زمینه استفاده جوانان از فضای نوین کسب و کار فراهم شود

خبرنگاران/اردبیل مدرس کسب و کار و کارآفرینی گفت: ورود جوانان به دنیای مجازی و استفاده از فضای نوین کسب و کار یک ضرورت است.

زمینه استفاده جوانان از فضای نوین کسب و کار فراهم شود

به همت معاونت فرهنگی و مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی اردبیل کارگاه آموزشی کارآفرینی در فضای مجازی برگزار شد، در این کارگاه مدرس کسب و کار و کارآفرینی گفت: ورود جوانان به دنیای مجازی و استفاده از فضای نوین کسب و کار یک ضرورت است و باید زمینه این فعالیت برای جوانان در جامعه فراهم شود .

شاهرخ شهابی با بیان اینکه آموزش و ایجاد فضای کسب و کار برای علاقه مندان به کارآفرینی از مهمترین اهدف این کارگاه آموزشی است، اضافه کرد: هرچه کیفیت روابط اجتماعی در افراد افزایش یابد، سطح زندگی و میزان ارتباط با حوزه کسب و کار نیز ارتقا خواهد یافت.

وی با بیان اینکه کسب و کار، بخشی از نقش اجتماعی در فضای مجازی است، ادامه داد: باید از دنیای مجازی با آموزش مناسب بهترین استفاده را برد و با توجه به کارکردهای آن از شبکه های اجتماعی در راستای بهتر شدن شرایط کسب و کار و آموزش های اجتماعی بهره مند شد.

منتور رویدادهای کارآفرینی اضافه کرد: فعالیت در بخش IT، گردشگری، خدمات، حمل و نقل، خرید، سلامت، تجارت، انجام کارهای اداری و بانکی از جمله رشته ها و مشاغل درگیر با فناوری و فضای مجازی است. شهابی شرح داد: الزام دولت به عملیاتی کردن الگوی ملی، ایجاد پنجره های کسب و کار در راستای تسریع و تسهیل در فرآیندهای صدور مجوزهای کسب و کار، شناسایی قوانین و مقررات مخل کسب وکار به منظور حذف یا اصلاح آن ها از روش های تسهیل کسب و کار در فضای مجازی است.

این کارشناس کسب و کار و کارآفرینی با بیان اینکه برای تربیت نسل جوان و فعالان عرصه کسب وکارهای نوین باید تلاش کرد، اضافه کرد: سواد مجازی به عنوان ضرورتی انکارناپذیر، قابلیت رقابت فعالان کسب وکار استان وکشور را ارتقاء بخشیده است.

شهابی به ضرورت بهره مندی از شبکه پستی کشور، فروشگاه های اینترنتی و سایر ابزارهای دنیای مجازی برای نیل به اهداف اقتصادی در سال رونق تولید تاکید کرد و اضافه کرد: فروشگاه گلیمو یکی از نمونه های پیروز طرح های استان اردبیل است که محصولات صنایع دستی عنبران به عنوان شهر جهانی گلیم را در فضای مجازی عرضه کرده و به طور سیستماتیک درخواست های هموطنان را تأمین و به نشانی آنان ارسال می کند.

گفتنی است بررسی طرح های توجیهی در دنیای مجازی، اهمیتورود جوانان به دنیای مجازی، استفاده از فضای نوین کسب و کار، لزوم حمایت از طرح های اشتغال زایی و پرداخت تسهیلات برای آن ها از محورهای مورد بحث دیگر در این کارگاه بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 دی 1398 بروزرسانی: 15 دی 1398 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 15906

به "زمینه استفاده جوانان از فضای نوین کسب و کار فراهم شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمینه استفاده جوانان از فضای نوین کسب و کار فراهم شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید