زمان واریز مابه التفاوت هزینه سوخت رانندگان برون شهری اعلام شد

به گزارش بلاگ پو، خبرنگاران: باقرجوان گفت: مابه التفاوت هزینه سوخت یارانه ای و آزاد که بین 1500 تا 3 هزار تومان است به حساب رانندگان واریز می شود و آن ها می توانند در هنگام سوخت گیری از این کارت استفاده کنند

زمان واریز مابه التفاوت هزینه سوخت رانندگان برون شهری اعلام شد

به گزارش بلاگ پو به نقل از بلاگ پو، داریوش باقر جوان مدیرکل دفتر مسافری سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، با اشاره به اینکه سهمیه 400 لیتر سوخت خودروهای سواری برون شهری از ابتدای اسفند ماه سال گذشته به صورت مرتب در کارت های سوخت رانندگان واریز می شود، گفت: مقرر شده بود که مابه التفاوت هر کیلومتر پیمایش به ازای آن 400 لیتر به حساب رانندگان واریز می شود.

او تاکید کرد: مابه التفاوت هزینه سوخت یارانه ای و آزاد که بین 1500 تا 3 هزار تومان است به حساب رانندگان واریز می شود و آنها می توانند در هنگام سوخت گیری از این کارت استفاده کنند و نیازی به پرداخت مبلغ بیشتر نیست.

باقر جوان با اشاره به اینکه وزارت کشور متولی تخصیص سوخت به رانندگان برون شهری است، گفت: متاسفانه در ارائه تخصیص و سهمیه سوخت به رانندگان وزارت کشور سختگیری و ممنوعیت های را تعیین کرده به طوری که برای رانندگانی که دارای چند دستگاه اتوبوس و یا سواری است بیش از یک سهمیه در نظر نمی گیرد و این خود باعث ایجاد مشکلاتی در این حوزه شده است.

او ادامه داد: برخی از مردم برای گذراندن زندگی و همچنین ایجاد اشتغال تعدادی وسیله در اختیار رانندگان گذاشته اند ولی سختگیری های وزارت کشور زمینه ساز ایجاد مشکلاتی در این حوزه شده است.

باقر جوان تاکید کرد: سازمان راهداری در این بخش رایزنی های زیادی انجام داده ولی وزارت کشور تا به امروز موافقت نکرده و اعلام کرده باید به صورت وکالتی این خودروها به رانندگان واگذار شود.

مدیر کل دفتر مسافری سازمان راهداری بیان نمود: وجود مغایرت اطلاعات شناسنامه ای و با کارت هوشمند سوخت خود باعث شده که سهمیه به رانندگان تعلق نگیرد که در حال رفع این مغایرت ها هستیم.

باقر جوان توضیح داد: سازمان راهداری با همکاری کل ادارات راهداری در حال رفع این مشکل از سوی رانندگان است.

مدیر کل دفتر مسافری سازمان راهداری با اشاره به اینکه رانندگانی که مسافتی به ویژه در ایام کرونا نداشته اند سوخت و یا سهمیه مازادی دریافت نخواهند کرد، اظهار کرد: به تمامی رانندگان سهیمه ثابت 400 لیتر واریز شده ولی با توجه به آنکه در این ایام پیمایشی نداشته اند بنابراین واریز مبلغ سوخت مازاد به حساب آنها معنایی ندارد اما اگر یک کیلومتر بیش از 400 لیتر پیمایش داشته باشند می توانند مابه التفاوت را دریافت کنند.

گفتنی است چندی پیش قربانی معاون حمل ونقل سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای اعلام کرده بود در بخش مسافری این سهمیه سوخت برای ناوگان اتوبوسرانی است که بالای 40 سرنشین دارند و طبق رایزنی های اجرا شده سهمیه سوخت آن ها تغییر کرده و از 400 لیتر در هر ماه به 480 لیتر رسیده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 18 شهریور 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 30124

به "زمان واریز مابه التفاوت هزینه سوخت رانندگان برون شهری اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان واریز مابه التفاوت هزینه سوخت رانندگان برون شهری اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید