تصمیم اتحادیه اروپا برای ایجاد یک بلوک جدید

به گزارش بلاگ پو، ایسنا نوشت:یک مقام ارشد اتحادیه اروپا گفت، 14 کشور این بلوک شامل آلمان و فرانسه پیشنهاد تشکیل یک نیروی نظامی واکنش سریع با قابلیت مداخله زودهنگام در بحران های بین المللی را داده اند؛ اتفاقی که دو دهه بعد از انجام شدن یک کوشش مشابه رخ می دهد.

تصمیم اتحادیه اروپا برای ایجاد یک بلوک جدید

به گزارش خبرگزاری رویترز، به گفته این مقام، این کشورها گفتند، اتحادیه اروپا باید در صورت امکان یک تیپ از 5000 سرباز مجهز به کشتی ها و هواپیماهای نظامی را با هدف یاری به دولت های دموکراتیک خارجی احتیاجمند یاری فوری ایجاد کند.

این ایده از سوی وزرای دفاع اتحادیه اروپا در نشست عادی روز پنجشنبه با ریاست جوزپ بورل، رئیس سیاست خارجی این اتحادیه که از این بلوک به خاطر اکراه در مداخله بیشتر در کشورهای خارجی به ویژه در کشورهای بحران زده ای چون لیبی انتقاد نموده، مطرح شد.

14 کشور مذکور عبارتند از اتریش، بلژیک، قبرس، جمهوی چک، آلمان، یونان، فرانسه، ایرلند، ایتالیا، لوگزامبورگ، هلند، پرتغل، اسلوونی و اسپانیا.

اتحادیه اروپا نخستین بار درباره این ایده در سال 1999 بحث نموده بود و در سال 2007 اقدام به تشکیل یک سیستم از گروه های رزمی آماده نبرد متشکل از 1500 نیرو را با هدف پاسخ به بحرانه تشکیل داد اما از آنها هرگز استفاده نشد.

این گروه های رزمی حالا می توانند پایه و اساس یک به اصطلاح نیروهای ورود اولیه، بخشی از یک طرح جدید تقویت قابلیت های دفاعی اتحادیه اروپا را تشکیل دهند.

از سال جاری این بلوک دارای یک بودجه مشترک برای توسعه تسلیحات به صورت اشتراکی بوده و در حال تهیه یک دکترین نظامی برای سال 2022 است و سال گذشته میلادی نیز برای نخستین بار به توضیح ضعف های نظامی اش پرداخت.

مقام مذکور گفت: بورل همیشه گفته که اتحادیه اروپا احتیاج دارد زبان قدرت را یاد بگیرد.

اتحادیه اروپا با اتکا به قدرت مالی خود توانسته به قدرت نرم برای گسترش نفوذش به وسیله تجارت و یاری ها افتخار کند.

این اتحادیه عمدتا متکی به ائتلاف ناتوی تحت رهبری آمریکا برای اقدام نظامی بوده اما روسای جمهور سالهای اخیر آمریکا به ویژه دونالد ترامپ از اتحادیه اروپا خواستند برای امنیتش به ویژه امنیت مرزهایش حتی با وجود تعهد ناتو به دفاع از اروپا، بیشتر کوشش کند.

311311

پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

مجله سرگرمی: مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 48256

به "تصمیم اتحادیه اروپا برای ایجاد یک بلوک جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم اتحادیه اروپا برای ایجاد یک بلوک جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید