حقیقت پرچم دروغین و ید طولای آمریکا در شروع جنگ ها

به گزارش بلاگ پو، ید طولای آمریکا در اجرای عملیات های پرچم دروغین برای شروع جنگ های خارجی اثباتی بر این ادعاست که مداخله نظامی اخیر آن در سوریه هم با حمله ساختگی شورشیان سوری جرقه خورد تا دولت اسد مقصر شناخته گردد و انگشت اتهامات به سوی آن نشانه رود.

حقیقت پرچم دروغین و ید طولای آمریکا در شروع جنگ ها

به گزارش خبرنگاران، خبرگزاری راشا تودی در مطلبی گزارش داد، استفاده از واژه پرچم دروغین غالبا با ابراز شگفتی و اتهامات تئوری توطئه روبرو می گردد اما پرچم دروغین یک حقیقت و واقعیت ژئوپلتیک است و انکار آن در واقع انکار واقعیت است.

راشا تودی می نویسد: آمریکا اول هفته به همراه انگلیس و فرانسه اهداف دولت سوریه را به تلافی حمله شیمیایی ادعایی که یک هفته پیش از آن در دوما رخ داد، اجرا کرد. قصه ای که به ما گفته شد ساده است: بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه یک دیوانه اهریمن است که از گاز سمی علیه شهروندان خودش استفاده می نماید تا سرگرم گردد. طبق گزارش اندیشکده نومحافظه کار شورای آتلانتیک، قبل از شروع جنگ سوریه روزنامه نگاران آمریکایی مشغول ستایش تحصیل و اطلاعات اسد و شگفتی از سطح صلح و تنوع مذهبی در سوریه بودند و وقتی اسد مردم خودش را با گاز شیمیایی مسموم می نماید در واقع دچار یک اعتیاد افراطی شده است و به نظر می رسد این اعتیادی است که به تازگی به آن رسیده باشد. بنابراین قصه آنها این است؛ اسد هیولایی است که دنیا باید برای متوقف کردن آن متحد گردد.

اما این داستان سرایی بسیاری از سیاستمداران را قانع نکرده است. پیتر فورد، سفیر سابق آمریکا در سوریه به رادیو بی بی سی اسکاتلند گفت: به احتمال قوی حلمه شیمیایی ادعایی هرگز در سوریه رخ نداده است و تصاویر و ویدیوهایی که آمریکا و متحدانش به عنوان مدرک رو می نمایند جعلی است. بعضی هم معتقدند این حمله واقعیت داشته است اما عاملان اصلی حمله شورشیان ضد اسد بودند که برای تحریک اقدام نظامی جدید آمریکا وارد عمل شدند؛ به عبارت دیگر، احتمال وقوع یک حادثه با پرچم دروغین در راستای منافع شورشیان سوری بالاست.

عملیات پرچم دروغین به عملیات هایی گفته می گردد که توسط نهادهای نظامی، شبه نظامی، اطلاعاتی یا سیاسی به گونه ای انجام می گردد که این تصور به وجود آید که گروه ها یا کشورهای دیگری این عملیات ها را انجام داده اند. برای مثال استفاده نیروهای یک طرف درگیر در جنگ از پرچم و لباس نظامی طرف مقابل برای حمله و قتل عام ساکنین یک روستا و سپس متهم کردن آن طرف به انجام این کشتار نمونه ای از عملیات پرچم دروغین محسوب می گردد. هدف از انجام عملیات پرچم دروغین مخفی نگه داشتن هویت مرتکبین اصلی یا بدنام کردن طرف مقابل و ایجاد بهانه ای برای حمله به او است.

به گزارش راشا تودی، یکی از بهترین سوالاتی که می توان در این مواقع پرسید این است که این اتفاق به نفع کدام طرف است؟ در این مورد به خصوص، اسد اصلا منفعتی ندارد اما گروه های شورشی ضد اسد ذی نفع هستند. حقیقت راجع به این حمله شیمیایی ادعایی هر چه باشد، نباید فرضیه حوادث پرچم دروغین را که شروعگر یک اقدام نظامی می شوند، به دیده تردید نگریست. ایالات متحده آمریکا تاریخی مملو از دروغگویی یا اخبار جعلی دارد که بهانه شروع جنگ است. این مساله حائز اهمیت است که تحولات اخیر سوریه را از این چارچوب نگریست.

از نمونه های شاخص آن می توان به جنگ خلیج فارس اشاره نمود که با تبلیغات دروغین جنایت های صدام شروع شد. شبکه سی ان ان با انتشار فیلمی از شهادت دادن زنی به نام نیره مدعی شد که سربازان عراقی نوزادان نارس را از محفظه ها بیرون آورده و می کشند. عفو بین الملل، دیده بان حقوق بشر و دیگران این داستان را تایید کردند. پس از آن رسانه ها به صحبت درباره جنایت علیه بشریت پرداختند و احتیاج به اقدام فوری برای نجات بی گناهان را تکرار می کردند. جورج بوش پدر نیز با اعلام اعزام نیرو به خلیج فارس و بمباران عراق ادعا کرد که هدف وی نجات مردم کویت بوده است. با این وجود پس از انتها جنگ 1991 روشن شد که تمام قصه دروغ بوده است. آن زن نیره الصباح دختر سفیر کویت در ایالات متحده آمریکا بود. او در شهادتش قسم نخورده بود تا از اتهام شهادت دروغ و پیگرد قانونی در امان باشد. نیره در آمریکا زندگی می کرد و به هیچ وجه نمی توانست شاهد اتفاقی باشد که در بیمارستان های کویت اتفاق افتاده است.

تاریخچه دروغ های آمریکا تنها محدود به چند دهه گذشته نیست. نمونه دیگر آن شرکت آمریکا در جنگ ویتنام به دلیل واقعه خلیج تونکین بود. در آن موقع ادعا شد که کمونیست های ویتنام در 1964 به یک ناو آمریکا حمله کردند و دو روز بعد هم گزارش دومین حمله به ناوهای آمریکایی منتشر شد. پس از آن لیندون جانسون، رئیس جمهوری وقت از هجوم کمونیست ها سخن گفت و کنگره نیز فرمان حمله به ویتنام را صادر کرد. اما واقعیت این بود که ویتنامی ها به سمت کشتی های آمریکا آتش نگگرددند بلکه ناوها شروعگر درگیری بودند. این دروغ نیز بدون تلفات نماند و سه میلیون ویتنامی و 58 هزار سرباز آمریکایی در این جنگ کشته شدند.

دروغ های آمریکا برای شروعگر جنگ بودن پیشینه ای طولانی دارد و هر بار برای آماده شدن آن برای جنگ، رسانه ها هم تبلیغات نفرت انگیزی را شروع می نمایند و رهبران کشورهای خارجی را دشمن نشان می دهند و داستان هایی درباره رفتارهای غیر انسانی و ظالم بودن آنان خلق می گردد. همچنین داشتن رسانه های همسو به آمریکا اجازه می دهد تا هزاران بی گناه دیگر را بکشد و برای کنترل بازارهای دنیای و در اختیار دریافت آنها رقیبان را بدرد. از دیگر نمونه های عملیات های پرچم دروغین آمریکا می توان به عملیات نورث وودز اشاره نمود که قرار بود غیرنظامیان کوبایی ساکن میامی به عنوان بخشی از یک عملیات مخفیانه به قتل برسند و دولت فیدل کاسترو مقصر شناخته گردد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 16849

به "حقیقت پرچم دروغین و ید طولای آمریکا در شروع جنگ ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقیقت پرچم دروغین و ید طولای آمریکا در شروع جنگ ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید