جاذبه های گردشگری کوهستان های کانادا

به گزارش بلاگ پو، کانادا کشوری پهناور با مناظر طبیعی خیره کننده است که از سواحل خشن اقیانوس اطلس تا کوه‌های سر به فلک کشیده را در بر می‌گیرد. در میان این زیبایی‌های بی ‌نظیر، جاذبه گردشگری کوهستان‌های کانادا به عنوان نگین درخشان این سرزمین می‌درخشد. این کوهستان‌ها با قله‌های پوشیده از برف، دره‌های سرسبز، دریاچه‌های فیروزه‌ای و یخچال‌های عظیم، مقصدی رویایی برای علاقه‌مندان به طبیعت گردی، کوهنوردی، اسکی و انواع تفریحات زمستانی هستند.

جاذبه های گردشگری کوهستان های کانادا

برای دریافت مشاوره و خدمات تخصصی گردشگری و سفر به سراسر دنیا با bestcanadatours.com مجری مستقیم تورهای مسافرتی و گردشگری همراه باشید.

از کوه‌های راکی تا کوه‌های سنت الیاس: سرزمین غول‌های سنگی

یکی از برجسته‌ترین رشته‌کوه‌های کانادا، کوه‌های راکی است که در غرب این کشور واقع شده و به دلیل قله‌های مرتفع و مناظر چشم‌نواز خود مشهور است. کوه‌های راکی با قدمت بیش از 180 میلیون سال، خانه برخی از بلندترین قله‌های کانادا، از جمله کوه لوگان، بلندترین قله آمریکای شمالی با ارتفاع 5959 متر، هستند. این رشته‌کوه با پارک‌های ملی متعدد مانند پارک ملی Banff، پارک ملی Jasper و پارک ملی Yoho، مکانی ایده‌آل برای ماجراجویان و طبیعت‌گردان است.

در شمال کانادا، کوه‌های سنت الیاس با قله‌های مرتفع خود، از جمله کوه سنت الیاس، دومین قله بلند آمریکای شمالی با ارتفاع 5489 متر، چشم‌اندازی خیره‌کننده را ایجاد کرده‌اند. این رشته‌کوه با طبیعت وحشی و دست‌نخورده خود، محل زندگی انواع حیوانات از جمله خرس‌های قطبی، گوزن شمالی و گرگ‌ها است.

پارک‌های ملی: سرزمین عجایب طبیعی

کانادا با داشتن بیش از 48 پارک ملی و 1600 منطقه حفاظت‌شده، سرزمینی بی‌نظیر برای کشف طبیعت بکر و دست‌نخورده است. در میان این مناطق حفاظت‌شده، پارک‌های ملی کوهستانی کانادا، با مناظر طبیعی خیره‌کننده و تنوع زیستی بی‌نظیر، مقصدی محبوب برای گردشگران از سراسر جهان هستند.

پارک ملی Banff در قلب رشته‌کوه‌های راکی قرار دارد و با دریاچه‌های فیروزه‌ای، یخچال‌های عظیم و قله‌های مرتفع خود، یکی از پربازدیدترین پارک‌های ملی کانادا است. این پارک با امکانات تفریحی متنوع، از جمله پیاده‌روی، کوهنوردی، قایق‌سواری و کمپینگ، مقصدی ایده‌آل برای علاقه‌مندان به طبیعت‌گردی است.

پارک ملی Jasper در شمال پارک ملی Banff قرار دارد و با مساحت بیش از 11000 کیلومتر مربع، بزرگ‌ترین پارک ملی کانادا است. این پارک با طبیعت وحشی و بکر خود، محل زندگی انواع حیوانات از جمله گوزن شمالی، خرس‌های سیاه و گرگ‌ها است. پارک ملی Jasper با مناظر کوهستانی خیره‌کننده، از جمله کوه‌های Edith Cavell و Amethyst، و دریاچه‌های فیروزه‌ای، از جمله دریاچه Maligne و دریاچه Medicine، مقصدی محبوب برای کوهنوردان، طبیعت‌گردان و عکاسان است.

ماجراجویی در کوهستان‌های کانادا: از پیاده‌روی تا اسکی

کوهستان‌های کانادا با مناظر متنوع و چالش‌های مختلف، مقصدی ایده‌آل برای علاقه‌مندان به پیاده‌روی، کوهنوردی، اسکی و انواع تفریحات زمستانی هستند. مسیرهای پیاده‌روی متعددی در کوهستان‌های کانادا وجود دارد که از مسیرهای آسان و خانوادگی تا مسیرهای چالشی و فنی را شامل می‌شوند.

مسیرهای پیاده‌روی در پارک ملی Banff، از جمله مسیر پیاده‌روی Lake Louise و مسیر پیاده‌روی Johnston Canyon، با مناظر خیره‌کننده خود، مقصدی محبوب برای طبیعت‌گردان هستند. مسیرهای پیاده‌روی در پارک ملی Jasper، از جمله مسیر پیاده‌روی Skyline Trail و مسیر پیاده‌روی Mount Edith Cavell، با چالش‌های بیشتر و مناظر کوهستانی خیره‌کننده، مقصدی ایده‌آل برای کوهنوردان حرفه‌ای هستند.

سفر به کوه های راکی، رشته کوهی افسانه ای کانادا

رشته کوه های راکی، ستون فقرات طبیعت کانادا، با قله های پوشیده از برف و یخ، دره های عمیق و دریاچه های کریستالی، چشم هر بیننده ای را خیره می کند. این رشته کوه باشکوه که از شمال نیومکزیکو تا بریتیش کلمبیا امتداد دارد، در کانادا به عنوان پارک ملی کوه های راکی (Rocky Mountains National Park) شناخته می شود. این پارک ملی، یکی از زیباترین پارک های ملی جهان است و در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

پارک ملی بنف، جواهر درخشان کوه های راکی

در قلب رشته کوه های راکی، پارک ملی بنف (Banff National Park) قرار دارد، پارکی که به عنوان زیباترین پارک ملی کانادا شناخته می شود. دریاچه لوئیز (Lake Louise) با آب های فیروزه ای و قله های باشکوه در پس زمینه، دریاچه مورین (Moraine Lake) با منظره ای نفس گیر، آبشارهای یخی جانستون (Johnston Canyon Icefalls) و یخچال طبیعی آتاباسکا (Athabasca Glacier) تنها گوشه ای از جاذبه های بی شمار این پارک ملی هستند.

کوه لوگان، بلندترین قله کانادا

در یوکان، در شمال غربی کانادا، قله لوگان (Mount Logan) با ارتفاع 5959 متر، بلندترین قله آمریکای شمالی و دومین کوه مرتفع جهان پس از کوه دماوند است. صعود به این قله دشوار و چالش برانگیز است و تنها کوهنوردان باتجربه می توانند از عهده آن برآیند. با این وجود، صعود به قله لوگان، تجربه ای فراموش نشدنی برای هر کوهنوردی محسوب می شود.

کوه های سنت الیاس، رشته کوهی اسرارآمیز در شمال کانادا

رشته کوه های سنت الیاس (Saint Elias Mountains) در شمال غربی کانادا، رشته کوهی اسرارآمیز و پررمز و راز است که برخی از مرتفع ترین قله های کانادا را در خود جای داده است. این رشته کوه، با یخچال های طبیعی عظیم، دره های عمیق و قله های پوشیده از برف، یکی از وحشی ترین و بکرترین مناطق کانادا به شمار می آید.

کوه های کانادا: مقصدی بی نظیر برای عاشقان طبیعت

کوهستان های کانادا، با زیبایی بی نظیر و طبیعت بکر و دست نخورده، مقصدی بی نظیر برای عاشقان طبیعت، کوهنوردان، عکاسان و گردشگران ماجراجو هستند. در میان قله های باشکوه، جنگل های انبوه، دریاچه های فیروزه ای و یخچال های طبیعی درخشان این کوهستان ها، هر گردشگری می تواند تجربه ای فراموش نشدنی را رقم بزند.

پارک ملی یوهو: طبیعت بکر و دست نخورده

پارک ملی یوهو، در مجاورت پارک ملی بنف، با طبیعت بکر و دست نخورده خود، مقصدی ایده آل برای دوستداران طبیعت گردی و کمپینگ است. دریاچه یوهو، با آب های شفاف فیروزه ای، یکی از زیباترین دریاچه های کانادا است.

منطقه حفاظت شده کوه رابسون: غول سنگی کانادا

منطقه حفاظت شده کوه رابسون، با قله رابسون که مرتفع ترین قله غیر آتشفشانی در کانادا است، یکی از مناطق کوهستانی دیدنی این کشور است. پارکینسون ریور، که از این کوه سرچشمه می گیرد، با آب های خروشان خود، منظره ای حیرت انگیز را ایجاد می کند.

کوهستان های سلوکیر: سرزمین یخ و برف

کوهستان های سلوکیر، در شمال شرقی بریتیش کلمبیا، با یخچال های وسیع و قله های مرتفع، یکی از مناطق کوهستانی بکر و دست نخورده کانادا است. پارک ملی گلیشیر، در این منطقه، با یخچال های عظیم خود، مانند یخچال همیلتون، یکی از بهترین مکان ها برای تماشای یخچال های طبیعی در کانادا است.

جاذبه های گردشگری کوهستان های کانادا

کوهستان های کانادا علاوه بر زیبایی طبیعی بی نظیر، از نظر جاذبه های گردشگری نیز بسیار غنی هستند. در میان این جاذبه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کوهنوردی: کوهستان های کانادا مقصدی بی نظیر برای کوهنوردان از سراسر جهان هستند. قله های مرتفع، مسیرهای متنوع و چالش برانگیز، تجربه ای بی نظیر را برای کوهنوردان فراهم می کنند.
  • پیاده روی و کمپینگ: مسیرهای پیاده روی متعدد در دل کوهستان های کانادا وجود دارد که فرصتی عالی برای پیاده روی و کمپینگ در طبیعت بکر این منطقه را فراهم می کنند.
  • اسکی و اسنوبورد: کوهستان های کانادا، با پیست های اسکی و اسنوبورد مجهز، مقصدی محبوب برای علاقه مندان به ورزش های زمستانی هستند.

کوهستان های کانادایی: مقصدی برای تمام فصول

کوهستان های کانادا در تمام فصول سال زیبایی خود را دارند. در فصل بهار، با شکوفه زدن گل های وحشی، دره ها رنگارنگ می شوند. در فصل تابستان، کوهستان ها میزبان کوهنوردان، دوچرخه سواران کوهستانی و علاقه مندان به طبیعت گردی هستند. در فصل پاییز، جنگل ها به رنگ های آتشین در می آیند و چشم اندازهای بی نظیری را ایجاد می کنند. در فصل زمستان، کوهستان های کانادا تبدیل به یک مقصد محبوب برای اسکی و сноبرد می شوند.

فعالیت های تفریحی در کوهستان های کانادا

کوهستان های کانادا طیف وسیعی از فعالیت های تفریحی را برای علاقه مندان به طبیعت گردی و ورزش های زمستانی ارائه می دهند. کوهنوردی، پیاده روی، کمپینگ، اسکی، сноبرد، اسنوموبیل سواری، ماهیگیری و قایقرانی از جمله فعالیت های محبوب در این مناطق هستند.

اقامت در کوهستان های کانادا

کوهستان های کانادا دارای انواع گزینه های اقامتی برای گردشگران هستند، از جمله هتل های لوکس، اقامتگاه های کوهستانی، کلبه های جنگلی و کمپینگ های مجهز.

انتشار: 10 آذر 1402 بروزرسانی: 14 آذر 1402 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 51138

به "جاذبه های گردشگری کوهستان های کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری کوهستان های کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید