برنامه 5 ساله کره جنوبی برای تولید انبوه موشک های زمینی پیشرفته

به گزارش بلاگ پو، این پروژه برای از بین بردن توپ های دوربرد پنهان شده در تونل های زیرزمینی است تا حمله دشمنان را در کوتاه ترین زمان خنثی کند.

برنامه 5 ساله کره جنوبی برای تولید انبوه موشک های زمینی پیشرفته

مقامات گفتند، کره جنوبی روز چهارشنبه تصمیم به تولید انبوه نوع جدیدی از موشک های زمینی تاکتیکی طراحی شده برای نابودی پایگاه های توپخانه ای زیرزمینی در کره شمالی گرفته است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری یونهاپ، طبق اداره برنامه دفاعی (DAPA)، طی نشست کمیته ارتقای پروژه دفاع به ریاست سو ووک، وزیر دفاع کره جنوبی، دولت این کشور برنامه برای تولید بیش از 200 واحد موشک سطح به سطح تاکتیکی کره تا سال 2025 را مورد تأیید قرار داد.

تحت این پروژه به ارزش 450 بیلیون وون معادل 406.14 میلیون دلار آمریکا، کره جنوبی به شکل موفقیت آمیز با فناوری خود به سلاح جدید دست یافت و 320 میلیون وون اضافی نیز به تولید انبوه آن اختصاص داده شده است.

آژانس تدارکات اسلحه در بیانیه ای گفت: این پروژه برای از بین بردن توپ های دوربرد پنهان شده در تونل های زیرزمینی است تا حمله دشمنان را در کوتاه ترین زمان خنثی کند.

حدود 50 واحد پلنگ سیاه K2 تا سال 2023 ساخته خواهد شد که نیازمند حدود 2.83 تریلیون وون است.

به گفته مقامات، درست مانند واحدهای ساخته شده در دور قبلی، واحدهای جدید نیز- با توجه به ققدان استانداردهای لازم در گیربکس ساخت داخل کره جنوبی- مجهز به گیربکس ساخت خارج و موتور داخلی خواهند شد

منبع: عصر ایران
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 38617

به "برنامه 5 ساله کره جنوبی برای تولید انبوه موشک های زمینی پیشرفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه 5 ساله کره جنوبی برای تولید انبوه موشک های زمینی پیشرفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید