روایت امامی از بدترین روزهای زندگی اش در شلوغ ترین وزن کشتی دنیا

به گزارش بلاگ پو، نفر اول وزن 74 کیلوگرم مسابقات قهرمانی کشور با اشاره به اینکه بعد از المپیک بدترین روزهای زندگی اش را تجربه کرد، از مصائبی گفت که پیش از مسابقات جهانی با آن روبرو بود.

روایت امامی از بدترین روزهای زندگی اش در شلوغ ترین وزن کشتی دنیا

یونس امامی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران با اشاره به اینکه شرایط روحی اش بعد از غیبت در المپیک، اصلاً مساعد نبود، گفت: مشکلاتی که پیش آمده بود باعث شد از لحاظ روحی شرایط خوبی نداشته باشم. آن روزها خیلی سخت گذشت و بدترین روزهای عمرم بود. بعد از آن برای مسابقات جهانی نروژ تمریناتم را آغاز کردم، انتخابی هم گرفتم و بردم. همان وقت هم کشاله رانم کِش آمده بود و با آنتی بیوتیک خودم را به انتخابی رساندم.

وی با اشاره به اینکه از المپیک تا جهانی چندین بار دچار بیماری و آسیب دیدگی شده است، تأکید کرد: یک ماه قبل از جهانی زانویم ضرب خورد. بعد از آن مینیسکم آسیب دید و دو هفته تمرین نکردم. چند روز مانده به اعزام، گوشم دچار عفونت شد و یک طرف صورتم ورم کرد. آنجا هم مجبور به استفاده از آنتی بیوتیک شدم و عوارض چرک خشک کن، تا روز مسابقه با من ماند. متاسفانه از المپیک تا جهانی دچار بیماری و آسیب دیدگی های زیادی شدم. هیچ کدام آنها بهانه ای برای باخت نمی شود ولی روی عملکردم تاثیر داشت.

امامی که دوباره کار خود را در چرخه انتخابی تیم ملی برای سال 2022 آغاز کرده، در این باره گفت: خداراشکر در این مدت خوب تمرین کردم و بدون آسیب دیدگی به کار ادامه دادم. مسابقات قهرمانی کشور مرحله نخست چرخه انتخابی تیم ملی بود و حضور در آن خیلی اهمیت داشت. همه مدعیان اینجا حضور داشتند و باید حتماً اول می شدم.

وی که برای المپیک با مصطفی حسین خانی در رقابت بود، درباره خداحافظی این کشتی گیر از دنیای قهرمانی شرح داد: عمر قهرمانی کوتاه است و یک روزی تمام می شود. کشتی ورزش سختی است، سخت تر از آن، اینکه با وجود خانواده و فرزند بخواهی کار را ادامه دهی و برای مدت طولانی در اردو بمانی. حسین خانی رقیبم بود، اما از نزدیک می دیدم برای تمرین و ماندن در اردو چقدر سختی می کشد. ورزش قهرمانی گاهی نامردی هایی هم دارد و هرچقدر تلاش می کنی به حقت نمی رسی. حسین خانی خیلی تلاش کرد و امیدوارم در زندگی شخصی اش پیروز باشد.

نفر اول وزن 74 کیلوگرم قهرمانی کشور با اشاره به اینکه در گرگان 5 دور کشتی گرفته، یادآور شد: از این به بعد باید بیشتر تلاش کنم تا خودم را ثابت کنم به خصوص در میادین بین المللی. مهم این است که آنجا خوب کشتی گرفته و به مدال برسم به ویژه در وزن 74 کیلو که سخت ترین و شلوغ ترین وزن کشتی دنیاست.

امامی در مورد اینکه قرار است تیم ملی را در سفر به آمریکا همراهی کند، گفت: در برخی اوزان که تکلیف فرد اعزامی نامشخص بود، گفته بودند هر کسی در قهرمانی کشور بهتر کشتی بگیرد، تیم را همراهی می کند. من تا حالا با کایل دیک کشتی نگرفته ام، او کشتی گیر قدرتی است اما اینطور که اعلام شده او در این مصاف محبت آمیز هم حضور ندارد.

وی اعلام کرد: باتوجه به اول شدن در مسابقات قهرمانی کشور، باید در مسابقات قهرمانی آسیا کشتی بگیرم، بعد از آن هم باید ابتدا در پی کسب دوبنده تیم ملی و سپس کسب مدال جهانی باشم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 اسفند 1400 بروزرسانی: 14 اسفند 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 60294

به "روایت امامی از بدترین روزهای زندگی اش در شلوغ ترین وزن کشتی دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت امامی از بدترین روزهای زندگی اش در شلوغ ترین وزن کشتی دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید