غار یافته، سکونتگاه 40 هزار ساله ایران

به گزارش بلاگ پو، فرانک هول باستان شناس آمریکایی، نخستین کاوش علمی را در غار یافته انجام داده است. هیئت مشترک ایران و بلژیک نیز از سال 1384 دوره جدیدی از کاوش های علمی را در این غار آغاز کرد. در این تحقیق مجموعه ای شامل مصنوعات سنگی، یک تکه گل پخته شده، بقایای جانوری، تعدادی شیء تزئینی مانند صدف دریایی سوراخ شده و دندان سوراخ شده گوزن کشف شدند.

غار یافته، سکونتگاه 40 هزار ساله ایران

غارها همیشه برای انسان رمزآلود و جذاب بوده اند. این جاذبه های طبیعی در گذشته مأمن مناسبی برای انسان های اولیه بودند و شاید بخشی از جذابیت آن ها برای ما به عطشی که برای کسب اطلاع از گذشته مان داریم، برمی شود. انسان اولیه نیز همچون ما کوشش داشته که چیزی از خود به جای بگذارد؛ بنابراین افکار و احساساتش را در بعضی مواقع روی دیواره های داخلی غار ها حک می کرد.

غار یافته در 25 کیلومتری جنوب غربی شهر خرم آباد قرار گرفته است. این غار که سکونتگاهی 40 هزار ساله برای بشر به حساب می آید، بقایایی از زندگی در عصر پارینه سنگی را در دل خود پنهان نموده و به همین واسطه پلی میان گذشته و حال زده است.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر می خواهید بیش از پیش و از نزدیک با غار یافته آشنا شوید، به پایانه جنوب رفته و بلیتی با قیمت 57 هزار و 950 تومان خریداری کنید. سپس به سمت خرم آباد بروید. البته سعی کنید هر زمان که به دامان طبیعت پناه می برید به محیط زیست احترام بگذارید تا همیشه پناهگاهی آرامش بخش برای شما و فرزندانتان باشد. برهم زدن آرامش طبیعت در دراز مدت نتیجه ای جز به هم خوردن آرامش انسان ندارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

asiaro.ir: سفر به آسیا و کشورهای شرق آسیا، آسیای مرکزی و خاورمیانه

thailandro.ir: سفر به تایلند با همه خوشی ها و تفریحات هیجان انگیز

منبع: همگردی
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 10687

به "غار یافته، سکونتگاه 40 هزار ساله ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غار یافته، سکونتگاه 40 هزار ساله ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید