علایم مسمومیت حاملگی

به گزارش بلاگ پو، مسمومیت حاملگی در سه ماهه آخر بارداری شایع تر است. برای همین، همه خانم ها باید آن را به خوبی بشناسند و در صورت داشتن هرگونه علایم مشکوک به پزشک مراجعه نمایند. علایم هشداردهنده می تواند افزایش قابل ملاحظه فشارخون باشد، هرچند که در محدوده طبیعی قرار داشته باشد. برای مثال، همواره فشار شما در حدود

علایم مسمومیت حاملگی

علایم مسمومیت حاملگی

مسمومیت حاملگی در واقع نوعی اختلال در فشارخون است که موجب می گردد کارکرد کلیه و دستگاه عصبی مختل گردد. دلیل یا علل مسمومیت حاملگی هنوز ناشناخته است.

مسمومیت حاملگی در سه ماهه آخر بارداری شایع تر است. برای همین، همه خانم ها باید آن را به خوبی بشناسند و در صورت داشتن هرگونه علایم مشکوک به پزشک مراجعه نمایند. علایم هشداردهنده می تواند افزایش قابل ملاحظه فشارخون باشد، هرچند که در محدوده طبیعی قرار داشته باشد. برای مثال، همواره فشار شما در حدود 10 یا 11 روی 7 یا 8 بوده و حالا به 13 و 14 روی 9 می رسد.

علامت بعدی ورم ناگهانی است. پف کردن صورت، دست ها و پاها که گاهی در صبح شدیدتر است. افزایش وزن ناگهانی، وجود آلبومین در ادرار و دفع پروتئین در ادرار مجموعه علایمی هستند که تعیین می نمایند مسمومیت بارداری اتفاق افتاده و کلیه ها دچار علایم نارسایی می شوند.

برای خانمی حامله که در سلامت بوده است، این تغییرات فشار ناگهانی خطرناک است و امکان خون ریزی را در ارگان های گوناگون مانند پشت چشم، مغز و دیگر دستگاه های بدن بالا می برد. اگر مسمومیت حاملگی تشخیص داده و به سرعت درمان نگردد، خون از کلیه ها دفع شده و آنها را به سمت نارسایی پیش می برد. فاکتورهای انعقادی خون افت پیدا می نمایند و خون ریزی در همه جا رخ می دهد و جنین دچار مشکل پارگی ناگهانی جفت می گردد و همچنان در صورت رسیدگی نکردن به بیمار و درمان آن حتی به سمت ورم مغز و تشنج سوق داده می گردد. منظورم از آشنایی شما عزیزان با علایم هشدا ردهنده، یاری به تشخیص هرچه زودتر مشکل است. می توان به راحتی با رفع کردن افزایش فشار جلوی مسائل احتمالی را گرفت و با بستری کردن خانم باردار شرایط را تحت اختیار گرفت و اگر لازم باشد با ختم حاملگی سلامت مادر و جنین را تامین کرد. بنابراین باز هم یادآوری می کنم که اگر ورم ناگهانی در پاها دیدید، اگر دچار تاری دید، سردرد ناگهانی (سردردی که به طور عادی نباشد و بیشتر در ناحیه پیشانی متمرکز گردد)، درد ناحیه معده و سوزش شدید آن شدید، با مراجعه به مراکز درمانی، از نظر مسمومیت حاملگی چکاپ شوید و از عواقب و عوارض احتمالی پیشگیری کنید.

مسمومیت در صورت تشخیص درمان در طول بارداری، اغلب بدون هیچ عارضه ای از بین می رود. اما اگر رسیدگی به موقع نباشد، احتمال سکته مغزی، تشنج، ادم ریه و حتی افزایش خطر فشارخون بالا بدون ارتباط با بارداری پس از 35 سالگی را به همراه دارد.

منبع:www.salamat.com

abanhome.com: بازسازی ساختمان | برای اجرای یک طرح بازسازی مقرون به صرفه با کارشناسان گروه ساختمانی آبان مشورت کنید

منبع: راسخون
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 54684

به "علایم مسمومیت حاملگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علایم مسمومیت حاملگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید