سفرهای نوروزی مشروط به رعایت پروتکل های بهداشتی است خبرنگاران

به گزارش بلاگ پو، رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر گفت: براساس مصوبه ستاد ملی کرونا سفرهای نوروزی مشروط به استفاده از تورهای گردشگری و رزرو مراکز اقامتی گردشگری با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می گردد.

سفرهای نوروزی مشروط به رعایت پروتکل های بهداشتی است خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، ولی تیموری اظهار کرد: سالی را توام با اضطراب و استرس پشت سرگذاشته ایم و مردم و مسئولان درگیر ویروس منحوس کرونا بوده اند.

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ادامه داد: شرایط خاصی برای کشور به وجود آمده که لازم است فضای شور، نشاط و امید به جامعه برگردد.

وی تاکید نمود: از طرفی باید به گونه ای عمل کنیم که دستاوردهایی که تا به امروز در پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا داشته ایم را از دست ندهیم.

تیموری درباره سفرهای مسئولانه و ایمن اظهار کرد: پیش شرط این سفرها این است که شرایط فعلی تغییر نکند و همین شرایط ماندگار باشد و البته ماندگاری این شرایط نیز منوط به رعایت پروتکل های بهداشتی و نظارت بر رعایت آن است.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به بازدیدهای صورت گرفته از تأسیسات و خدمات گردشگری گفت: ارزیابی ها نشان می دهد پروتکل های بهداشتی توسط مردم و خدمات دهندگان در تأسیسات گردشگری به خوبی رعایت می گردد.

وی با اشاره به مصوبه جلسه 55 ستاد ملی کرونا مبنی بر انجام سفرهای نوروزی به وسیله تور یا با رزرو مراکز اقامتی گردشگری بیان نمود: مهم ترین مسئله این است که سفرهایی مجاز و مورد تائید است که از جهت تأسیسات و مراکز خدمات گردشگری باشد چون در تأسیسات گردشگری پروتکل های بهداشتی به شدت رعایت می گردد.

تیموری توضیح داد: برای ورود مسافر به شهرهای مسافرپذیر دارای شرایط زرد، طی روزهای آینده تصمیم گیری می گردد.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی توضیح داد: به نظر می رسد با یاری دست اندرکاران و مردم در نوروز 1400 به گونه ای عمل کنیم که هم سفرهای نوروزی انجام گردد و هم پروتکل های بهداشتی رعایت گردد.

وی با اشاره به تاثیر رکود گردشگری بر اقتصاد خراسان رضوی و به ویژه شهر مشهد گفت: اشتغال افرادی زیادی حتی به غیر از افراد شاغل در تأسیسات گرشگری وابسته به حضور زائران و گردشگران است که اکنون با چالش روبرو شده است.

تیموری اضافه کرد: همه ما مصمم به رعایت پروتکل های بهداشتی هستیم اما با این رویکرد که گشایشی در این بازه زمانی در اقتصاد گردشگری به وجود آید.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به عدم محدودیت شهرهای دارای شرایط زرد و مسافرپذیر تاکید نمود و ادامه داد: اگر مشهد را به عنوان شهر زرد مسافرپذیر محدود به این تبصره ها کنیم در عمل 50 درصد تاسیسات اقامتی کشور از فرآیند تأمین خدمات ایمن سفر خارج خواهند شد البته این مشکل برای شهرهای دیگر مثل اصفهان و دیگر شهرهای مسافرپذیر نیز صدق می نماید.

هم چنین در این جلسه کمیته های مختلف ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی گزارشی هایی ارائه کردند و آمادگی استان برای میزبانی از گردشگران و رعایت پروتکل های بهداشتی مورد آنالیز نهاده شد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

asiaro.ir: سفر به آسیا و کشورهای شرق آسیا، آسیای مرکزی و خاورمیانه

thailandro.ir: سفر به تایلند با همه خوشی ها و تفریحات هیجان انگیز

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 44353

به "سفرهای نوروزی مشروط به رعایت پروتکل های بهداشتی است خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفرهای نوروزی مشروط به رعایت پروتکل های بهداشتی است خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید