سی ان ان: آثار آتش سوزی های گسترده سال ها در ناوگان دریایی آمریکا احساس خواهد شد

به گزارش بلاگ پو، آتش سوزی گسترده در ناو جنگی یک میلیون دلاری آمریکا پایان پس از چهار روز خاموش شد، اما آثار آن ممکن است سال ها در ناوگان پاسفیک آمریکا احساس شود.

سی ان ان: آثار آتش سوزی های گسترده سال ها در ناوگان دریایی آمریکا احساس خواهد شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سی ان ان گزارش داد مقامات نیرو های دریایی آمریکا گفته اند حرارت آتش در ناو بونهم ریچارد به 1200 درجه بالای صفر رسید و آلمینیوم و سیم کشی آن را ذوب کرده است.

خسارت دقیق هنوز مشخص نیست و مهندسان برای برآورد دقیق خسارت نیاز دارند، پس از سرد شدن کشتی وارد آن شوند.

دریادار مایک گیلدای فرمانده ناو روز جمعه گفت درباره علت اصلی آتش سوزی تحقیق خواهد شد.

فیلیپ سوبچ از فرماندهان ارشد نیرو های دریایی آمریکا گفته است: خیلی زود است تا درباره آینده این کشتی وعده داد یا پیش بینی کرد..

اما در هر صورت، آثار بلند مدت آن مهم هستند. ناو بونهم ریچارد برای جنگنده های جدید و پیشرفته F-35Bs آمریکا توسعه یافته و به روز شده بود.

این ناو یکی از چهار کشتی ناوگان نیروی دریایی آمریکا بود که قابلیت حمل جنگند های اف 35 را داشت و غیبت آن احساس خواهد شد.

جان کایربای دریادار سابق نیرو های دریایی آمریکا و تحلیلگر سی ان ان گفت: همزمان که تنش با چین در دریای جنوبی چین و همچنین کره شمالی افزایش می یابد، از دست دادن این کشتی و توانایی های آن کار را برای نیروی دریایی جهت تامین تمام نیازمندی های رزمی با مشکل روبرو خواهد کرد.

هرچند علت انفجار در ناو ریچارد بونهم هنوز مشخص نیست، اما از دست دادن آن خدشه بیشتری به اعتبار نیرو های دریایی آمریکا وارد خواهد کرد.

تیموتی هیث کارشناس ارشد امور دفاعی در راند کرپ به سی ان ان گفت: فاجعه بونهم ریچارد به نوبه خود مایه تاسف بود، اما این اتفاق پس از چندین اشتباه نیروی دریایی آمریکا در منطقه هند -پاسفیک رخ داد. با پیام های متناقض و سرگردان آمریکا در سطح ملی درباره اتحاد، این اشکالات در نیرو های دریایی حتی بیشتر به اعتبار آمریکا ضربه خواهد زد.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 30496

به "سی ان ان: آثار آتش سوزی های گسترده سال ها در ناوگان دریایی آمریکا احساس خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سی ان ان: آثار آتش سوزی های گسترده سال ها در ناوگان دریایی آمریکا احساس خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید