انگلیس مرحله سوم واکسیناسیون را بر اهدای واکسن به کشورهای فقیر اولویت می دهد

به گزارش بلاگ پو، نخست وزیر انگلیس اعلام کرده است که مرحله سوم واکسیناسیون در کشورش بر صادرات واکسن به کشورهای فقیر اولویت دارد.

انگلیس مرحله سوم واکسیناسیون را بر اهدای واکسن به کشورهای فقیر اولویت می دهد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا همچنان در آستانه آغاز فصل پاییز بحرانی حل نشده در اروپا به جای مانده و دردسرهای زیادی را برای مقامات و شهفرایندان این اتحادیه ایجاد کرده است.

پیامدهای اقتصادی ویژه بحران کرونا برای مشاغل آزاد در آلمان

تازهترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که بر اساس یک بررسی تازه پیامدهای اقتصادی بحران کرونا به خصوص مشاغل آزاد در آلمان را تحت تأثیر قرار داده است.

طبق گزارش مؤسسه علوم اقتصادی و اجتماعی (WSI) وابسته به بنیاد هانس بوکلر در آلمان بیش از یک سوم این مشاغل در جریان بحران کرونا درآمد خود را از دست داده اند.

فرایند کاهشی مبتلایان تازه به کرونا در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 4664 مورد ابتلای تازه به کرونا طی 24 ساعت خبر داد که 1661 نفر کمتر از سه شنبه هفته پیش بوده است. به این ترتیب نرخ مبتلایان تازه در این کشور در ازای هر 100 هزار نفر به 68.5 کاهش پیدا کرده است. 81 نفر دیگر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

صنعت مهمان نوازی در آلمان همچنان از عواقب بحران کرونا رنج می کشد

صنعت مهمان نوازی در آلمان همچنان ماه ها بعد از کاهش محدودیت ها در این کشور با کمبود نیروی کار روبرو است. انجمن هتلداران و رستوران داران در آلمان شکایت کرده که این شرایط تا حدی منجر به کاهش خدمات در این گونه شرکت ها تا تعطیلی آن ها می شود.

جانسون در دیدار با رئیس جمهور برزیل بر اهمیت تزریق واکسن تاکید کرد

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در دیداری با ژائیر بولسونارو، رئیس جمهور برزیل که هنوز واکسن کرونا تزریق نکرده است بر اهمیت این مسئله تاکید کرد. این دو مقام روز دوشنبه در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل با هم دیدار و گفتگو کردند.

استقبال اروپا از رفع محدودیت های سفر به آمریکا برای افراد واکسینه شده

دولت آمریکا از اوایل ماه نوامبر (اواسط آبان)، ممنوعیت ورود مسافران خارجی را برای کسانی که واکسن کرونا زده اند، لغو خواهد کرد. در این میان، به ویژه کشورهای اروپایی از محدودیت ها بسیار ناراحت بودند، زیرا آنها مرزهای خود را به روی اتباع آمریکایی واکسینه شده باز نگاه داشته اند.

روز دوشنبه 20 سپتامبر، آقای جف زاینتس، هماهنگ کنندۀ مبارزه با اپیدمی کووید 19 در کاخ سفید بیان نمود که بر اساس پروتکل تازه که بزودی در کشور به اجرا گذاشته خواهد شد، کسانی که می خواهند وارد آمریکا شوند، باید علاوه بر گواهی واکسیناسیون، حدبیشتر 72 ساعت قبل از مسافرت آزمایش کرونا هم داده باشند. زدن ماسک هم اجباری خواهد بود.

همچنین شرکت های هواپیمایی موظفند که اطلاعات کافی از همۀ مسافران دریافت کنند تا در صورت نیاز بتوان جابه جایی و محل اقامت آنان را ردیابی کرد.

بدین ترتیب واشنگتن محدودیت هایی را لغو خواهد کرد که از مارس 2020 (اسفند 1398)، شامل مسافران اتحادیۀ اروپا، بریتانیا، چین و کمی بعد هند و برزیل می شد.

با اینحال دولت آمریکا تعیین نکرده که با چه نوع واکسنی می توان وارد کشور شد: آیا کسانی که واکسن آسترا-زنکا زده اند حق ورود خواهند داشت؟

در حال حاضر، آمریکا فقط واکسن های فایزر، مدرنا و جانسون و جانسون را به رسمیت می شناسد. اما بسیاری از اروپاییان از واکسن آسترا-زنکا استفاده کرده اند.

این در حالی است که کشورهای اروپایی مرزهای خود را به روی همۀ آمریکایی های واکسینه شده گشوده اند. این کشورها از فقدان رفتار متقابل واشنگتن بسیار دلگیر بودند.

خبرگزاری فرانسه می نویسد که شاید یکی از دلایل اعلام تصمیم اخیر از طریق واشنگتن، نوعی دلجویی غیرمستقیم از اروپاییان و به ویژه فرانسوی ها باشد، بخصوص که در روزهای اخیر، پاریس به شدت از رفتار دولت آمریکا در پفرایندۀ فروش زیردریایی به استرالیا، خشمگین بوده است.

اگرچه پاریس هنوز واکنشی نشان نداده اما لندن و برلین بلافاصله از تصمیم واشنگتن استقبال کردند. وزیر دارایی آلمان در توئیتر نوشت: خبر بسیار خوبی برای سرمایه گذاران آلمانی و اروپایی و برای جریان صادرات ما به آمریکاست.

شرکت های هواپیمایی هم ابراز امیدواری کرده اند که کاهش محدودیت ها باعث رونق دوبارۀ پروازها به سوی آمریکا شود.

آغاز مرحله سوم واکسیناسیون در جمهوری چک

جمهوری چک هم مرحله سوم واکسیناسیون علیه کرونا را آغاز کرده است. این مرحله از روز دوشنبه در این کشور آغاز شده است. وزارت بهداشت چک واکسیناسیون مرحله سوم را به افرد بالای 60 سال افراد دارای بیماری های زمینه ای و کادر بهداشت و درمان توصیه می کند. شرط دریافت دوز سوم واکسن این است که حدود هشت ماه از دریافت دومین دوز این واکسن گذشته باشد.

در جمهوری چک تا به حال حدود 5.9 میلیون نفر کاملا علیه کرونا واکسینه شده اند که شامل بیش از نیمی از حدود 10.7 میلیون سکنه این کشور است.

انگلیس واکسیناسیون مرحله سوم را بر اهدای واکسن به کشورهای فقیر اولویت می دهد

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس هم اعلام کرده که می خواهد واکسیناسیون مرحله سوم در کشور خود را نسبت به اهدای واکسن به کشورهای فقیرتر اولویت دهد. وی این را روز دوشنبه در برابر خبرنگاران بیان نمود. وی بیان نمود که در هفته جاری حدود 1.5 میلیون انگلیسی برای دریافت دوز سوم واکسن کرونا دعوت می شوند. به گفته وی در مجموع باید همه افراد بالای 50 سال و بخصوص افراد در معرض خطر و کادر بهداشت و درمان دوز تقویت کننده واکسن کرونا را دریافت کنند.

جانسون با این حال به تعهد خود برای حمایت از کمپین واکسیناسیون در سراسر جهان تاکید کرده و گفت: ما اساسا قبول داریم که هیچ کس تا زمانی که همه در امنیت نباشند ایمن نیست.

خطر انقضای میلیون ها دوز واکسن مصرف نشده در اروپا و آمریکا

شرکت تجزیه و تحلیل داده های Airfinity هشدار داده که عمر مفید بیش از 100 میلیون دوز واکسن کرونا در سراسر جهان در خاتمه سال جاری میلادی تمام می شود و اگر این واکسن ها فورا توزیع نشود به هدر می رود. این شرکت بیان نمود که بیش از 40 درصد این دوزهای واکسن در اتحادیه اروپا است.

بر اساس این بررسی اگر این مسئله در نظر گرفته شود که بیشتر کشورهای دریافت کننده واکسن برای اجرای کمپین واکسیناسیون به مدت حداقل دو ماه از زمان واردات نیاز دارند 241 میلیون دوز واکسن بدون استفاده در معرض خطر انقضاء واقع شده است.

این شرکت بیان نمود که اگر این دوزهای واکسن بلافاصله توزیع شود همراه با دوزهایی که قبلا از طرف کشورهای پذیرنده خریداری شده است برای واکسیناسیون 70 درصد از مردم کشورهای کم درآمد و میانه در برابر ویروس کرونا کافی خواهد بود.

بر اساس این تجزیه و تحلیل کشورهای اتحادیه اروپا، ژاپن، کانادا ، انگلیس و ایالات متحده تا خاتمه سال حدود یک میلیارد دوز واکسن بیشتر از نیاز خود را در دسترس خواهند داشت. این کشورها وعده داده اند که تا اواسط سال آینده حدود 1.2 میلیارد دوز واکسن را اهدا می کنند. که تا به حال تنها 2 درصد این وعده عملی شده است.

نزاع و تیراندازی بر سر ماسک در آلمان یک کشته بر جای گذاشت

در استان رایلند- فالتز آلمان یک صندوقدار که دانشجویی 20 ساله بود و در پمپ بنزین کار می کرد به دلیل تعهد به رعایت قواعد کرونایی مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد.

یک مرد 49 ساله بعد از مناقشه درباره استفاده از ماسک به این صندوقدار جوان شلیک کرده و وی را به قتل رساند.

پیش بینی مجلس آلمان درباره زمان بازگشت به شرایط عادی

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس آلمان انتظار دارد که محدودیت های کرونایی از اوایل سال آینده خاتمه یابد.

وی در این باره گفته است: من انتظار دارم که از ماه مارس سال 2022 اوضاع کاملا به حالت نرمال بازشود.

تازهترین آمار کرونایی در کشورهای مهم اروپا

بر اساس تازهترین آمارها در فرانسه طی 24 ساعت 1,515 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 20 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم طی 24 ساعت 36,100 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 49 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در ایتالیا هم طی 24 ساعت 2,407 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 44 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در اسپانیا هم طی 24 ساعت 1,996 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 40 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده اند.

به این ترتیب بر اساس تازهترین آمارها تا به حال در فرانسه 6,956,848 نفر از آغاز شیوع کرونا به آن مبتلا شده اند و 116,050 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در انگلیس هم تا به امروز 7,465,448 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 135,252 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم بر اساس تازهترین آمارها تا به حال 4,638,516 به کرونا مبتلا شده اند و 130,354 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

آمارها نشان می دهد که در اسپانیا هم تا به حال 4,935,534 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 85,901 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در آلمان هم تابه حال 4,157,113 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 93,632 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

batask.ir: ترجمه آنلاین و دارالترجمه آنلاین، ترجمه مقالات انگلیسی

thailandro.ir: سفر به تایلند با همه خوشی ها و تفریحات هیجان انگیز

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 54727

به "انگلیس مرحله سوم واکسیناسیون را بر اهدای واکسن به کشورهای فقیر اولویت می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس مرحله سوم واکسیناسیون را بر اهدای واکسن به کشورهای فقیر اولویت می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید