تعداد مبتلایان کرونا در خراسان جنوبی به 35 نفر رسید، 3 نفر فوتی

به گزارش بلاگ پو، خبرنگاران/خراسان جنوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: آمار مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان جنوبی به 35 نفر رسید.

تعداد مبتلایان کرونا در خراسان جنوبی به 35 نفر رسید، 3 نفر فوتی

محمد دهقانی فیروزآبادی، یکشنبه شب 18 اسفند در جمع بلاگ پو با اشاره به از راه اندازی آزمایشگاه ویروس شناسی بیماری کرونا در مرکز آموزشی درمانی ولیعصر(عج) بیرجند، اظهار کرد: اکنون هیچ نمونه ای در صف انتظار نیست.

به گزارش بلاگ پو، وی افزود: اکنون پاسخ 172 نمونه دریافت شده است که 137 مورد منفی، 35 مورد مثبت و 9 مورد هم مثبت تکراری اعلام شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: از این نمونه های مثبت، 19 مورد مربوط به شهرستان بیرجند، 7 مورد شهرستان قاین، 4 مورد شهرستان زیرکوه ، 3 مورد شهرستان فردوس، یک مورد شهرستان طبس و یک مورد مربوط به شهرستان سرایان گزارش شده است

دهقانی با بیان اینکه تا به امروز هیچ فردی زیر 20 سال در بین مبتلایان وجود نداشته است، شرح داد: گروه سنی 50 تا 59 سال با 9 مورد بیشترین تعداد مبتلایان را به خود اختصاص داده است.

وی گفت: تعداد فوتی های مبتلا به کرونا ویروس نیز در استان به سه نفر رسیده است که هر سه نفر از شهرستان بیرجند بوده و بالای 50 سال سن داشته اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به تولید ماسک توسط گروه هایی با نظارت دانشگاه، گفت: دو شرکت پیروز به دریافت تاییده دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برای تولید ماسک شده اند.

دهقانی یادآور شد: این ماسک ها باید دارای شرایط خاصی باشند که تحت نظارت علوم پزشکی خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 21441

به "تعداد مبتلایان کرونا در خراسان جنوبی به 35 نفر رسید، 3 نفر فوتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد مبتلایان کرونا در خراسان جنوبی به 35 نفر رسید، 3 نفر فوتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید