تحولات امنیتی یمن، درگیری شبه نظامیان عربستان و امارات در ابین

به گزارش بلاگ پو، منابع یمنی به هلاکت و زخمی شدن شمار زیادی از فرماندهان و افسران ائتلاف سعودی و نیز سرکرده های القاعده در جریان درگیری های دو روز گذشته در جبهه های مأرب اشاره و اعلام کردند که جنگجویان دو قبیله هم از جنگیدن در کنار ائتلاف ریاض دست برداشتند.

تحولات امنیتی یمن، درگیری شبه نظامیان عربستان و امارات در ابین

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از البوابه، منابع یمنی از درگیری های شدیدی که در شمال غرب مأرب میان نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن و نیروهای ائتلاف و القاعده جریان دارد خبر داده و گزارش دادند: نیروهای ائتلاف و القاعده متحمل تلفات و خسارات سنگین در جریان حمله نیروهای صنعا به ویژه در جبل الکساره و وادی جبل المشجح در شمال غرب شهر مأرب شده اند.

این منابع بیان کردند: طی دو روز گذشته ده ها سرکرده ائتلاف کشته شده اند که در میان آنها زیاد وازع الهادی الخولانی، محمد علی مصلح عایض، مالک علی عبدالله، محمد علی عوبل، علی مبخوت فرح،سرهنگ بندر الضراب، سیف سالم الوسمی، ایمن علی الزوار، خالد محمد الخشینی، سیف علی الزندانی، کمال علی الجمره، عبدالله قاسم علیان، سرگردمحمد ملاطف عزان، انور محمد علی صالح، مختار حسین غواص، علی عثمان محمد العامری، سروانمحمد العامری، علی محسن المخلافی، محمد شاوش، محمد صغیر الیمنی و امجد حسین القدمی به چشم می خورند .

منابع مذکور افزودند: القاعده هم چند سرکرده خود را که شاخصترین آنها ابوالقعقاع الحیدانی، حامس المرشحی وعبدالقوی عبدالله حازب و سف مهدی النجار است را از دست داده اند.

این منابع به زخمی شدن شمار زیادی از دیگری فرماندهان نظامی ائتلاف سعودی هم اشاره کردند.

فرمانده ارشد نیروهای ائتلاف در جبهه مأرب زخمی شد

منابع مطلع در استان مأرب اعلام کردند: نیروهای ائتلاف سعودی در جریان حمله ناکام مانده به سمت جبل الکساره در شمال غرب شهر مأرب متحمل خسارات و تلفات سنگین شدند.

این منابع از زخمی شدن سرتیپ محمد محسن بن مشلی الحرملی فرمانده وابسته به ائتلاف سعودی که نیروها را به سمت جبل الکساره فرماندهی می کرد، خبر دادند و اعلام کردند که دو برادر وی یعنی ناصر الحرملی و غالب الحرملی هم در یازده مارس گذشته به دست نیروهای صنعا کشته شدند.

دو قبیله سرشناس از جنگ در کنار متجاوزان در شمال غرب مأرب دست کشیدند

منابع مطلع یمنی اعلام کردند: طبق اطلاعات واصله همه فریب خوردگان از قبایل مراد وعبیده از جنگیدن در کنار نیروهای ائتلاف سعودی در جبهه شمال غرب شهر مأرب دست کشیدند.

این منابع بیان کردند: قبایل مراد و عبیده از مواضع خود در جبهه الطلعه الحمراء در شمال غرب شهر مأرب عقب نشینی کردند. افراد قبیله مراد که تحت امر تیپ 26 مکانیزه ائتلاف سعودی به فرماندهی مفرح بحیبح المرادی بودند از مواضع خود در غرب الطلعه الحمرا عقب نشینی کردند و افراد قبیله عبیده هم از مواضع خود در شرق الطلعه الحمراء عقب نشستند و از جنگ در کنار متجاوزان دست برداشتند.

این منابع درباره دلایل این اقدام اعلام کردند: این به دلایل متعددی اتفاق افتاده است؛ از جمله اینکه فریب خوردگان با ادامه جنگ در کنار نیروهای ائتلاف به دنبال ورود القاعده در جنگ مخالف هستند.

دوم اینکه نیروهای ائتلاف و القاعده با خروج از اردوگاه های آوارگان که از آن به عنوان سپر انسانی استفاده می نمایند، مخالفت می ورزند.

سوم اینکه این فریب خوردگان به این نتیجه رسیده اند که توان مقابله با پیروزی های خیره نماینده نیروهای صنعا را در حومه شهر مأرب که فتح آن به دست نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن حتمی است را ندارند.

این منابع افزودند: بسیاری از فریب خوردگان از قبایل مراد و عبیده تصمیم به بازگشت به آغوش کشور و جنگیدن در کنار نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن پس از اینکه واقعیت برای آنها فاش شد، گرفته اند.

مرگ 18 نظامی و افسر ائتلاف سعودی در شهر مأرب بر اثر کرونا

منابع محلی در شهر مأرب از مرگ 18 نظامی و افسر ائتلاف سعودی در شهر مأرب به علت ابتلای آنها به کرونا خبر دادند.

از سوی دیگر علی بن محسن صلاح یکی از افسران وابسته به هادی در فیسبوک خود نوشت که کرونا در مأرب بیداد می نماید و مردم در خیابان ها می میرند و مقامات دولت هادی در استان های مأرب و تعز به مردمی که بر اثر کرونا می میرند، توجهی ندارند.

هلاکت شیخ قبیله وابسته به ائتلاف در غرب مأرب

منابع محلی در مأرب از تلفات سنگین ائتلاف سعودی در جریان پاتک نیروهای صنعا در غرب شهر مأرب خبر دادند و اعلام کردند در میان کشته شدگان شیخ زیاد وازع الهادی که درجه سرهنگ را داشت در جریان حمله شکست خورده به سمت وادی جبل المشجح در غرب شهر مأرب کشته شد، وجود دارد.

درگیری شبه نظامیان عربستان و امارات در ابین یمن

منابع یمنی از درگیری میان شبه نظامیان وابسته به عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن و دست نشانده ریاض در یمن و نیروهای وابسته به شورای انتقالی وابسته به امارات در استان ابین در جنوب یمن خبر دادند.

این منابع به سیطره نیروهای وابسته به هادی بر مثلث الوضیع احور و نوار ساحلی خبر دادند و بیان کردند: یکی از فرماندهان شاخص نیروهای هادی در جریان درگیری ها کشته و سه نفر دیگر به شدت زخمی شده اند.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 46373

به "تحولات امنیتی یمن، درگیری شبه نظامیان عربستان و امارات در ابین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحولات امنیتی یمن، درگیری شبه نظامیان عربستان و امارات در ابین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید