سومین کانادائی در چین بازداشت شد، واکنش رسانه های اوتاوا

به گزارش بلاگ پو به نقل از یورونیوز، رسانه های کانادا اعلام کردند که چین یک کانادائی تبار دیگر را بازداشت نموده است.

سومین کانادائی در چین بازداشت شد، واکنش رسانه های اوتاوا

پیش از این 2 کانادایی به نام های مایکل کاوریگ دیپلمات پیشین و مایکل اسپاور مشاور بازرگانی به ظن اقدام علیه امنیت چین بازداشت شده بودند.

تا کنون هویت سومین شهروند دستگیر شده منتشر نشده است.

رسانه های کانادا در واکنش به انتشار این خبر اعلام کردند که در حال حاضر نمی توان میان این دستگیری و بازداشت منگ وانژو ارتباطی پیدا کرد.

گفتنی است که دستگیری منگ وانژو مدیر ارشد مالی شرکت هوآوی به اتهام نقض تحریمهای واشنگتن علیه تهران که توسط مقامات دولت کانادا در شهر ونکوور صورت گرفت، با خطر پیچیده تر شدن مناقشه تجاری کنونی میان آمریکا و چین همراه است؛ آنهم در شرایطی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و شی جین پینگ همتای چینی وی شنبه گذشته بر سر یک آتش بس تجاری 90 روزه توافق کردند تا طی این مدت، اختلافات خود را حل و فصل کنند.

گفتنی است، منگ قرار بود جمعه دو هفته گذشته و پیش از استرداد به آمریکا در دادگاهی در ونکوور حضور یابد. دولت چین خواهان آزادی فوری این تبعه چین شده است و بازداشت وی را نقض فاحش حقوق بشر می داند.

با تور چین از شگفتی های آسیا یکجا دیدن کنید

روزنامه گلوب اند مِیل پیشتر گزارش داد که دولت کانادا مدیر ارشد مالی شرکت فناوری و چندملیتی هوآوی را به ظنِ نقض تحریمهای آمریکا علیه ایران و جهت استرداد به دولت آمریکا، در شهر ونکوور بازداشت نموده است.

این روزنامه به نقل از سخنگوی وزارت دادگستری کانادا گزارش داد که مِنگ وانژو که یکی از معاونان هیأت مدیره و دختر بنیانگذار این شرکت است، روز یکم دسامبر بازداشت شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 فروردین 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 2778

به "سومین کانادائی در چین بازداشت شد، واکنش رسانه های اوتاوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سومین کانادائی در چین بازداشت شد، واکنش رسانه های اوتاوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید