زیباترین نمونه ها برای طراحی دکوراسیون خانه مدرن

به گزارش بلاگ پو، قبل از طراحی باید با نکات و ایده های موجود آشنا شده و از دیدن نمونه ها غافل نشوید.

زیباترین نمونه ها برای طراحی دکوراسیون خانه مدرن

به گزارشتعدادی از بهترین نمونه های دکوراسیون خانه مدرن را با شما به اشتراک گذاشته ایم.

آیا شما نیز به دنبال طرح های مدرن و شیک هستید؟ با نمونه ها و نکات آن تا چه حد آشنایی دارید؟ سبک معماری مدرن سبکی است که در پی سادگی و شیک طراحی کردن فضاست. البته در تفکر عامیانه مردم ما طرح های لوکس و غربی به عنوان سبک مدرن جا افتاده و این سبک طراحی در بین مردم محبوبیت خاصی داشته که روز به روز بر تعداد علاقه مندان به این سبک اضافه می گردد. با این حال باید بدانید بدون داشتن اطلاعات لازم و یا مهارت در طراحی، ممکن است نتیجه حاصله معکوس عمل کند.

در نظر دریافت فضایی جهت مطالعه و گذراندن وقت در منزل، علاوه بر هویت بخشی به محیط منزل به آن جنبه ای لوکس خواهد داد. مسلما این مورد در فضا های کوچک قابل اجرا نیست. اما اگر فضایی بزرگ در اختیار دارید، از طراحی کنج مخصوص به خود جهت مطالعه غافل نشوید. این فضا باید در آرام ترین جای منزل باشد تا بتوان در آن بخش بدون مزاحمتی به مطالعه و تفکر پرداخت. نوع دکوراسیون این فضا بسته به سلیقه شما دارد، اما سعی کنید از شلوغی پرهیز کنید و دنباله رو سبک مدرن باقی فضا باشید. البته در طراحی این بخش بهتر است جهت نمایش کتب های خود از قفسه بهره برید. در این فضا انتخاب نوع مبل نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مطمئنا مبل انتخابی شما باید راحت بوده و بتوان برای مدتی روی آن مطالعه کرد. به نمونه آورده شده نگاه کنید.

یکی از مواردی که شما را در چیدمان منزلتان کمک می دهد، پر کردن دیوار خالی تان با تابلو ها و نقاشی های مناسب سبک فضا است. گاهی برای ایجاد تعادل یا نوعی ادغام سبک ها باهم، از تابلویی با سبک مخالف دکوراسیون داخلی استفاده می گردد. در حقیقت یک تابلو می تواند کیفیت فضا را تا حد زیادی بالاتر یا پایین تر ببرد. از طرفی نوع رنگ های به کار رفته در تابلو نیز بسیار مهم است. اگر فضایی بی روح دارید، با انتخاب تابلویی با رنگ های شاد و متضاد، به محیط انرژی از دست رفته را بازگردانید.

در سبک مدرن بهتر است از پنجره های فراخ و گسترده استفاده گردد. این امر سبب ورود نور طبیعی به منزل شده و فضای منزل سبک تر تلقی می گردد. از طرفی این امر سبب بزرگتر دیده شدن فضا نیز می گردد. بنابراین بهتر است محیط شامل پنجره های گسترده باشد. این مهم با مرور زمان روی سلامت شما نیز تاثیر بسکمک خواهد گذاشت. اگر پنجره های بزرگی برای فضایتان در نظر گرفته نشده است، سعی کنید بازشوهای موجودتان را بیشتر جلوه دهید. بنابراین در اطراف آن المان زیادی قرار نداده و هم چنین از پرده های ضخیم و یا تیره به هیچ وجه استفاده نکنید. نمونه بالا یکی ایده آل ترین بازشوها را رو به طبیعت بی نظیر رو به رویش دارد.

نوع مبلمان انتخابی شما نیز یکی از مهم ترین بخش های دکوراسیون منزل به سبک مدرن است. اگر بخواهید بدون فکر و در نظر دریافت سبک طراحی تان به سراغ مبلمان های قدیمی بروید، هماهنگی و یکپارچگی فضا از بین رفته و چیدمانی غیر اصولی خواهید داشت. مبلمان های مدرن این روزها هواداران بسیار یافته و بسیار محبوب هستند. این ترکیب ها معمولا راحتی بیشتری را برای استفاده کنندگان خود به ارمغان می آورند. نکته دیگر ترکیب رنگ مبلمان شما است. می توانید تعادل لازم را از طریق مبلمان خود در فضا ایجاد کنید. گاهی نیز این تاثیر را می توانید از طریق کوسنهای خود ایجاد و خلق کنید. بنابراین به طرح پارچه کوسن های خود نیز اهمیت دهید. گفتنی است هیچ گاه راحتی را فدای زیبایی نکنید. بنابراین رکن اصلی در انتخاب مبلمان شما راحتی آن است.

مصالح و متریال انتخابی یکی از مهم ترین بخش های دکوراسیون مدرن به حساب می آید، بنابراین می بایست از جدید ترین متریال ها و ایده ها برای چیدمان منزل خود بهره ببرید. جهت آگاهی از جدیدترین ایده ها، کافی است به نمونه های موجود و طراحی شده توسط متخصصان نگاهی انداخته و از آن ها ایده بگیرید. تصویر آورده شده نیز از این مورد مستثنی نیست. به سقف چوبی و کف سنگی آن به خوبی دقت کنید. این ایده مخصوصا برای ایجاد محیطی گرم و صمیمی تر بسیار کاربرد دارد. گفتنی است انتخاب متریال با رنگ تیره برای سقف، سبب کوتاه به نظر رسیدن سقف می گردد.

اهمیت روشنایی از دو حیث قابل بحث است: یکی میزان روشنایی فضا، دوم نوع لوستر انتخابی. لوستر یکی از معدود المان های زینتی سقف است بنابراین انتخاب آن از اهمیت ویزه ای برخوردار است. اگر سبک طراحی مدرن را انتخاب نموده اید، باید لوسترتان هماهنگ با این سبک باشد. تصویر بالا یک نمونه بسیار خوب از این دست سبک هاست. بهتر است قبل از خرید، به برد و میزان روشنایی هر لوستر توجه کنید. این مورد بستگی به مساحت شما داشته و باید متناسب با آن انتخاب و گزینش گردد.گاهی یک لوستر به تنهایی قادر به روشن کردن فضای شما نیست. بنابرای همانند تصویر می توانید از چراغ های کمکی بهره برید.

منبع: تابناک باتو

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

asiaro.ir: سفر به آسیا و کشورهای شرق آسیا، آسیای مرکزی و خاورمیانه

thailandro.ir: سفر به تایلند با همه خوشی ها و تفریحات هیجان انگیز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 2906

به "زیباترین نمونه ها برای طراحی دکوراسیون خانه مدرن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین نمونه ها برای طراحی دکوراسیون خانه مدرن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید