بیماری هایی که با خروپف خود را نشان می دهند

به گزارش بلاگ پو، برای بسیاری از شما هم پیش آمده است که گاهی اطرافیانتان در خواب خروپف می کنند و این موضوع برای افرادی که بیدار هستند صدای خوشایندی نیست و حتی موجب بی خوابی آنها می شود.

بیماری هایی که با خروپف خود را نشان می دهند

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

خروپف زمانی رخ می دهد که در تار های صوتی و بافت های دستگاه تنفسی فوقانی شما به هنگام خواب ارتعاشی ایجاد شود، گاهی اوقات هم افزایش سن می تواند علتی برای خروپف شما باشد.

در شرایط کلی داشتن خروپف در برخی اوقات موردی ندارد، اما نباید فراموش نکرد که این عارضه می تواند زنگ هشداری برای اعلام ابتلای شما به یک بیماری باشد.

وقفه تنفسی

اگر اطرافیانتان به شما گفته اند زمانی که خواب هستید در کنار خروپف برای چند ثانیه نفس تان قطع می شود این موضوع احتمال بروز سکته های قلبی یا حتی مغزی در شما را افزایش می دهد زیرا در چنین حالتی زمانی که شما خواب هستید بر اثر وقفه تنفسی اکسیژن کافی به مغز شما نمی رسد و می تواند در نهایت منجر به بروز سکته های قلبی و مغزی شود.

اضافه وزن

گاهی اوقات ممکن است چاقی شما سبب بروز خروپف های شبانه شما باشد. زمانی که حجم بافت های چربی در بدن شما افزایش یابد این امر سبب می شود تا شما هنگامی که خوابیده اید نتوانید به راحتی تنفس کنید و مجاری تنفسی تان تنگ می شود بنابراین شما دچار خروپف های شبانه می شوید.

رفلاکس معده

علت اصلی خروپف تنگ شدن راه های تنفسی است پس اگر شما دچار مسائل رفلاکس معده باشید و در واقع اسید معدتان زیاد باشد. به دلیل در گیر شدن دستگاه تنفسی با اسید معده به مرور زمان شما دچار تنگی نفس در خواب می شود و درنتیجه خروپف می کنید.

میگرن

اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که صبح بعد از بیدار شدن از خواب دچار سردرد های شدید و میگرن می شوید علت اصلی بروز این نوع از سردرد ها در شما خروپف شبانگاهی شما است؛ زیرا همانطور که گفته شد به هنگام خروپف اکسیژن لازم به مغز شما نمی رسد و همین امر سردرد های صبح گاهی شما را به دنبال خواهد داشت.

منبع: همگردی
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 32935

به "بیماری هایی که با خروپف خود را نشان می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماری هایی که با خروپف خود را نشان می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید