خبرنگاران نقش آموزش همگانی در تاب آوری جامعه مهم و حائز اهمیت است

به گزارش بلاگ پو، تهران- خبرنگاران- رییس جمعیت هلال احمر آموزش همگانی را یکی از مقوله های بسیار مهم در جمعیت هلال احمر دانست و تاکید نمود: این مهم در معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر و سازمان امداد و نجات به طور خاص پیگیری خواهد شد.

خبرنگاران نقش آموزش همگانی در تاب آوری جامعه مهم و حائز اهمیت است

به گزارش روز سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، این مطلب را کریم همتی در ارتباط ویدئو کنفرانسی با معاونین، روسای سازمان ها و مدیران عامل جمعیت هلال احمر استان ها در زمینه برگزاری انتخاب مجامع جمعیت هلال احمر و شرایط خانه های هلال در سراسر کشور اعلام کرد.

وی با بیان اینکه ارائه آموزش های کاربردی بسیار مهم است، گفت: بخشی از آموزش ها ممکن است رسانه ای و به وسیله صدا و سیما باشد و یا با حضور نیروهای هلال احمر در روستاها به صورت چهره به چهره آموزش داده گردد و از این طریق تاب آوری در جامعه افزایش پیدا می نماید.

رییس جمعیت هلال احمر در ابتدای سخنان خود با اشاره به برگزاری انتخابات مجامع در روز آدینه 23 خرداد 99، گفت: با توجه به شیوع کرونا در جامعه امروز و شرایط خاص پیش آمده و نگرانی هایی که وجود دارد، مجوز برگزاری انتخابات با شرط رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اخذ شد.

وی اضافه نمود: همه ما در اماکن عمومی حضور داریم و رعایت فاصله گذاری اجتماعی موضوع مهمی است که همیشه باید به آن توجه کنیم. به خصوص در استان هایی که پرخطر اعلام شده باید پروتکل های بهداشتی شامل استفاده از ماسک و دستکش، ضدعفونی مکان های رای گیری به صورت کامل رعایت گردد و پس از اخذ رای، شرکت نمایندگان در انتخابات محل را ترک نمایند.

همتی با تاکید بر آنالیز دقیق اعتراضات نامزدها، اعلام کرد: همه آنالیز ها در باره افراد معترض صورت گرفته است، اما اگر مورد خاصی وجود داشته باشد، دبیرکل جمعیت هلال احمر در مقام اجرا در این زمینه ورود خواهد نمود.

حضور بازنشستگان در انتخابات مجامع هلال احمر منتفی است

رییس جمعیت هلال احمر به منتفی شدن حضور بازنشستگان در انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر، اشاره نمود و گفت: دیوان عدالت اداری رای بر عدم ورود بازنشستگان به انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر را صادر کرد و سازمان بازرسی کل کشور هم این موضوع را تایید کرد. بنابراین از حضور بازنشستگان در این دوره محروم هستیم.

وی گفت: اما بازنشستگان می توانند کماکان به انجام خدمات داوطلبانه و امور خیر در هلال احمر ادامه دهند. اگر در آینده قانون و دستورالعمل ها تغییر کرد، حتما امکان حضور بازنشستگان نیز در مجامع هلال احمر وجود خواهد داشت.

بازدید از خانه های هلال و استفاده از ظرفیت های آن

همتی درباره بازدید از خانه های هلال، گفت: آدینه گذشت بازدیدی از یکی از خانه های هلال شهرستان شمیرانات داشتیم. کارهای خوبی در این خانه هلال صورت گرفته و امیدواریم همه استان ها به تفکیک، تعداد خانه های هلال و کارهایی که در این خانه ها از سوی داوطلبان و جوانان جمعیت هلال احمر انجام می گردد را به صورت مکتوب به دبیرکل جمعیت هلال احمر ارائه نمایند.

وی اضافه نمود: دهیاری ها و بخشداری ها در مناطق روستایی امکانات خوبی را دارند و می توانیم از امکانات آن ها برای توسعه فعالیت خانه های هلال استفاده کنیم.

همکاری با وزارت آموزش و پرورش

همتی به امضای تفاهم نامه همکاری میان وزارت آموزش و پرورش و جمعیت هلال احمر برای آموزش یک میلیون دانش آموز در قالب کانون های دانش آموزی، اشاره نمود و اضافه نمود: تفاهم نامه همکاری میان وزارت آموزش و پرورش و جمعیت هلال احمر برای آموزش یک میلیون دانش آموز در قالب کانون های دانش آموزی بزودی امضا می گردد و در این زمینه جمعیت هلال احمر می تواند از تجهیزات و امکانات وزارت آموزش و پرورش برای ارائه آموزش های همگانی به دانش آموزان استفاده کند.

به گفته وی، برای آموزش دانش آموزان نیازمند کوشش جدی سازمان جوانان و معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر، برای فراوری محتوا و سایر اقدامات به صورت منسجم در زمینه آموزش همگانی هستیم. ممکن است در شروع کار با مشکلاتی روبرو شویم اما باید تمرکز ما روی جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر باشد. باید در این زمینه از ظرفیت کار داوطلبی استفاده کنیم.

استفاده از فضاهای دانشگاه علوم پزشکی برای ارائه آموزش های همگانی و دپو اقلام امدادی

رییس جمعیت هلال احمر درباره استفاده از ظرفیت فضاهای دانشگاه های علوم پزشکی در روستاها، گفت: می توان از فضاهای در اختیار آن ها برای آموزش همگانی و همچنین دپو اقلام امدادی استفاده کرد که این مهم در روستای کند علیا شمیرانات محقق شده بود.

وی اضافه نمود: اماکنی که در اختیار جمعیت هلال احمر قرار می گیرد باید حداقل در مدت زمان 5 ساله باشد که این موضوع باید در هنگام رایزنی برای همکاری، مورد توجه قرار گیرد.

در این جلسه مدیران عامل استان های مختلف شرایط خانه های هلال و انتخابات مجامع را در استان خود توضیح داده و مسائل و چالش های موجود مورد بحث و آنالیز نهاده شد.

رییس و دبیرکل جمعیت هلال احمر امروز سه شنبه 20 خردادماه در ویدئو کنفرانس با معاونین، روسای سازمان ها و مدیران عامل جمعیت هلال احمر استان ها در زمینه برگزاری انتخاب مجامع جمعیت هلال احمر و شرایط خانه های هلال در سراسر کشور گفت و گو کردند.

abanhome.com: بازسازی ساختمان | برای اجرای یک طرح بازسازی مقرون به صرفه با کارشناسان گروه ساختمانی آبان مشورت کنید

منبع: ایرنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 27786

به "خبرنگاران نقش آموزش همگانی در تاب آوری جامعه مهم و حائز اهمیت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نقش آموزش همگانی در تاب آوری جامعه مهم و حائز اهمیت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید