فکری: از سرمربیگری استقلال لذت نبردم خبرنگاران

به گزارش بلاگ پو، سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: زمانی که در آسیا ستاره گرفتیم پرسپولیس و ابراهیم شکوری کجا بودند؟

فکری: از سرمربیگری استقلال لذت نبردم خبرنگاران

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، محمود فکری با حضور در برنامه فوتبال برتر در خصوص اینکه چرا این همه کادرفنی استقلال تحت فشار است، گفت: جا دارد به دوستانی که اتاق فکر درست کردند و سناریو می چینند و این مسائل را در فضای ورزشی رواج می دهند تبریک بگویم. با دست و لگد خودِ استقلالی ها به ما ضربه می زنند. آنها در این اتاق فکر فضایی به وجود می آوردند که مسائلی که ما داشتیم فراموش گردد.

* وقتی رقیب ما 4 بار قهرمان شده به تیم ما فشار وارد نموده

وی اضافه نمود: آنها کاری می نمایند که از فکری برد، بازی زیبا و ... از همان هفته اول می خواهند. این کار احتیاج به زمان دارد، زمانی که مسئولیت فنی استقلال را بر عهده گرفتم تیم مسائل زیادی داشت. آن موقع اصلا نمی شد ما کار تاکتیکی و بدنی داشته باشیم. از طرف دیگر رقیب استقلال 4 بار قهرمان شده و 2 بار به فینال لیگ قهرمان رفته و همین موضوع روی تیم ما فشار وارد نموده است.

* وقتی برد می آوریم می گویند باید می بردید!

سرمربی آبی پوشان تاکید نمود: ما با همین شرایط روح و جسم بازیکنان را خسته تحویل گرفتیم، خیلی مسائل و مسائل دیگر مثل لباس و زمین تمرین هم داشتیم. مثلا بین کادر پزشکی دعوایی با بازیکنان وجود داشت. یک اختلاف در خصوص قرارداد بازیکنان با مدیر قبلی وجود داشت اما با همه این شرایط تیم را تحویل گرفتیم و کار را آغاز کردیم. در اولین بازی بردیم و در بازی دوم مسائلی رقم خورد که بعدها ماهیت آن کادر فنی تعیین شد که چه کارهایی انجام می دهند. از همان بازی فشارها و انتقادها آغاز شد. ما وقتی برد می آوریم می گویند باید می بردید، در بازی های بعد هم گفتند استقلال خوب بازی نمی نماید ولی می برد.

*بعضی بازیکنان فقط 5 درصد پول گرفته اند

فکری اضافه نمود: از یک سو طرفداران استقلال حق دارند چون چند سال این تیم موفقیت نداشته است اما مثلا آقای استراماچونی آمد و نتیجه گرفت ولی وسط کار از تیم رفت. همه اینها باعث شد که طرفدار بخواهد تیمش قهرمان گردد. آنها به مسائل ما نگاه نمی کردند، مثلا پنجره بسته، مسائل اقتصادی، بدهی ها و قراردادهایی که هنوز پرداخت نشده است. یک تعداد از بازیکنان مطالبات سالهای گذشته را گرفتند و یک تعداد از بازیکنان هم زیر 5 در صد پول گرفته اند. کادر فنی هم فقط 10 درصد از مطالباتش را دریافت نموده است.

* یک اتاق فکری هست که استقلال را دوست ندارند

سرمربی آبی پوشان در خصوص اینکه آیا این نقد به بازی کردن تیمش را قبول دارد یا خیر گفت: اصلا قبول ندارم. یک اتاق فکری وجود دارد و کسانی در آن فعالیت می نمایند که استقلال را دوست ندارند. تا صحبت می گردد که امیر قلعه نویی می خواهد به استقلال بیاید به او می گویند رئیس مافیا. من از او عذرخواهی می کنم چون پرافتخارترین مربی استقلال است اما همواره برای حضور او حاشیه درست می نمایند. به یک مربی می گویند او زود قهر می نماید. این اتاق فکر کاری می نماید که فضای انتقادی به وجود بیاورند. مثلا می گویند استقلال کادر فنی اش خوب نیست، روزی که می خواستیم به استقلال بیاییم می گفتند این کادر قوی ترین کادر فنی و استقلالی ترین است اما حالا می گویند آنها کار بلد نیستد.

* قائدی و غفوری گل بزنند دیمی است انگار بقیه تیکی تاکا بازی می نمایند

وی خاطر نشان کرد: بدخواهان استقلال خیلی خوب فهمیده اند که راه ما درست است و ما کارمان را خوب انجام داده ایم. تیم های دیگر دقیقه 93 گل می زنند و می گویند آن تیم تاکتیکی دارد. مثلا ما روی کار تاکتیکی پرس می کنیم و به گل می رسیم اما در کنفرانس از ما سوال می نمایند که آیا این گل روی ضعف مدافعان تراکتور بوده یا قدرت شما؟ اگر قائدی و غفوری گل می زنند دیمی است ولی انگار همه تیم ها تیکی تاکا بازی می نمایند و ما دیمی بازی می کنیم و تاکتیک نداریم.

* قرار باشد بازیکن بگیریم گل نزند باید از مهد کودک بازیکن بیاوریم

فکری در خصوص اینکه فکر می نماید ریشه این مسائل کجاست، گفت: استقلالی ها از این فضا خسته شده اند و دوست دارند تیمشان قهرمان گردد. آن دوستان از این فرصت استفاده می نمایند و برنامه ریزی می نمایند. اگر ما ببریم از مدیریت انتقاد می نمایند، مساوی کنیم از تاکتیک ایراد می گیرند و اگر ببازیم به کادر فنی انتقاد می نمایند. مسی در جام جهانی قبل در دقیقه 93 به ایران گل زد طبیعی است او میلیون ها دلار پول می گیرد که این کار را انجام دهد. ما هم بازیکن می گیریم که همین کار را انجام بدهد. اگر قرار باشد ما این کار را نکنیم باید از مهد کودک بازیکن بیاوریم.

*وقتی فاصله بازی ها 5 روز است چگونه می گردد ایرادات را رفع کرد؟

وی اضافه نمود: شما باید ببینید چه در اختیار مربی گذاشتید. استراماچونی اردوی کامل و برنامه های تیمش را پشت سر گذاشت و تازه از هفته ششم به برنامه های مد نظر خود رسید. تیمی که من تحویل گرفتم هم از نظر جسمی خسته بود و هم از نظر روحی. فوتبال کلید برق نیست که دکمه اش را بزنید و همه چیز حل گردد. اگر ایرادی هست با 5 روز و 10 روز رفع نمی گردد. وقتی فاصله بازی ها 5 روز است چگونه می گردد ایرادات را رفع کرد؟ من باید به بازیکن استراحت بدهم و برنامه ریزی کنم. از این بازی تا بازی بعد فقط یک جلسه تمرین مفید داریم و من در یک روز تمرین مفید می توانم یک ایراد را رفع کنم. بله ایراد وجود دارد ولی واقعیت ها باید گفته گردد.

* آسیب دیدگی ها ما را خیلی اذیت کرد

سرمربی استقلال تاکید نمود: اول اینکه آسیب دیدگی ها ما را خیلی اذیت کرد و ما مکمل های لازم را نداشتیم. ما مجبور می شدیم از یکسری بازیکنان دیگر به جای مصدومان استفاده کنیم. یک تعداد بازیکن داشتیم که کمتر مصدوم شدند اما تا جنس ما جور می شد آسیب دیدگی به وجود آمد. در بازی با سایپا یک توپ روی دروازه ما آمد و گل شد که البته این خودش یک ایراد است اما خیلی موقعیت ایجاد کردیم. در بازی نفت مسجد سلیمان هم خیلی خوب کار کردیم. ما در این بازی روی یک اشتباه گل خوردیم که خیلی از گلرهای جهان هم اینگونه گل می خورند. یک گل هم زدیم که آفساید اعلام شد.

* ارنج تیم را به فضای مجازی می فرستند تا همه به حسینی یا من حمله نمایند

وی در خصوص دلیل نیمکت نشینی مظاهری در بازی با نفت گفت: 3 بازی بود که مظاهری گل خورده بود و در بازی آخر هم گلی خورد و باختیم. مثلا در بازی با فولاد حسینی روی گل ها مقصر نبود ولی باختیم و در بازی بعد مظاهری بازی کرد. دوستان در اتاق فکر ارنج تیم را به فضای مجازی می فرستند تا همه به حسینی یا من قبل از بازی حمله نمایند. ما 2 گلر خوب داریم، پورحمیدی را به تیم اراکی دادیم که بازی کند و در آینده به درد ما بخورد. من باید 2 دروازه بان را آماده داشته باشم. اگر خدای نانموده برای مظاهری آسیب دیدگی به وجود بیاید و ما دروازه بان دوم را نابود کنیم بعدا چگونه از او استفاده کنیم؟

* بعضی نان دروغ گفتن می خورند و استقلالی ها باور می نمایند

سرمربی آبی پوشان خاطر نشان کرد: در فوتبال جهان این یک اصل است که از یک دروازه بان استفاده گردد ولی فاصله فنی بین مظاهری و حسینی زیاد نیست. متاسفم که بعضی نان دروغ گفتن می خورند و حاشیه درست می نمایند. شما شک نکنید آه این مردم دنبال کسانی است که این فضا را برای تیم به وجود می آوردند. اینکه با دروغ فضای استقلال را آلوده کنیم کار خوبی نیست.

* چرا باید موقعیت های ما خاکی باشد اما برای بقیه کهکشانی؟

وی توضیح داد: ریگی و مظاهری اصلا اعتراضی نکردند ولی چون استقلالی ها ناراحت هستند خیلی سریع این دروغ ها را می پذیرند. سوال من این است طرفداران استقلال چه نقشی دارند؟ آنها کجا باید یاری نمایند یا یار دوازدهم ما باشند؟ وقتی تیم ما در هفته سیزدهم در صدر جدول است این موضوع نمی تواند اتفاقی باشد؟ به شما گفتم استقلال چه مسائلی داشته است. چرا موقعیت های ما دیمی و زمین خاکی است ولی موقعیت دوستان و تیم های دیگر کهکشانی است؟

* اگر پرسپولیس 4 بار قهرمان شد مقصرش من هستم؟

فکری اضافه نمود: استقلالی ها باهوش باشید. دیگر چند بار باید این حرف را بزنم؟ اصلا من را کنار بگذارند، به قلعه نویی می گویند رئیس مافیا است، یا می گویند او در بازی با مس مشت گره نموده است. یا مثلا می گوید مجیدی قهر نموده است. این حرف ها از کجا می آید؟ متاسفانه فضای رسانه ای استقلال بسیار ضعیف است. یعنی اگر پرسپولیس 4 بار قهرمان شد مقصرش من هستم؟

* از سرمربیگری استقلال لذت نمی برم

وی خاطر نشان کرد: من جزو آرزوهایم بود که سرمربی استقلال شوم ولی واقعا از این موضوع لذت نبردم. تیم من از هفته دوم در صدر جدول بوده ولی از دید آقایان همه چیزش دیمی بوده است. اصلا شما اجازه بدهید استقلال بدون تاکتیک قهرمان آسیا گردد. آقایان استقلالی ها اشکالی دارد ما بدون تاکتیک بعد از 10 سال قهرمان شویم؟ متاسفانه این مسائل فضای مجازی را خود دوستان نزدیکم به من منتقل می نمایند. بازها به آنها گفته ام این کار را نکنید.

* همه ایران فوتبال می فهمند به جز فکری و کادر فنی اش

سرمربی آبی پوشان گفت: از کادر فنی من ایراد می گیرند. همین آقای قربانعلی پور یک روز بدون تیم و روی زمین نماند. او را مربی تیم ملی می خواهد. من هم قبول دارم کادر فنی باید تقویت گردد ولی شما بگویید من چه کسی را بیاورم؟ کسی را بیاورم که یاری کند یا فردی را بیاورم که به فکر بر هم زدن تیم باشد؟ متاسفانه این روزها همه کارشناس شده اند. همه ایران فوتبال می فهمند به جز فکری و کادر فنی او. من باید قهرمانی بیاورم تا طرفداران اعتماد نمایند ولی این قهرمانی یک شبه اتفاق نمی افتد. اگر استقلال چهاردهم یا هشتم جدول بود شما حق داشتید. مگر می گردد یک تیم 13 هفته بالای جدول باشد ولی شانسی باشد؟

* گل ما به پرسپولیس شانسی است اما گل آنها تاکتیکی؟

وی تاکید نمود: من ایراد دارم و قبول دارم ولی گل ما به پرسپولیس شانسی می گردد ولی گل آنها تاکتیکی؟ روی گل اول تاکید ما به پرس بود و مطهری همین کار را کرد و گل زد و روی گل دوم هم تاکید نمودیم ارسال داشته باشیم تا به قائدی برسد و اسماعیلی توپ را به وی رساند. آنها چند بار زیر توپ زدند و تک به تک شدند، آن کار تاکتیکی بوده؟ مثلا آن روز، روز بد غلامی بوده یا مرادمند روی یک برگردان پاس گل داد ولی این انصاف نیست که گلهای ما را دیمی بدانند.

* از طرفداران می خواهم که با هوش باشند

فکری اضافه نمود: من خواهش می کنم طرفداران باهوش باشند، کسانی که نمی خواهد استقلال قهرمان گردد، شما ابزار آنها می شوید. متاسفانه آنها به شما خوراک می دهند و چَک و لگدش را شما به ما می زنید. این افکار مربوط به دشمنان ما است. من از بدنه استقلال می شنوم که تیم ما برنامه ندارد. مثلا رقبای ما از آسمان توپ می آوردند و گل می زنند؟ مثلا نفت و آلومینیوم و نفت مسجد سلیمان از حد خودشان فراتر کار نموده اند اما استقلال، پرسپولیس، تراکتور، فولاد و سپاهان مدعی هستند اما تفاوت ما با این تیم ها را بگویید. باز هم می گویم این تیم با استقلال مد نظرم فاصله دارد ولی زمان می خواهیم.

* بازیکن وقتی پول نگرفته ناراحتی را در چهره او می بینم

وی ادامه داد: هزار کار می کنم تیم را آماده کنم ولی بازیکن درست به هنگام آغاز اردو می گوید پول من را نداده اند و ناراحتی را در روحیه او می بینم. من هم به عنوان سرمربی استقلال از طرفداران انتظار دارم. خواهشا طرفداران، تیم های دیگر را هم ببینند. تیم های دیگر می گویند خوب بازی کن ولی نبر ولی اینجا برعکس است. در بازی با نفت مسجد سلیمان خوب کار کردیم ولی نبردیم. نفت مسجد سلیمان به ما که رسید تیم بی پول و جوان است ولی به تیم های دیگر که می رسد می گردد نفت مسجد سلیمان قوی.

* در برنامه فوتبال برتر حق استقلال ضایع می گردد

سرمربی استقلال خطاب به مجری برنامه فوتبال برتر خاطر نشان کرد: من از شما می خواهم که به مطالبات طرفداران استقلال توجه کنید. باشگاه بیانیه ای داد که با برنامه شما صحبت نکنید ولی واقعا من از آن بیانیه خبر نداشتم. دو روز قبل از آن بیانیه با شما صحبت کردم و گله کردم. گفتم که گل اول بازیکن پرسپولیس کاملا خطا بود. مربی ما می گوید این پنالتی است ولی شما با تمام وجود می گویید پنالتی نیست! موارد مختلف داریم که در برنامه شما حق استقلال ضایع می گردد.

* می گویند 90 درصد صدا و سیما پرسپولیسی هستند

فکری توضیح داد: الان می گویند 90 درصد صدا و سیما پرسپولیسی هستند. خود شما پرچمدار پرسپولیس هستی! مگر آقای گل محمدی همواره در برنامه شما هستند ولی شما همواره حمایت می کنید؟مگر قرار نبود مناظهر گردد چرا آقای رسول پناه را تنها دعوت نکردید؟ توجه شما به استقلال خیلی کم است و طرفداران حق دارند. من برای ما و برنامه احترام قائل هستم ولی استقلال تیمی است که میلیونها طرفدار دارد. شاید کمی پرسپولیسی ها طرفدار بیشتری داشته باشند ولی طرفداران استقلال حق دارند. هر باشگاهی در اروپا کانال شخصی دارد اما در ایران صدا و سیما متعلق به همه ایران است. حتی پیکان و سایپا هم سهم دارند.تیم های پرطرفدار جذابیت فوتبال را در پی دارد.

* نمی دانم چه موضوع تمرکز میلیچ را بر هم زده است

وی در خصوص اینکه تکلیف میلیچ چه شد و چرا او از ایران رفت گفت:میلیچ سال گذشته بازیکن تاثیرگذاری بوده و بازی های خیلی خوبی هم انجام داد. ما هم از او استقبال کردیم ولی از زمانی که آمده نمی دانم چه موضوعی تمرکز او را به هم زده است. بحث من در بعد اول اخلاقی و سپس فنی است.من نامه ای برای عدم احتیاج وی به باشگاه نزده ام. ما این همه بازیکن داریم و نمی گردد در بازی ها از همه آنها استفاده کنیم. ممکن است یک تعداد بازیکنان در نیم فصل دوم بیشتر بازی نمایند یا ممکن است یک عده در نیم فصل اول بیشتر بازی نموده باشند.

*اگر میلیچ استقلال را دوست دارد چرا از ایران رفت؟

فکری خاطر نشان کرد: میلیچ اگر آماده بود ما از او استفاده می کردیم. جایی هم که استفاده نکردیم بحث فقط فنی بود. از سوی دیگر او مساله اقتصادی داشت و از ایران رفت. او یک اخطار به باشگاه داد و 10 روز فرصت داد و وقتی طلبش پرداخت نشد از ایران رفت، بعد هم بهانه آورد که فکری من را نمی خواهد. کار میلیچ غیر حرفه ای بوده که از ایران رفته است. اگر او معتقد است علاقه دارد و مرتب تاکید می نماید که به خاطر طرفدار بازی می نماید چرا از ایران رفت؟ بازیکن خارجی اگر پولش را نگیرد شکایت می نماید و جریمه اش را هم می گیرد اما منِ مربی داخلی شکایت می کنم، رای هم می گیریم و بعد با هزار خواهش باید نیمی از طلب را ببخشم.سازمان لیگ کاری کند که ضمانت اجرایی داشته باشد چون همین مدیران فردا این رویه برایشان عادت می گردد که با بازیکن خارجی هم مثل بازیکن ایرانی قرارداد ببندند و پولش را ندهند و او هم وسط کار کشور را ترک کند!

* واکنش سرمربی استقلال به حضور افراد متفرقه در تمرین

سرمربی تیم فوتبال استقلال در خصوص حضور بعضی افراد متفرقه در محل تمرین این تیم مطرح نمود: همین دوستان سالهای قبل می آمدند و می رفتند. در روز 100 نفر جلوی در ورودی محل تمرین هستند و ما نمی توانیم جلوی آنها را بگیریم. این افراد با پیشکسوتان به محل تمرین آمدند ولی سوال من این است چرا همین تیپ دوستان به تمرینات تیم های دیگر می فرایند اسمشان تختی و پوریا ولی می گردد؟

وی ادامه داد: داستان همان اتاق فکر است که فقط ما را بزنند. من چنین کاری را تائید نمی کنم ولی اگر این اتفاق در باشگاه دیگر بیفتد هیچ اتفاق دیگری رخ نمی دهد. آقایانِ اتاق فکر لطفا در این اتاق را قفل کنید و نان حلال بر سفره ببرید. من ادعایی ندارم که آدم سالمی هستم ولی کسانی که در فضای ورزشی و غیر ورزشی کار می نمایند و سالم هستند واقعا مورد هجمه های سنگین قرار می گیرند. من به این افراد می گویم با بولدوزر از روی من و افراد سالم رد شوید ولی آتشی که می زنید روزی دامن زن و بچه خودتان را می گیرد.

* می خواهند سرپرست ما را اخراج نمایند

وی تاکید نمود: از رسانه ملی می خواهم تا از افراد سالم حمایت کنید. موردی که در بازی با فولاد رخ داد همه می گفتند چه شده فکری آن الفاظ را به کار برد ولی گذر زمان نشان داد چه اتفاقاتی رخ داد. خواهش می کنم به مربیان و بازیکنانی که غیر اخلاقی کار می نمایند بپردازید. در مراسم معارفه ام در تمرین استقلال از من سوال کردند قول قهرمانی میدهی که من گفتم نه ولی همه را به رقابت جوانمردانه دعوت می کنم. آیا شما در لیگ رقابت جوانمردانه می بینید؟ یک نفر به تمرین ما آمده اما بلوا شده و می خواهند سرپرست ما را اخراج نمایند ولی اتفاقاتی که یک مدیر با برنامه انجام می دهد پیگیری نمی گردد.

* واقعیت است که از پرسپولیس حمایت می گردد

به گزارش فارس، در اواسط برنامه ابراهیم شکوری معاون باشگاه پرسپولیس روی خط آمد و مدعی شد محمود فکری نباید در این برنامه در خصوص تیم رقیب صحبت کند چون این کار حرفه ای نیست. بعد از این اتفاق فکری به اظهارات شکوری واکنش نشان داد و گفت: وقتی صحبت می کنیم قرار نیست زیر و رو بکشیم و مثلا بگوییم تیم خاص.این واقعیت است که در این سالها از پرسپولیس حمایت می گردد. کل لیگ به خاطر حضور پرسپولیس در آسیا به هم ریخته آن وقت من بگویم به خاطر آث میلان بازی ها عقب افتاده است؟

* زمانی که استقلال در آسیا ستاره گرفت شکوری کجا بود؟

وی یادآور شد: زمانی که استقلال ستاره گرفت شما اصلا نبودید ولی اینکه بگویند به خاطر تیم ما استقلال سهمیه گرفت زشت است. آن موقع که ما آسیا می رفتیم پرسپولیس و شکوری کجا بود؟ زمانی که 22 سال پیش من در فینال آسیا در استادیوم آزادی بازی کردم ابراهیم شکوری کجا بود؟ زمانی که استقلال قهرمان آسیا شده اما می گویند تیم زمین خاکی در گروهش بود و قهرمان شدند. همان بازی با جوبیلیو ایواتا که من مقابلش بازی کردم دو تا توپ وارد دروازه ما رفت ولی 20 موقعیت ما گل نشد.

فکری توضیح داد:من اصلا دوست ندارم کری بخوانم و همواره به بازیکنانم این حرف را می زنم. سال گذشته خودم گفتم اگر قرار است بازی ها تعطیل گردد حق پرسپولیس قهرمان گردد و کلی هجمه به من وارد شد ولی باید واقعیت را به مردم گفت. همه نظم لیگ برای یک تیم به هم خورده اما ما باید 5 روز یک بار بازی کنیم و پرسپولیس بیشتر از ما استراحت می نماید. این حرف اشتباه است؟

سرمربی تیم فوتبال استقلال تاکید نمود: در خیلی از بازی ها در بحث داوری مشکل داشتیم و حق تیم ما ضایع شد.در بازی با نفت هیچ مشکل داوری نبود و ما مساوی کردیم و اعتراضی هم نداشتیم اما من و طرفداران استقلال از برنامه شما(فوتبال برتر) می خواهیم از حق باشگاه استقلال دفاع کنید.

dorezamin: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 آبان 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 44323

به "فکری: از سرمربیگری استقلال لذت نبردم خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فکری: از سرمربیگری استقلال لذت نبردم خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید