شفر: هر کسی نمی خواهد در استقلال بماند یک میلیون دلار بدهد و برود، امیدوارم این فصل 4 بار با پرسپولیس بازی کنیم

به گزارش بلاگ پو، سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: هر کسی که نمی خواهد برای استقلال بازی و کار کند می تواند یک میلیون دلار بدهد و از ما جدا گردد.

شفر: هر کسی نمی خواهد در استقلال بماند یک میلیون دلار بدهد و برود، امیدوارم این فصل 4 بار با پرسپولیس بازی کنیم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، وینفرد شفر در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل فولاد خوزستان در هفته پنجم لیگ برتر گفت: یادتان هست که در بازی اول گفتم لیگ سال گذشته خوب بود، اما این فصل بهتر خواهد بود. شما بازی ها را ببینید. خیلی از تیم ها بهتر از فصل گذشته بازی می نمایند و این برای فوتبال ایران خوب است.

این مربی آلمانی با اشاره به نتایج پرسپولیس در هفته های اخیر، خاطر نشان کرد: از عملکرد تیمم در هفته های اخیر غافلگیر نشدم، زیرا ما چهار لیدر خود را از دست دادیم و بازیکنان جدید گرفتیم. این برای بازیکنان جوان راحت نیست که از باشگاه های کوچک به استقلال بیایند، چون فشار زیادی روی دوش خود احساس می نمایند. بعضی 400 دنبال نماینده در اینستاگرام داشتند و حالا 50 هزار نفر دنبال نماینده دارند. همه می دانند که این بازیکنان باید در سطحی بازی نمایند که برای استقلال مهم است. ما خیلی با تمرکز و دشوار روی این موضوع در تمرینات کار می کنیم.

به بازیکنان اعتمادبه نفس داده و تمرینات خوبی را در نظر گرفتیم، اما این برای بازیکنان کافی نیست، وی با بیان این جمله اضافه نمود: در آلمان وقتی بازیکنان به بایرن مونیخ و دورتموند می روند فضا و همه چیز برای آنها جدید است. امیدوارم بازی به بازی این اتفاق اینجا هم رخ بدهد. بازیکنانی داشتیم که دیر به ما اضافه شدند، مانند مارکوس و گرو. این بازیکنان باید بدانند ما با چه سبکی بازی می کنیم. می دانید گرو مصدومیتی داشت اما الان برگشته است؟ من باید امروز 11 نفری که برای بازی فردا می خواهم را پیدا کنم. امیدوارم این 11 بازیکنی که انتخاب می کنیم در بازی عملکرد خوبی داشته باشند.

سرمربی تیم استقلال در مورد غیبت فرشید باقری در تمرینات استقلالی ها و جای خالی او برای دیدار با فولاد گفت: روز گذشته این بازیکن سر تمرین بود و با او صحبت کردیم. تمامی بازیکنان و کادرفنی کنار باقری هستند. اینکه او فردا بازی می نماید یا نه در تمرین امروز معین می گردد. باقری در بازی با تراکتورسازی یکی از بهترین های ما بود. باید ببینیم شرایط او بعد از تمرین امروز چطور است.

شفر همچنین توضیح داد: حریف ما در بازی فردا بسیار خوب است و در ضدحملات بسیار خوب کار می نماید. ما باید به شرایطی برگردیم که در سه چهار هفته قبل داشتیم. بازی قبل در 20 دقیقه ابتدایی محکم بازی نکردیم و بازی را از عقب هم آغاز نکردیم. بازی که از دروازه بان به دفاع، از دفاع به هافبک و از هافبک به مهاجمان باشد، نیاز به هافبک های بسیار قوی دارد. در بازی قبل در 15 دقیقه اول حریف مان بسیار محکم بازی کرد. همان طور که قبلاً گفته ام همه تیم ها مقابل استقلال با توانی بالای صددرصد بازی می نمایند، ولی عملکردی که مقابل استقلال دارند هیچ وقت مانند بازی های دیگر نیست.

وی ادامه داد: این شرایط برای خیلی از بازیکنان شرایط جدیدی است و باید این را یاد بگیرند. در نیمه دوم خوب بازی کردیم، اما گل نزدیم. در عین حال شانس کسب سه امتیاز را داشتیم. در بازی برابر تراکتورسازی گلی که ما زدیم مدافع تراکتورسازی به ثمر رساند، اما برای ما بود. این چیزها در فوتبال طبیعی است، مهم سرانجام فصل است. نتیجه یک بر صفر که مقابل پارس جنوبی برای ما رقم خورد مسئله ای نیست، اما این مهم است که روی پای خودمان بایستیم و برای گل زدن همه کوشش مان را با یک کار خوب تیمی درون زمین انجام دهیم.

سرمربی استقلال درباره این موضوع که هفته آینده تیمش باید با السد بازی کند ممکن است که بعضی از بازیکنان در بازی فردا استراحت نمایند، گفت: بازی فردا برای ما مهم است و بازی با السد هفته آینده است. الان برای ما بازی فردا مهم است. در بازی قبل ما در بین دو نیمه بازیکنانی را تعویض کردیم و بازیکنانی که تعویض شدند برای بازی های بعد بسیار برای ما مهم هستند و این طور نیست که آنها را از بازی خارج نموده باشیم.

شفر درباره حضور میثم تیموری در تمرینات استقلال و سایر بازیکنانی که قرار است جذب شوند، مطرح نمود: دکتر تیم باید به ما دقیق بگوید که تیموری از چه زمانی می تواند کارش را آغاز کند. ما مهرشاد رهبر را به عنوان فیزیوتراپ تیم داریم و یک کادرپزشکی که بسیار خوب کار می نمایند. ما در کنار آنها فیلیپ مربی بدنسازمان را داریم که برای بازیکنان کار می نماید و نه فقط برای تیم اصلی، بلکه برای بازیکنانی که مصدوم هستند. مثل گرو که در بازی قبل می خواستیم به بازی بفرستیم، اما کادرپزشکی گفت بهتر است که بازی نکند، چون ممکن است دچار اسیب دیدگی گردد. هر بازیکنی که مصدوم است و در ترکیب نیست کادر پزشکی با او کار می نماید تا بتواند به تمرینات برگردد. هفته آینده شاید محسن کریمی به جمع ما اضافه گردد. کادر پزشکی و فیلیپ با او کار می نمایند که به تمرینات اصلی اضافه شد.

به گزارش خبرنگاران، در ادامه نشست خبری سرمربی استقلال، یکی از خبرنگاران از شفر در مورد صحبت های اخیر برانکو که از استقلال به عنوان تیم سوم ایران نام برده بود، سؤال کرد که مدیر رسانه ای استقلال گفت فقط در مورد بازی فردا سؤال بفرمایید.

شفر در پاسخ به سؤالی درباره نقل وانتقالات استقلال گفت: درباره اینکه یک بازیکن خارجی قرار است جذب کنیم ما در آلمان درباره مباحثی که گمانه زنی می گردد حرف نمی زنیم.

وی درباره اظهارنظر برانکو درباره استقلال که از این تیم به عنوان تیم سوم ایران یاد نموده است، مطرح نمود: من متوجه نمی شوم منظورتان چیست؟ من و برانکو شاید خیلی دوست قدیمی و صمیمی نباشیم، اما من ایشان را می شناسم و به ایشان احترام می گذارم. اما صحبتی که ایشان درباره اتفاقات شش ماه پیش نموده الان خیلی مهم است؟ ما هیچ مشکلی با هم نداریم و امیدوارم که پرسپولیس بتواند در بازی بعدش در لیگ قهرمانان مقابل الدحیل پیروز گردد و ما هم بتوانیم السد را شکست دهیم تا بتوانیم سال جاری چهار بار با هم بازی کنیم تا هواداران به استادیوم بیایند. سرانجام همه این صحبت ها فوتبال ایران است و اگر ما بتوانیم السد را شکست دهیم و پرسپولیس هم پیروز گردد این برای فوتبال ایران خوب است. کسی نمی تواند بگوید لیگ ایران خوب نیست و بازیکنانی که در اروپا بازی می نمایند، بهتر هستند. شما بروید بازی های لیگ بلژیک را ببینید و بازیکنانی که آنجا حضور دارند. شما خبرنگاران ایرانی هستید و باید به حرف من ایمان داشته باشید، شما همه تیم ها را خوب می شناسید.

سرمربی تیم فوتبال استقلال ادامه داد: وقتی پرسپولیس پیروز گردد من بسیار خوشحال می شوم و این برای شما رسانه ها بسیار خوب است که اگر دو تیم ایرانی در نیمه نهایی آسیا باشد و این فوق العاده است. مطمئن باشید آقای برانکو هم این نظر را دارد و باور داشته باشید. ما یک جشنی بعد از قهرمانی جام حذفی به میزبانی اسپانسرمان ایرانسل داشتیم و باید بگویم که استقلال و پرسپولیس بزرگ ترین باشگاه های ایران هستند و این مهم است که هر دو تیم بازیکنان جوان و آینده داری مثل صیادمنش، آذری و آقایی داشته باشند. هم برای ما و هم پرسپولیس چون این در نهایت برای فوتبال ایران مهم است. اینجا بحث استقلال و پرسپولیس نیست و در سرانجام مهم اتفاقی است که برای فوتبال ایران رخ می دهد. برانکو کارش را بسیار خوب در پرسپولیس انجام داده است.

شفر درباره این موضوع که در برنامه ورزش و مردم درباره سیدحسین حسینی صحبت کرد و اینکه گفته است که رحمتی فصل را خوب آغاز نموده و گلر اول تیم است. صحبت هایی درباره این گردیده است که حسینی ناراحت است و بدون اجازه به شیراز رفته است. اینکه او گفته است اگر حسینی نمی خواهد در استقلال بماند رضایت نامه اش را بگیرد و برود، گفت: اول باید بگویم آن موضوعی که مطرح شد و حسینی به شیراز رفته، شایعه است و لطفاً راجع به آن حرف نزنید. همکاران تان هم گفتند که ما چرا فصل پیش یکی از بهترین تیم ها در ایران بودیم. دلیلش کار تیمی بود. ما یک خانواده هستیم. استقلال اسم بسیار بسیار بزرگی دارد و من مثل پدر این خانواده هستم و من باید تمام اعضای این تیم را مثل یک خانواده ببینم که همه برای موفقیت کار می نمایند و هر بازیکن یا عضو یا کادرفنی که بخواهد برای استقلال کار نکند و برای خودش کار کند من یک اتاق دارم و می تواند بیاید پیش من و به من بگوید که نمی خواهد برای استقلال بازی و کار کند و من هم به او می گویم می توانی یک میلیون دلار بدهی و بروی.

وی با تأکید بر اینکه حسینی یکی از بهترین دروازه بان های ایران است، یادآور شد: در لیگ قهرمانان یادتان هست ما با الریان بازی کردیم. بازی دشواری بود و در نیمه دوم خیلی خوب بازی کردیم و در عمان مقابل الهلال بازی کردیم، ولی در مقایسه با بازی قبل چند بازیکن نداشتیم، برای اینکه دچار مشکلاتی بودیم. حسین حسینی در بازی با الریان خیلی خوب بازی کرد. ما مشکلاتی در دفاع داشتیم. دور یک میز نشستیم و با هم صحبت کردیم که الان به چه چیز نیاز داریم. ما دروازه بانی با تجربه نیاز داریم که با مدافعان صحبت کند. دروازه بان می تواند در دفاع خیلی کمک کند. الهلال اسم بسیار بزرگی بود و نباید از آن مضطرب می شدیم.

شفر ادامه داد: رحمتی در تمرینات هر روز خیلی خوب برای جایگاهش کوشش نموده بود و وقتی که شرایط ایجاب نکند چرا باید عوض کنیم؟ رحمتی دقیقا همان کار را کرد که ما می خواستیم و با مدافعان صحبت کرد، ما خیلی خوب بازی کردیم و بازی را هم یک بر صفر بردیم. دوباره دروازه بان را عوض کردم و مهدی رحمتی در بازی با العین رکورد بسیار خوبی در آسیا داشت اما ما دوباره او را عوض کردیم و حسینی دوباره بازی کرد.

سرمربی آلمانی استقلال گفت: معین است دروازه بانی را لازم داشتیم که سریع و روی پاس های بلند بسیار سرعتی باشد. برای هر بازی ما فکر می کنیم که باید چه کار انجام دهیم. این بار ما یک خانواده هستیم و من پدر این خانواده هستم و باید به بچه های خانواده نگاه کنم تا ببینیم چه کار انجام دهیم تا بهترین حالت برای باشگاه و 30 میلیون هوادار باشد. ما هوادارانی داریم که 7-8 ساعت از شمال یا جنوب به تهران می آیند تا بازی را ببینند و این فشار برای همه وجود دارد. می توانم برای استقلال و برای فوتبال کار کنم و خوشحال هستم که در اینجا حضور دارم و خوشحال هستیم بابت کاری که در سال گذشته انجام دادیم. در تیم خانواده ما کادرفنی، تدارکات و هر کس دیگری یا خارج از این خانواده بخواهد مشکلی ایجاد کند، من آدم مهربانی هستم اما خیلی سریع آنالیز می کنم. ما لباس آبی داریم و باید خوشحال باشیم که آن را برتن می کنیم. فصل گذشته هم چنین شرایطی داشتیم، 3 بار در کنفرانس های خبری بازگو کردم. شاید کسی بخواهد از پشت سر مشکلی ایجاد کند.

سرمربی استقلال اضافه نمود: 50 سال است که مربی هستم. زمانی یک بازیکن جوان بودم و الان یک مربی، قبل از اینکه بخواهد شخصی مشکل ایجاد کند من آن را می فهم و احساس می کنم. شاید یک شخص، یک بازیکن و یک کادرفنی از بودن از بودن در استقلال خوشحال نباشد مسئله ای نیست یک میلیون دلار پول بدهد و بدون هیچ مشکلی می تواند برود. همه بازیکنان این طور هستند نه فقط اینجا.

شفر توضیح داد: من در باشگاه های دیگر هم در اروپا مربی بودم. هر دو دروازه بان ما این کیفیت را دارند که در اروپا فوتبال بازی نمایند. به من مشورت می دهند و می روم یک بازیکن را می بینم که مهاجم خوبی است. من به خبرنگاران آن شهر زنگ می زنم و سوال می کنم بازیکنی که به من معرفی گردیده چه شخصیتی دارد؟ مثلا به من می گویند هر روز در رسانه ها مطالبی از او علیه مربی و باشگاهش است، آیا مربی دیگر این بازیکن را می خواهد و این معین است که هیچ کس بازیکنی را نمی خواهد که پدرش یا ایجنتش زنگ بزند به رسانه ها و یکسری مسائل را بگوید. در دوره کاری خودم بازیکنان کافی داشتم و می توانم این را به شما بگویم.

وی اضافه نمود: یک دروازه بان در آلمان داشتم بسیار جوان بود و من احساس کردم این می تواند دروازه بان ما برای آینده باشد، به او گفتم شانس بسیار بزرگی داری اما باید دشوار کار کنی. مشکلاتی بود اما خوب بود. اسم آن دروازه بان اولیور کان بود و بعد از آن همین دروازه بان بهترین دروازه بان جهان شد. مهمت شول هم همینطور بود. می خواهم به شما بگویم اولین اهمیتی که وجود دارد استقلال است، استقلالی که بالا واقع شده است. اگر کسی بخواهد به این باشگاه بیاید و نه فقط به عنوان بازیکن، باید به حضورش در استقلال افتخار کند. این یک بحث کلی است. اگر شما به برنامه اینستاگرام وارد شوید و اسم رونالدو را جستجو کنید آن موقع می توانید شخصیت این بازیکن را هم ببینید.

شفر در سرانجام در واکنش به شوخی خبرنگاران مبنی بر اینکه منتظر دریافت بلیت بلژیک و یونان هستیم، گفت: اینجا فوتبال و کشور شما است. اگر کسی می گوید لیگ شما خوب نیست باور نکنید. بلژیک نیز فوتبال خوبی دارد ولی از 23 بازیکن لیگ بلژیک، 20 بازیکن شان خارج از لیگ این کشور هستند. همینطور کرواسی، بهترین بازیکن آنها در رئال مادرید بازی می نماید و در ایتالیا و آلمان بازیکن دارند اما لیگ بسیار مهم است و لیگ ما بسیار خوب است. قبل از اینکه من بگویم، شما باید این موضوع را بدانید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

asiaro.ir: سفر به آسیا و کشورهای شرق آسیا، آسیای مرکزی و خاورمیانه

thailandro.ir: سفر به تایلند با همه خوشی ها و تفریحات هیجان انگیز

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 798

به "شفر: هر کسی نمی خواهد در استقلال بماند یک میلیون دلار بدهد و برود، امیدوارم این فصل 4 بار با پرسپولیس بازی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شفر: هر کسی نمی خواهد در استقلال بماند یک میلیون دلار بدهد و برود، امیدوارم این فصل 4 بار با پرسپولیس بازی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید