خیرآبادی: تصمیم سعید عبدولی برای بازگشت به وزن 77 کیلوگرم عاقلانه بود، فرهنگ کشتی گیران بالاست

به گزارش بلاگ پو، مربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی گفت: اشکالی ندارد اگر اردوی تیم ملی در مجموعه انقلاب برگزار گردد تا کشتی گیران از محیط خسته کننده خانه کشتی کمی فاصله بگیرند.

خیرآبادی: تصمیم سعید عبدولی برای بازگشت به وزن 77 کیلوگرم عاقلانه بود، فرهنگ کشتی گیران بالاست

جمشید خیرآبادی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در خصوص شرایط تیم ملی کشتی فرنگی در آستانه مسابقات قهرمانی آسیا گفت: واقعا قبل از اینکه بگردد برای تیم ملی در راه المپیک برنامه ریزی کرد، موضوع سهمیه ها یک مشکل و معضل بزرگ است و ما تا زمانی که سهمیه های مان کامل نگردد، نمی گردد درست برای المپیک برنامه ریزی کرد و برنامه ها به هم می ریزد.

وی ادامه داد: به نظر من، کسب سهمیه از خود المپیک هم مهم تر است، من خودم برنامه المپیک لندن را طراحی نموده بودم، برنامه ای دو اوجی بود. یک اوج آن به مسابقات کسب سهمیه برمی گشت و یکی هم به خود المپیک. ان شاءالله که بچه ها در همان گزینشی اول کار را تمام نمایند که بگردد تمام انرژی و تمرکز را پس از آن روی المپیک گذاشت. بچه ها لیاقت حضور با تیم کامل را در المپیک دارند، اگر نفرات اعزامی با دقت و به دور از مسائل حاشیه ای مشخص شوند. ما می توانیم در گزینشی اول سهمیه ها را بگیریم.

سرمربی تیم ملی آذربایجان در المپیک 2016 ریو اعلام کرد: ان شاءالله که با فراغ بال، حواس جمع و تمرکز بتوانیم برنامه های مان را تا المپیک اجرا کنیم. اشکالی هم ندارد اگر اردوی تیم ملی در مجموعه ورزشی انقلاب برگزار گردد تا کشتی گیران از محیط خسته نماینده خانه کشتی کمی فاصله بگیرند. چون کشتی گیران ما خیلی هم باشخصیت و پهلوان هستند. البته راستا مجموعه انقلاب برای یک سری از مربیان تیم ملی سخت و دور است و به این شکل مجبورند خانواده شان را تنها بگذارند، البته مربیان دیگری هستند که بتوانند در اردوها بمانند و اگر اردوی تیم ملی کشتی فرنگی هم مثل آزادکاران به مجموعه انقلاب می رفت، برای روحیه تیم خوب بود. به لحاظ روحی و روانی تنوع ضروری است و نشاط یکی از شرایط اصلی تمرین است. خصوصا اینکه خانه کشتی نورگیر نیست و کشتی گیران خیلی در معرض آفتاب نیستند و همین موضوع شرایط را برای شیوع بیماری های پوستی هم مساعد می نماید.

خیرآبادی اضافه نمود: اگر بگردد محل تمرین فرنگی کاران را هم برای مدتی تغییر داد، در این مقطع که باید تیم خوبی را مهیای حضور در مسابقات گزینشی کنیم، خیلی خوب خواهد بود. اینکه در یک محیط زیبا و مجهز تمرین کنیم، هیچ مسئله ای ایجاد نمی نماید چون کشتی گیران خیلی فرهنگ شان بالاست و می توانند مسائل اخلاقی را رعایت نمایند همانطور که قبلا هم این کار را انجام داده اند.

مربی تیم ملی کشتی فرنگی در المپیک 2012 لندن همچنین با اشاره به تصمیم سعید عبدولی برای بازگشت به وزن 77 کیلوگرم و رقابت با علی گرایی توضیح داد: سعید به نسبت قد و چربی بسیار بالایی که دارد، به نظر من عاقلانه ترین تصمیم را گرفت. چون اگر به 87 کیلوگرم می رفت، باید با کشتی گیرانی رقابت می کرد که حداقل وزن طبیعی بدن شان 92 کیلوگرم است از قدرت به مراتب بالاتری نسبت به سعید عبدولی برخوردارند. این کارش را خیلی سخت می کرد. او قبلا خودش را در این وزن محک زده و دید که با کشتی گیران درجه دو هم در وزن بالاتر فعلا به مشکل می خورد. به نظر من تصمیمش برای بازگشت به 77 کیلوگرم خیلی تصمیم درست و فنی بود هرچند که ما در این وزن شیربچه ای مثل علی گرایی را داریم. این نوید اتفاق خوبی را در المپیک می دهد که هر کدام آنها ملی پوش شوند می توانند طلای المپیک را برای ما به دست آورند. اگر در این وزن به لحاظ شرایط تمرینی و آماده سازی تصمیمات درستی گرفته گردد، می توانیم صاحب مدال طلای المپیک شویم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 20028

به "خیرآبادی: تصمیم سعید عبدولی برای بازگشت به وزن 77 کیلوگرم عاقلانه بود، فرهنگ کشتی گیران بالاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیرآبادی: تصمیم سعید عبدولی برای بازگشت به وزن 77 کیلوگرم عاقلانه بود، فرهنگ کشتی گیران بالاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید