توجیه پذیر نبودن عدم حضور اساتید در کلاس های آنلاین ، معاونان آموزشی واحد ها درخدمت برطرف مسائل دانشجویان باشند

به گزارش بلاگ پو، رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه معاونان آموزشی واحد ها باید در خدت برطرف مسائل دانشجویان باشند، گفت: عدم حضور اساتید در کلاس های آموزش مجازی قابل توجیه نیست.

توجیه پذیر نبودن عدم حضور اساتید در کلاس های آنلاین ، معاونان آموزشی واحد ها درخدمت برطرف مسائل دانشجویان باشند

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، جلسه ملاقات نوروزی محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد با رؤسای واحدهای استان های البرز، زنجان، قزوین، خوزستان، ایلام و کرمانشاه به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید.

طهرانچی در این جلسه با تبریک سال نو و آرزوی سالی پرخیر و برکت برای تمامی مردم کشور و با اشاره به پاندمی جهانی ویروس کرونا و خانه نشینی مردم، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی باید درک درستی از مشکل پیش آمده داشته باشد و نسبت به سازمان و حل معضلات حاصل از این ویروس، اقدام شایسته ای انجام دهد.

وی با تأکید بر اینکه بقاء در تحولات، ناشی از درک و احساس درست از تحولات است، گفت: اگر افراد و سازمان ها نسبت به تحولات پیرامون خود درک درستی نداشته و مطلع نباشند، قطعاً محکوم به فنا و نابودی هستند. از این رو باید نسبت به اتفاقاتی که در سطح ملی و بین المللی رخ می دهد، هوشیارانه و به موقع عمل کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد ادامه داد: اپیدمی ویروس منحوس کرونا رویکرد جدیدی در علم ایجاد خواهد نمود و دانشگاه ها باید جهت گیری خود را اصلاح نمایند و نقش تأثیرگذاری در زمینه مبارزه با آن داشته باشند. داشتن عکس العمل مناسب نسبت به اتفاقات پیش رو و برنامه ریزی های متناسب با آن باید اولویت دانشگاه ها باشد. دانشگاه ها وظیفه پاسخگویی به چالش های اجتماعی را برعهده دارند. اساساً بشر دانشگاه را به منظور پیش بینی رخداد ها و استخراج راه چاره های مبارزه با پیشامد ها ایجاد نموده است.

وی اضافه کرد: نگاه دانشگاه آزاد اسلامی درگیر شدن با چالش های کشور و معضلات جامعه است. این دانشگاه باید در حوزه های سخت افزاری و نرم افزاری وارد گردد. مطالبه مردم از دانشگاه در شرایط فعلی کشور تنها پیشگیری و درمان کرونا نیست، بلکه آن ها مطالبه جدی از نظام علم و فناوری دارند.

باید از توان علمی دانشگاهیان به صورت همه جانبه در مقابله با ویروس کرونا بهره ببریم

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه دانشگاه ها در مقابله با ویروس کرونا نه تنها تعطیل نیستند، بلکه فعالتر از گذشته به کار خود ادامه می دهند، گفت: امروز بیش از هر زمان دیگر مردم و کشور به فعالیت و فراوریات علمی دانشگاه ها نیاز دارند. تنها چیزی که تغییر نموده، شکل آموزش حضوری به غیرحضوری و مجازی است. باید از توان علمی دانشگاهیان به صورت همه جانبه بهره ببریم.

دانش اپیدمیولوژی ویروس کرونا باید در دانشگاه آزاد اسلامی فراوری گردد

طهرانچی ادامه داد: همان گونه که پزشکان، پرستاران و کادر درمانی کشور در شرایط حساس کشور، آرامش و آسایش ندارند و زندگی خود را وقف درمان مردم نموده اند، ما دانشگاهیان نیز باید همسو با آن ها حرکت کنیم و جهت گیری خود را تغییر دهیم. دانش اپیدمیولوژی ویروس کرونا باید در دانشگاه آزاد اسلامی فراوری گردد، چرا که مأموریت پاسخگویی به جامعه را داریم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بر استفاده حداکثری از فضای مجازی تأکید کرد و گفت: نیازمند تحولات جدی در آموزش مجازی هستیم و باید در این فضا مولد، مؤثر و قوی عمل کنیم و اخلاق و انصاف را به طور ویژه در نظر داشته باشیم.

طهرانچی بار دیگر بر برگزاری جدی کلاس های آموزش آنلاین در واحد های دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور تأکید کرد و اضافه کرد: عدم حضور اساتید در کلاس های آموزش آنلاین و مجازی قابل توجیه نیست و استادانی که شرایط حضور در اینگونه کلاس ها را ندارند، باید از مرخصی بدون حقوق استفاده نمایند. معاونان آموزشی واحد های دانشگاهی باید در خدمت برطرف مسائل دانشجویان باشند و به طور مستمر بر فعالیت اساتید، نحوه ارائه فایل های pdf و پاورپوینت، حضور دانشجویان، کیفیت آموزش و ... نظارت داشته باشند.

وی تربیت قوه عاقله کشور را از وظایف خطیر دانشگاه دانست و اضافه کرد: مکتب مصاحبه باید در دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی گردد و هیئت های اندیشه ورز به سرعت وارد عمل شوند. تغییر جهت این دانشگاه بدون شک تغییراتی کلیدی و جدی است. باید دانشگاه حل مسأله تمدن ساز داشته باشیم. امیدواریم دانشگاه آزاد اسلامی در حل مسأله کرونا پیش قراول بوده و حضور فعالانه و جدی داشته باشد.

0nlysms.ir: تنها پیامک | مجله موفقیت، پزشکی، خانواده، تکنولوژی، گردشگری، استارتاپ

thailandnet65.ir: سفر به تایلند | تور تایلند ارزان، تور لحظه آخری، تور نوروز بهار، تابستان، پاییز، زمستان

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 24017

به "توجیه پذیر نبودن عدم حضور اساتید در کلاس های آنلاین ، معاونان آموزشی واحد ها درخدمت برطرف مسائل دانشجویان باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توجیه پذیر نبودن عدم حضور اساتید در کلاس های آنلاین ، معاونان آموزشی واحد ها درخدمت برطرف مسائل دانشجویان باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید