زنجیره تامین حمل ونقل ریلی کشور شکل می گیرد

به گزارش بلاگ پو، تهران- خبرنگاران- ایجاد زنجیره تامین حمل ونقل ریلی کشور با تجمیع همه بازیگران این عرصه در کمیته ریلی ستاد توسعه فناوری های فضایی وحمل ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، آنالیز و بر ایجاد آن تاکید شد.

زنجیره تامین حمل ونقل ریلی کشور شکل می گیرد

به گزارش روز دوشنبه گروه علمی خبرنگاران از معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، کمیته ریلی ستاد یکی از کمیته هایی است که با هدف توسعه ظرفیت حمل ونقل ریلی درکشور شکل گرفته است. کمیته ریلی یکی از کمیته های زیرمجموعه ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که از گردهمایی خبرگان زیست بوم حمل ونقل ریلی برای اجرایی کردن برنامه های اصلی خود در توسعه داخلی فناوری های کلیدی، توسعه زنجیره تأمین و دیگر فعالیت هایی که نیازمند همفکری و مباحثه و رسیدن به اجماع است، تشکیل شده است.

حمل و نقل ریلی یکی از مهم ترین و پرکاربردترین نوع حمل و نقل در جهان است. با توجه به اینکه این نوع از حمل و نقل از ایمنی وامنیت بیشتری برخوردار است و امکان راه اندازی آن در درون بافت شهری نیز فراهم است، مسافران و هواداران زیادی دارد. این صنعت مهم در جهان با فناوری های روزعجین شده است ومدیران شهری برای افزایش رفاه مسافران، به سراغ هوشمندسازی آن رفته اند.

*** ارتقای توانمندی های فناورانه حمل ونقل ریلی

در ایران نیز تعداد مسافران حمل ونقل ریلی، فراوان است و در لیست پرطرفدارترین نوع حمل و نقل قرار گرفته است. سیستم حمل ونقل ریلی به عنوان یکی از مهم ترین معیارهای رفاه در جوامع مختلف محسوب می گردد، بر همین اساس، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ذیل ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته اقدام به تشکیل کمیته ریلی نموده است.

از اهداف این کمیته می توان به شناسایی قابلیت های موجود حمل ونقل ریلی، یاری به ارتقا توانمندی های فناورانه در بخش هایی که مغفول مانده است و پر کردن فاصله میان وضع موجود و وضع مطلوب اشاره نمود.

زیرکمیته های اصلی این کمیته متناسب با اولویت ها شکل گرفته و فعالیت خود را آغاز نموده اند، این زیرکمیته ها شامل کارگروه پلتفرم، کارگروه طراحی و مهندسی، کارگروه زنجیره تأمین، کارگروه پروپالشن و کارگروه بوژی است.

علمی ** 9340**1485

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: ایرنا
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 7069

به "زنجیره تامین حمل ونقل ریلی کشور شکل می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنجیره تامین حمل ونقل ریلی کشور شکل می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید