جدول قیمت های نو خودروهای سایپا و ایران خودرو ؛ مقدار افزایش قیمت اعلام شد ، فاصله قیمت خودرو از کارخانه تا بازار

به گزارش بلاگ پو، پیرو تشکیل کارگروه تخصصی خودرو با راهبری شورای رقابت و تعامل اجرا شده بین کارشناسان این شورا با وزارت صمت و خودروسازان، قیمت های تازه تولیدات ایران خودرو و سایپا اعلام شد که به طور میانگین افزایش قیمت آنها 29درصد اعلام شد.

جدول قیمت های نو خودروهای سایپا و ایران خودرو ؛ مقدار افزایش قیمت اعلام شد ، فاصله قیمت خودرو از کارخانه تا بازار

به گزارش خبرنگاران، مطابق با دستورالعمل ابلاغی شورای رقابت، علاوه بر آنالیز کارشناسی صورت های مالی خودروسازان داخلی، معیار شاخص رقابت پذیری با آنالیز خودروهای هم رده داخلی با همکاری تنها دانشکده تخصصی صنعت خودروی کشور (دانشکده و پژوهشکده خودروی دانشگاه علم و صنعت) انجام شد و در این کارگروه از سازمان حمایت مصرف نماینده و سایر ارکان صنعتی کشور نیز بهره گرفته شد.

بر اساس این گزارش، به طور میانگین افزایش قیمت محصولات دو خودروساز اصلی کشور 29 درصد است و همچنان بعضی از محصولات تا 300 درصد پایین تر از قیمت بازار هستند.

گفتنی است که در طرح تازه تخصیص یکپارچه خودرو امکان تخصیص خودرو بدون قرعه کشی فراهم آمده است و اکنون همه واجدان شرایط می توانند بدون قرعه کشی در مورد دریافت خودروهای مدنظر با قیمت تازه بر اساس لیست انتظار اقدام نمایند.

مطابق اطلاعات دریافتی از منابع مطلع در دو خودروساز بزرگ کشور، حداکثر افزایش قیمتی 42 درصد و کمترین آن 10 درصد است.

در ادامه جدول تغییرات قیمتی تولیدات ایران خودرو و سایپا و تفاوت قیمتی این محصولات با نرخ های بازاری آمده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 فروردین 1402 بروزرسانی: 21 فروردین 1402 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 70718

به "جدول قیمت های نو خودروهای سایپا و ایران خودرو ؛ مقدار افزایش قیمت اعلام شد ، فاصله قیمت خودرو از کارخانه تا بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدول قیمت های نو خودروهای سایپا و ایران خودرو ؛ مقدار افزایش قیمت اعلام شد ، فاصله قیمت خودرو از کارخانه تا بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید