جاده ابریشم بسیاری از مشکلات اقتصادی را حل می نماید

به گزارش بلاگ پو، رییس کمیته آسیا و آفریقای اتاق بازرگانی هنگ کنگ با بیان اینکه مشکلات بانکی همچنان یکی از دغدغه های تجار برای تجارت با ایران است، گفت: با این جاده و کمربند بسیاری از مشکلات تجار و بازرگانان دو طرف حل می گردد.

جاده ابریشم بسیاری از مشکلات اقتصادی را حل می نماید

به گزارش بلاگ پو، بهزاد میرزایی طی نشستی با هیات اعزامی از اتاق بازرگانی بندرعباس که با حضور چند تن از اعضا هیات مدیره اتاق بازرگانی هنگ کنگ همراه بود، ضمن خوشامدگویی به هیات اعزامی از هرمزگان اظهار کرد: هنگ کنگ ظرفیت های عظیمی دارد و غول های اقتصادی دنیا در این کشور با یکدیگر رقابت دارند.

وی اضافه کرد: ما به عنوان قدیمی ترین اتاق بازرگانی در هنگ کنگ افتخار داریم که صدای واضح و رسای بخش خصوصی هستیم که با قدرت و صلابت از سرمایه گذاران حمایت می کنیم.

میرزایی ادامه داد: اتاق بازرگانی هنگ کنگ از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است و ما اولین اتاقی هستیم که اطلاعات سیاست گذاری دولت مرکزی چین را به ما اطلاع رسانی می نمایند تا بتوانیم به موقع در اختیار اعضا قرار دهیم.

وی توضیح داد: در این کشور فرصت های متععدی برای دستیابی به بزرگ ترین بازارهای دنیا فراهم است.

رییس کمیته آسیا و آفریقای اتاق بازرگانی هنگ کنگ یادآور شد: اتاق هنگ کنگ 157 سال پیش توسط تجار بنا شد و ما امروز جزو اتاق هایی هستیم که گواهی مبدا و اسناد تجار صادر می کنیم و سالانه بیش از 300 سمینار و کنفرانس برای فعالان اقتصادی برپا می کنیم.

وی با بیان اینکه اتاق هنگ کنگ دو سوم رشد ناخالص ملی را به خود اختصاص داده است، توضیح داد: اعضای ما را بانک ها ، بنادر، تجار مطرح و مراکز تجاری قوی تشکیل می دهند.

دیگر عضو هیات نمایندگان اتاق هنگ کنگ نیز اضافه کرد: ایران ظرفیت های متعددی دارد و ساخت جاده ابریشم باید بتوان از ظرفیت های تجاری ایران استفاده کرد.

وی با بیان اینکه ما اطلاعات زیادی از استان هرمزگان در دست نداریم، مطرح کرد: استان هرمزگان در مباحث گردشگری حرف های زیادی برای گفتن دارد و ما باید بر روی این قضیه کار کنیم و اتاق نیز می تواند به عنوان پل ارتباطی اطلاعات را در اختیار علاقه مندان قرار دهد.

وی توضیح داد: تنها مسئله ای که ما را برای تجارت با ایران با مشکل روبرو می نماید، همان مشکلات بانکی است و بنده در این راستا به تهران سفر کردم و امیدوارم با این جاده که آمریکا در آن هیچ نقشی ندارد، مشکلات بانکی با ایران را حل کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 شهریور 1397 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 612

به "جاده ابریشم بسیاری از مشکلات اقتصادی را حل می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاده ابریشم بسیاری از مشکلات اقتصادی را حل می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید