رفتارهایی که باعث می گردد محیط های کاری سمی و غیرقابل تحمل گردد

به گزارش بلاگ پو، اگر محیط کاریمان سالم و ارتباط با همکاران خوب باشد حال ما برای گذراندن دو سوم بقیه روزمان هم سر جایش است؛ ولی اگر به هر دلیلی حال مارا خوب نکند مهم ترین اثرش این است که کیفیت زندگی ما را پایین می آورد و این موضوع یعنی همان بی حوصلگی ها برای فرزند کوچکمان، مشاجره ها بر سر موضوعات کوچک و بی اهمیت، درگیری های خیابانی و ترافیک کلان شهرها. مستقیم و غیرمستقیم بر حالات روحی و اعصاب، اثرهای زیادی دارد که رفته رفته ما را تبدیل به آدمی عصبی ، لجباز، بی حوصله و کسل کننده برای اطرافیان می نماید.

رفتارهایی که باعث می گردد محیط های کاری سمی و غیرقابل تحمل گردد

این مطلب به شما یاری می نماید که متوجه شوید مشکل از کجاست و چگونه می توانید آن را حل کنید.

چه رفتارهایی محیط کار را سمی می نماید؟

به این موضوع دقت کنید که اگر کارمندان، شما را رییس خوبی نمی دانند عامل اصلی این است که فضای محیط کاری شما ناسالم است. این موضوع به کسب و کار شما لطمه وارد می نماید و تمرکز لازم برای انجام کار را از همکاران شما می گیرد. سمی شدن شما به چند عامل بستگی دارد. با فرض این موضوع که در کارتان دقیق، خوش معاشرت و درک متقابل بالا نسبت به کارمندان دارید؛ اما اگر اطرافیان شما انسان هایی باشند که جو را متشنج نمایند، به ضرر شما تمام می گردد؛ چون ممکن است سر این قضیه مجبور به پرداخت ضرر اقتصادی هم بشوید. پس حواستان به افرادی که با آن ها معاشرت زیاد دارید بیشتر باشد. ایجاد حس رقابت ناسالم، رفتارهای توهین آمیز و حرف های تحقیر نماینده از جمله کارهایی است که هر یک به تنهایی برای نابودی فضای سالم محیط کاری، کافی است.

بعضی رفتارهایی که فضای محیط کار را می تواند سمی نماید:

1. بروز و خالی کردن احساسات مختلف در محیط کار مانند بدخلقی، اضطراب و نگرانی

2. فریاد زدن و صحبت کردن با صدای بلند یا تحکم آمیز

3. فوران عصبانیت در واکنش به اشتباهات همکاران

4. غیبت و بدگویی در خصوص همکاران

5. اجرا و نقض خودسرانه قوانین محل کار

6. اجرای دلبخواهی کارها و بی توجهی به کیفیت کار

7.حرکت تهاجمی در گفتار، حرکات بی ادبانه چشم و غر زدن بی مورد یا قطع کردن صحبت دیگران

8. دخالت های بی مورد در کارهایی که ممکن است به افراد واگذار شده باشد

9. تمسخر عاطفی برای اعمال کنترل بیشتر بر آنها

10. ضعف های همکاران را به مدیران انتقال دادن و تصمیم گیری مدیران براساس این صحبت ها

در این زمینه بخوانید:

از عادت های بد خود خسته شده اید؟ این راه ها را امتحان کنید

به حرف همکاران و کارمندان خود گوش کنید

هر کسی در زندگی خود با مشکلاتی که در زندگی وجود دارد یا در مغز خود می پروراند دست و پنجه نرم می نماید. اگر همکار یا کارمندی خواست با شما صحبت کند به او با دقت گوش کنید و اگر دلخوری مرتبط با شما داشت آن را حل کنید و به هیچ عنوان حرف های او را به دیگران منتقل نکنید. گاهی اوقات حتی به حل کردن هم نمی رسد و انسان ها فقط کسی را می خواهند که به حرف هایشان گوش کند و با او همدردی نمایند. از جمله من هم همینطور یا من از تو بدترم استفاده نکنید فقط بگویید که حرفایش را می فهمید و درکش می کنید. البته این هم نباید از حد بگذرد و تمام وقت شما را در محیط کاری بگیرد. اگر از زمان بندی شما بیشتر شد. به او بگویید که باید به کارهایتان برسید و شاید در وقت دیگری با او صحبت خواهید کرد؛ اما برخوردتان جوری نباشد که به شخصیت طرف مقابلتان خدشه وارد کنید. حد ادب را رعایت کنید و واضح حرفتان را بزنید اگر به هر دلیلی نتیجه خوب نداد دیگر از عهده شما خارج است چون شما کارتان را خوب انجام داده اید.

رفتار اخلاقی و حرفه ای

خودتان رفتار اخلاقی را تمرین کنید و در محیط کاری آن را ترویج دهید. اخلاق، چهارچوب شخصیتی هر انسان متمدن است و بهتر است که افراد را با جزئی از درونشان آشتی دهید تا چهارچوب جدیدی از رفتارها را تعریف کنید. هدف از استفاده رفتار اخلاقی و حرفه ای، بالا بردن کیفیت و تمرکز کار کردن است و بهترین تبلیغ خود شما هستید. کسانی که اخلاق حرفه ای دارند در کار خود هم حرفه ای هستند و کمتر محیط های کاری را دچار مشکلاتی از قبیل تنش یا سنگین بودن فضا می نمایند. در کار و زندگی خصوصی کسی دخالت نمی نمایند، در مواقع احتیاج یاری می خواهند نه همواره که ایجاد مزاحمت برای دیگران نمایند، بین روابط همکاران دیگر قرار نمی گیرند و صمیمیت آنها را به خاطر خود بهم نمی زنند، در خصوص دیگران قضاوت نمی نمایند و اگر طبعا با کسی احساس راحتی ننمایند مسئله را شخصی نمی نمایند، حد احترام و ادب را رعایت می نمایند.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 38787

به "رفتارهایی که باعث می گردد محیط های کاری سمی و غیرقابل تحمل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفتارهایی که باعث می گردد محیط های کاری سمی و غیرقابل تحمل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید