شناسایی افراد از پشت دیوار با وای فای

به گزارش بلاگ پو به نقل از نیواطلس، استفاده از این فناوری کاربردهای امنیتی گوناگونی خواهد داشت و برای ارتقای امنیت منازل، بانک ها و سازمان های اداری و تجاری مختلف قابل استفاده است.

شناسایی افراد از پشت دیوار با وای فای

این سیستم جدید وای - فای که توسط پرفسور یاسمین مستوفی یکی از محققان دانشگاه سانتا باربارا کالیفرنیا ابداع شده، XModal-ID نام دارد و با آنالیز تصاویر ویدئویی قبلا ضبط شده از راه رفتن افراد شاغل و حاضر در منازل یا محل کار به درک و دانش بالایی از الگوهای حرکتی انسان ها دست یافته است.

این سیستم مبتنی بر وای - فای با مدل سازی سه بعدی الگوهای راه رفتن افراد با دقت بالایی قادر به شناسایی هر فردی است که در فاصله ای نسبتا دور و در پشت دیوارها در حال حرکت است. اگر این سیستم حضور اشخاص را تشخیص دهد پیغام هشداری را برای افراد از قبل معین شده ارسال می نماید.

سیستم یادشده با دریافت اطلاعات 1488 فایل ویدئویی پیروز به شناسایی افراد مشکوک با دقت 84 درصد شده است.

پرفسور مستوفی در این مورد گفته است: سیستم یادشده برای شناسایی افراد به وسیله گیرنده ها و دریافت کننده های وای - فای احتیاج به هیچ گونه ابزار اضافی ندارد و به خصوص از آن می توان برای تسهیل فعالیت های پلیس و نیروهای قضایی و انتظامی استفاده کرد. از جمله کاربردهای این فناوری متمایز کردن سریع اهالی یک منزل از اشخاص ناشناس به وسیله ثبت الگوهای حرکتی افراد مجاز با استفاده از فناوری مدل سازی سه بعدی ویدئویی است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 12908

به "شناسایی افراد از پشت دیوار با وای فای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی افراد از پشت دیوار با وای فای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید