اخبار اقتصادی

در دیدار وزرای خارجه ایران و صربستان چه گذشت

وزرای خارجه ایران و صربستان امروز در تهران ضمن بررسی مناسبات دوجانبه، درباره تحریم های آمریکا و اقدامات دو کشور در حوزه واکسن و مبارزه با کرونا گفت و گو کردند.

25 اردیبهشت 1400

کشف 8 میلیارد ریالی گوشی های تلفن همراه قاچاق در بندر لنگه

خبرگزاری خبرنگاران- فرمانده یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی پلیس پیشگیری ناجا از کشف 40 دستگاه تلفن همراه قاچاق به ارزش هشت میلیارد و 500 میلیون ریال در بندر لنگه اطلاع داد.

23 اردیبهشت 1400

جامعه اطلاعاتی آمریکا: چین ابرقدرت جهانی تا 2040

بر اساس گزارش جدید جامعه اطلاعاتی آمریکا، چین در آینده نزدیک از آمریکا در اقتصاد جلو زده و بزرگترین اقتصاد دنیا می گردد و در راستا کسب نقش یک قدرت دنیای در طی دو دهه آینده واقع شده است.

21 اردیبهشت 1400

لوفیگارو: ایران لغو تحریم های آمریکا را راستی آزمایی می نماید؛اما چگونه؟

ایرنا نوشت: نشریه فرانسوی لوفیگارو نوشت: ایران میخواهد لغو تحریم های آمریکا را با انجام صادرات نفت و انجام معاملات بانکی بین المللی راستی آزمایی نماید.

20 اردیبهشت 1400

عراقچی: تحریم های جدید اروپا به معنای تضعیف گفتگوهای هسته ای است

خبرنگاران : سید عباس عراقچی مذاکره کننده ارشد ایران گفت: تحریم های جدید به اصطلاح حقوق بشری اتحادیه اروپا در ارتباط با توافق هسته ای، به معنای تضعیف گفتگوهای برنامه هسته ای است.

19 اردیبهشت 1400

نقش و مسئولیت سازمان ها و نهادهای مدنی در مقابله با کووید 19

تهران (پانا) - بیش از 14 ماه از پاندمی کرونا در کشور می گذرد، در این مدت ستاد ملی کرونا با تصمیم گیری و سیاستگذاری در جهت مقابله با این ویروس هزارچهره برنامه ها و اقدامات مختلفی را متناسب با شرایط شهرهای کشور به اجرا گذاشت و در مقابل مردم هم در برابر این...

17 اردیبهشت 1400

اسماعیلی: کم هزینه ترین ابزار اصلاح مجرمین، رفتار زندانبان است

سخنگوی قوه قضاییه گفت:کم هزینه ترین ابزار اصلاح مجرمین رفتار زندانبان است.

17 اردیبهشت 1400

ظریف: تنها در صورت رفع کامل تحریم ها، به تعهدات برمی گردیم

تهران (پانا) - محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان روز گذشته به درخواست دامینیک راب، همتای بریتانیایی با وی بصورت تلفنی گفت وگو کرد.

15 اردیبهشت 1400

اقتصاد فناورانه صنعت نفت شاهد تحولات جدیدی است

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به افتتاح صندوق پژوهش و فناوری نفت و اجرای طرح خرید تضمینی در صنعت نفت گفت: اقتصاد فناورانه این صنعت، شاهد تحولات جدیدی شده است.

13 اردیبهشت 1400

خبرنگاران آرزوی دیرین پوشش بیمه ای خدمات اتیسم سال 99 محقق شد

تهران - خبرنگاران - مدیرعامل انجمن اتیسم ایران گفت: پوشش بیمه ای خدمات توانبخشی آرزوی دیرینه انجمن اتیسم ایران بود که در سال 1399 رخ داد.

12 اردیبهشت 1400

مناسبات تهران و سئول به علت پیروی کره جنوبی از تحریم های آمریکا وارد رکود شده است

معاون اول رئیس جمهور گفت: متاسفانه در سه سال گذشته به دلیل پیروی کره جنوبی از تحریم های غیر قانونی آمریکا مناسبات تهران و سئول وارد رکود شده است.

12 اردیبهشت 1400

روش های پایش و ارزشیابی اثرات واکسن های کووید-19

به گزارش خبرنگاران، کمیته ساماندهی تحقیقات کووید- 19 با همکاری کمیته کشوری و کلان منطقه 3 آمایشی اپیدمیولوژی کووید-19 در گزاره برگ روش های پایش و ارزشیابی اثرات واکسن کووید-19 را آنالیز نموده است.

10 اردیبهشت 1400

چه کسانی مشمول بسته معیشتی رمضان نمی شوند؟ ، جاماندگان سهام عدالت باز هم جا ماندند؟

به گزارش خبرنگاران، آنگونه که رئیس جمهور اعلام کرده گروه های آسیب پذیر در هفته آینده مشمول بسته معیشتی ماه رمضان می شوند. بسته ای که گفته می شود در قالب کارت اعتباری پرداخت می شود.

9 اردیبهشت 1400

خبرنگاران معاون وزیر اقتصاد : زیرساخت قانونی برای حمایت از تولید کشور وجود دارد

بجنورد-ابرنا- معاون پارلمانی وزیر اقتصاد گفت: قانون حمایت از کسب و کار که در مجلس دهم سنگ بنای آن گذاشته شدو در مجلس یازدهم با رفع ایرادات شورای نگهبان به تصویب رسید، قانون جامع برای حمایت از تولید و تحقق شعار سال است.

7 اردیبهشت 1400

ورود کارشناسان فنی به کشتی اور گیون برای واکاوی حادثه

به گزارش خبرنگاران به نقل از روسیاالیوم، کارشناسان وارد کشتی اور گیون که قریب به یکهفته کانال سوئز را مسدود کرد، شدند تا به زوایای حادثه بپردازند و اینکه چه بر سر کشتی آمد که به گل نشست و آبراه مهم بین المللی را بست.

1 اردیبهشت 1400

خبرنگاران اعلام آمادگی روسیه برای یاری به بازگشایی کانال سوئز

مسکو - خبرنگاران - گئورگی بوریسنکو سفیر روسیه در مصر، آمادگی روسیه را برای یاری به مصر در بازگشایی کانال سوئز که از چند روز پیش بخاطر به گل نشستن کشتی اور گرین مسدود شده، بیان کرد.

23 فروردین 1400

جولان کالاهای قاچاق ترکیه در بازار های سوریه؛ تصرف بازار همسایه از مسیرهای غیررسمی، گزارش اختصاصی

کالاهای ساخت ترکیه با وجودی که دولت سوریه واردات آنها را ممنوع اعلام نموده و گذرگاه های رسمی میان دو کشور مسدود است، در مناطق مختلف این کشور یافت می شوند بدون این که دولت و عموم مردم از منافع مالی واردات و صادرات کالاها سودی ببرند.

22 فروردین 1400

4 مرکز تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی زاهدان صاحب ردیف مستقل بودجه ای شدند

خبرنگاران/سیستان و بلوچستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه برای اولین بار 4 مرکز تحقیقات در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان صاحب ردیف مستقل بودجه ای شدند گفت: درج نام 4 مرکز تحقیقاتی در لایحه بودجه سال 1400 مسائل اعتباری این مراکز را تا حدود زیادی...

21 فروردین 1400

خبرنگاران دژپسند: بسته تامین اقتصادی جدید برای واحدهای تولیدی در راه است

ساری - خبرنگاران - وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بزودی بسته کامل تامین اقتصادی برای توسعه و تامین سرمایه درگردش واحدهای فراوریی به کارگروه جهش فراوری ارائه می گردد.

19 فروردین 1400

عاملان و آمران کودتا در بولیوی باید مجازات شوند

به گزارش خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، ایوو مورالس رئیس جمهور سابق بولیوی امروز شنبه درخواست کرد تا عاملان کودتا در این کشور مجازات شوند.

17 فروردین 1400
تعداد: (568)