزایی، به اقتصاد کشور و هنرمندان کمک کرد.

بازار کهنه قم کارگاه های صنایع دستی بسکمک از جمله رنگرزی سنتی، چاقوسازی، خراطی، منبت کاری، چرم سازی، مسگری، نجاری و آهنگری سنتی را دل دل خود جای داده است.

منبع: همگردی
انتشار: 23 خرداد 1401 بروزرسانی: 23 خرداد 1401 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 63186

به "بازدید وزیر میراث فرهنگی از بازارچه صنایع دستی شهرستان طرقبه شاندیز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید وزیر میراث فرهنگی از بازارچه صنایع دستی شهرستان طرقبه شاندیز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید