سرمایه گذاری 6000 میلیاردی و تسهیلات نامحدود برای ماشین آلات کشاورزی

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد که در حوزه ماشین آلات بخش کشاورزی حدود 6000 میلیارد تومان سرمایه گذاری نموده ایم و همین سرمایه گذاری سبب گردیده تا مکانیزاسیون در زمینه برنج تا 60 درصد رشد نسبت به پنج سال گذشته داشته باشد.

سرمایه گذاری 6000 میلیاردی و تسهیلات نامحدود برای ماشین آلات کشاورزی

کامبیز عباسی در گفت و گو با خبرنگاران، اظهارکرد: همه فراورینمایندگان کشور می توانند بدون محدودیت، کالای خود را با تسهیلات بانکی به فروش برسانند، به گونه ای که به اندازه 80 درصد قیمت کالاهایشان، تسهیلات بانکی با کارمزد 15درصد گرفتن می نمایند. همچنین کشاورزان می توانند با مراجعه به بانک های کشاورزی از فراوریات این کارخانجات و فراوری نمایندگان بدون محدودیت خرید نمایند.

وی اضافه نمود: رشد مکانیزاسیون در عرصه های کشاورزی آمار و وضعیت متفاوتی دارد. به عنوان مثال در حوزه مکانیزاسیون برنج و در شالیزارهای کشور در ابتدای شروع به کار دولت یازدهم 10 تا 12 درصد زمین ها مکانیزه بود اما در حال حاضر این رقم به 70 تا 75درصد رسیده است.

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: در حوزه محصولات صنعتی مانند کلزا و دانه های روغنی، سیب زمینی و... مکانیزاسیون بیش از 90 درصد و در غلات این عدد به حدود 80 درصد می رسد اما میزان رشد مکانیزاسیون در حوزه باغبانی نزدیک به 20 درصد است که به دنبال توسعه بیشتر آن هستیم.

عباسی گفت: در همین راستا دومین نمایشگاه بین المللی کشاورزی اتماک - آی فارم در 21 تا 24 شهریور ماه سال جاری برگزار می گردد که در این نمایشگاه شرکت های خارجی مانند ایتالیا، آلمان و ... حضور پیدا نموده و امیدواریم تحریم ها تاثیری روی حضور آن ها نداشته باشد. البته یک روز را نیز به عنوان روز مزرعه در نظر گرفته ایم که در این روز نحوه استفاده از ماشین های نوین و انجام عملیات توسط ماشین های کشاورزی نوین نمایش داده گردیده تا کشاورزان بتوانند با آن آشنا شوند. این نمایشگاه ها جایی برای عرضه کالاهای داخلی است چرا که در راستای اقتصاد مقاومتی باید به این خود باوری برسیم. خوشبختانه در بخش ماشین آلات کشاورزی به خود کفایی 95 درصدی ریسده ایم و تنها در ماشین هایی نظیر ماشین های زراعتی، باغبانی و دام و طیور نیازمند تامین از مبادی واردات هستیم که امیدواریم تدبیری اندیشیده و برای سرمایه گذاری در این بخش تسهیلاتی در نظرگرفته گردد.

وی بیان کرد: منابع زیادی را مانند امکان خرید ماشین آلات کشاورزی در کشور تامین کردیم و طی 5 سال گذشته نزدیک به 6 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در این زمینه رخ داده است، در نتیجه یک امنیت خاطری در بازار ماشین آلات کشاروزی در کشور به وجود آمده که باعث ترغیب شرکت های خارجی می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سرمایه گذاری 6000 میلیاردی و تسهیلات نامحدود برای ماشین آلات کشاورزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاری 6000 میلیاردی و تسهیلات نامحدود برای ماشین آلات کشاورزی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید