تجمعات کارگری استان مرکزی 50 درصد کاهش یافت

به گزارش بلاگ پو، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: در 4 ماهه نخست سال جاری نسبت به 4 ماهه نخست سال گذشته تجمعات کارگری استان مرکزی 50 درصد کاهش یافت.

تجمعات کارگری استان مرکزی 50 درصد کاهش یافت

به گزارش خبرنگاران، بهروز اکرمی در جلسه کمیسیون کارگری استان، با اشاره به جمع بندی 4 ماهه از وضعیت کارگری استان و مقایسه آن با چهار ماهه نخست سال 97 بیان کرد: در 4 ماهه نخست سال جاری نسبت به 97، بیش از 50 درصد از تجمعات کارگری در استان مرکزی کاسته شده است.

وی این کاهش را نشانگر اثربخشی تلاش های مدیریت استان و تیم اقتصادی در جهت کاهش مسائل دانست و با بیان انیکه این آمار، آماری قابل قبول قلمداد می شود، افزود: تعداد دادخواست های کارگری نیز در بازه زمانی مذکور نسبت به مدت مشابه سال قبل 10 درصد کاهش یافته است.

اکرمی شرح داد: تعداد شرکت های دارای حقوق معوقه کارگری در 4 ماهه نخست سال جاری نسبت به 4 ماهه نخست سال قبل، 13 درصد کاهش یافته است و در موضوع حقوق معوقه در بازه زمانی مذکور نیز، 22 درصد کاهش حاصل شده است که نشان از رشد مناسب شاخص های اقتصادی و وضعیت بنگاه های اقتصادی استان مرکزی دارد.

وی با بیان اینکه هنوز یکی دو شرکت بزرگ استان درگیر مسائل هستند که تیم مدیریتی استان درصدد حل این مسائل هستند، افزود: طبق آمارها مسائل کارگری استان مرکزی در 4 ماهه نخست سال 98 نسبت به چهار ماهه نخست سال 97، کاهش یافته و وضعیت رو به بهبود است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با اشاره به طرح کارورزی در نظر گرفته شده توسط دولت بویژه برای فارغ التحصیلان، بیان کرد: این طرح ظرفیت و فرصتی است که فارغ التحصیلان، بنگاه های اقتصادی کوچک، اتاق اصناف و واحدهای خدماتی غیردولتی می توانند از آن استفاده کنند و به سود کارفرمایان است چراکه حقوق این کارورزان توسط دولت پرداخت می شود و از طرفی برای فارغ التحصیلان علاوه بر فرصت مهارت آموزی 2 سال سابقه بیمه به دنبال دارد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

asiaro.ir: سفر به آسیا و کشورهای شرق آسیا، آسیای مرکزی و خاورمیانه

thailandro.ir: سفر به تایلند با همه خوشی ها و تفریحات هیجان انگیز

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 9760

به "تجمعات کارگری استان مرکزی 50 درصد کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجمعات کارگری استان مرکزی 50 درصد کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید