برنامه مجلس برای تغییر در نحوه پرداخت حقوق کارگران

به گزارش بلاگ پو، عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از برنامه جدید مجلس برای تغییر در نحوه پرداخت حقوق کارگران و حمایت از این قشر خبر داد.

برنامه مجلس برای تغییر در نحوه پرداخت حقوق کارگران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، حسین حاتمی عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از شرایط معیشتی کارگران، اظهار کرد: باید شرایطی فراهم شود تا کارگران وضع معیشتی بهتری داشته باشند.

وی ادامه داد: کارگران موتور محرک و نیروی مولد کشور هستند،؛ بنابراین باید سیاست های حمایتی در راستای حمایت از این قشر مولد باشد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه شرایط معیشتی کارگران، با توجه به تورم بالا و نوسانات قیمت انواع کالاهای اساسی، در شرایط مطلوبی نیست، گفت: سیاست های از کارگران در تمام حوزه ها، به خصوص در حوزه تأمین معیشت باید تغییر کند.

حاتمی اضافه کرد: ما در مجلس از منابع محدود بودجه ای برای افزایش حقوق و دستمزد کارگران آگاهی داریم، اما باید سیاست گذاری ها به سمت حمایت های بیشتر به ویژه در حوزه تأمین کالاهای اساسی و یا شرایط خرید کالاهای اساسی به صورت اقساطی و شرایط ویژه برای کارگران فراهم شود.

وی شرح داد: به تازگی در نامه ای به سازمان برنامه و بودجه، از کارشناسان این سازمان خواسته ایم در جلسه ویژه ای برای دستمزد کارگران در سال 1400 داشته باشیم، بالاخره شرایط فعلی سیاست های حمایتی باید تغییر کند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار کرد: قرار است در جلسه ویژه ای که با کارشناسان سازمان بودجه و مرکز پژوهش های مجلس درباره سیاست گذاری ها در حوزه حمایت از کارگران در بودجه سال آینده خواهیم داشت، راهکارهایی برای حمایت های غیرنقدی از کارگران را مورد بررسی قرار دهیم.

حاتمی در انتها گفت: قصد داریم در برنامه ای بلندمدت و با ارائه راهکارهایی، نحوه حمایت های معیشتی و نحوه پرداخت حقوق کارگران در راستای حمایت همه جانبه از این قشر، در قوانین بودجه سنواتی تغییر کند.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 36047

به "برنامه مجلس برای تغییر در نحوه پرداخت حقوق کارگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه مجلس برای تغییر در نحوه پرداخت حقوق کارگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید