معین تکلیف تمام پرونده های نقل و انتقال در دانشگاه های داخل، شرایط انتقال دانشجویان به کشور

به گزارش بلاگ پو، رئیس سازمان امور دانشجویان از تعیین تکلیف تمامی پرونده های نقل و انتقال دانشجویان در دانشگاه های کشور خبر داد و گفت: از ابتدای سال تاکنون تعداد 150 پرونده انتقال از خارج به داخل را بررسی و تعیین تکلیف کردیم.

معین تکلیف تمام پرونده های نقل و انتقال در دانشگاه های داخل، شرایط انتقال دانشجویان به کشور

دکتر مجتبی صدیقی در گفت وگو با خبرنگاران، از معین تکلیف پرونده های مربوط به تقاضای انتقال در دانشگاه های داخل خبر داد و گفت: تمامی پرونده های مربوطه به نقل وانتقال دانشجویان برای مهر ماه سال جاری در سازمان امور دانشجویان بررسی و دانشگاه های مبدا و مقصد به درخواست ها پاسخ دادند و ما توانستیم نتایج را به متقاضیان اعلام کنیم.

وی در ادامه با تاکید بر این که روند رسیدگی به پرونده ها و تقاضاهای انتقال دانشجویان از دانشگاه های خارجی به داخل مستمر است، گفت: دانشجویان محدودیت زمانی برای ارسال تقاضاهای خود ندارند و ما تقریبا در هشت جلسه حدود 30 تا 40 پرونده را بررسی کرده و نتایج را به متقاضیان اعلام می کنیم.

رئیس سازمان امور دانشجویان همچنین در خصوص آمار تقاضای انتقال به دانشگاه های داخل از سوی دانشجویان مشغول به تحصیل در خارج از کشور نیز گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 150 تقاضا در این زمینه داشتیم که به همه آنها پاسخ داده شد.

دکتر صدیقی با تاکید بر این که ظرفیت معین برای انتقال دانشجویان خارج از کشور در دانشگاه های داخلی وجود ندارد گفت: محدودیت ظرفیتی در این زمینه وجود ندارد و هر تقاضای مطرح شود متناسب با سطح دانشگاه آنها به تقاضاها پاسخ داده می شود در واقع اگر دانشجویی در خارج از کشور در دانشگاه سطح دو تحصیل کند در داخل کشور نیز به دانشگاه های سطح دو منتقل می یابد.

به گفته معاون وزیر علوم، دانشجویانی که تقاضای انتقال به دانشگاه های داخل را دارند چند دانشگاه های داخلی را می توانند انتخاب کنند و سازمان امور دانشجویان با توجه به وضعیت تحصیلی آن دانشجو و دانشگاه محل تحصیل، کلیف وضعیت وی را معین می کند.

وی تاکید کرد: دانشجویان در هر سه مقطع تحصیلی یعنی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می تواند بدون محدودیت تقاضای خود را برای حضور در دانشگاه های داخلی مطرح کنند.

رئیس سازمان امور دانشجویان در پایان در خصوص شرایط انتقال دانشجویان کارشناسی به دانشگاه های داخلی نیز گفت: ما شرایط انتقال دانشجویان دوره کارشناسی بعد از یک ترم تحصیل به دانشگاه های داخل فراهم کرده بودیم که زمان انتقال با این این شرط به اتمام رسید و دانشجویان در حال حاضر بعد از دو ترم تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه مورد تایید وزارت علوم می توانند تقاضای انتقال به دانشگاه های داخلی را داشته باشند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

asiaro.ir: سفر به آسیا و کشورهای شرق آسیا، آسیای مرکزی و خاورمیانه

thailandro.ir: سفر به تایلند با همه خوشی ها و تفریحات هیجان انگیز

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 11368

به "معین تکلیف تمام پرونده های نقل و انتقال در دانشگاه های داخل، شرایط انتقال دانشجویان به کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معین تکلیف تمام پرونده های نقل و انتقال در دانشگاه های داخل، شرایط انتقال دانشجویان به کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید