تخصیص ارز ترجیحی برای تامین کالاهای اساسی تا سرانجام امسال

به گزارش بلاگ پو، رییس کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی گفت که موضوع تخصیص ارز ترجیحی برای تامین کالاهای اساسی تا خاتمه امسال، استمرار خواهد داشت.

تخصیص ارز ترجیحی برای تامین کالاهای اساسی تا سرانجام امسال

محمدرضا پورابراهیمی در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به جلسه بعدازظهر امروز(سه شنبه) کمیسیون مالی، گفت: طبق گزارش های ارائه شده، براساس تصمیم دولت، موضوع تخصیص ارز ترجیحی برای تامین کالاهای اساسی تا خاتمه امسال، استمرار خواهد داشت.

وی با بیان اینکه تعامل وزارت صنعت، معدن و تجارت و کمیسون مالی می تواند منجر به کاهش قیمت ها گردد، اضافه نمود: در جلسه امروز مسائل و مسائل موجود در نظام صنفی مورد آنالیز نهاده شد و مقرر شد ظرف 10 روز آینده در نشست مشترک هیات رئیسه اتاق اصناف کشور و معاونان بخش بازرگانی و تجارت داخلی وزارت صمت خلاءهای موجود در بخش ایفای تعهدات و... برای اصلاح قانون جمع بندی گردد.

پورابراهیمی یادآور شد: اقدامات مشترک وزارت صمت و بانک مرکزی در افزایش ظرفیت صادراتی کشور به وسیله اتاق تهاتر و پایاپای در دستور کار است که براساس آن نیمه دوم سال شاهد جهش صادرات غیرنفتی کشور خواهیم بود.

رئیس کمیسیون مالی مجلس همچنین گفت: پیش بینی می گردد منابع ارزی کشور در نیمه دوم سال نسبت به نیمه نخست افزایش یابد که این امر موجب بهبود تراز تجاری ایران و تامین منابع برای تامین کالاهای اساسی و منطقی شدن قیمت ها می گردد.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 36371

به "تخصیص ارز ترجیحی برای تامین کالاهای اساسی تا سرانجام امسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخصیص ارز ترجیحی برای تامین کالاهای اساسی تا سرانجام امسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید