فراخوان اولویت بندی ایده های پژوهشی در سرطان منتشر شد

به گزارش بلاگ پو، به گزارش خبرنگاران، شبکه ملی تحقیقات سرطان در نظر دارد با دریافت و جمع بندی پیشنهادها و ایده های ذینفعان مختلف، اولویت های ملی تحقیقات سرطان را تدوین کند و آن را مبنای همکاری بین محققین سرطان کشور قرار دهد.

فراخوان اولویت بندی ایده های پژوهشی در سرطان منتشر شد

همچنین بر اساس سفارش معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت این اولویت ها مبنای حمایت از پژوهش های ملی سرطان در کشور و گرنت های ملی خواهد بود.

با توجه به ارزیابی ها و گزارش های بین المللی، شکاف واضحی بین نیازهای بیماران، مردم و اولویت های مشخص شده در کشورها وجود دارد و لازم است پیشنهادات و ایده های تمام ذینفعان اصلی شامل محققین، مدیران، کارشناسان، مردم و بیماران، در تدوین اولویت های تحقیقاتی و همچنین تحلیل اسناد بالادستی و شرایط سرطان در کشورها مورد توجه قرار گیرد.

محققان می توانند مستنداتی از جمله اولویت های پژوهشی مندرج در برنامه ملی کنترل سرطان، آمار سرطان در ایران در سال 2020 مندرج در وب سایت آژانس بین المللی تحقیقات سرطان و توزیع بروز سرطان ها در کشور بر اساس مقاله منتشر شده توسط دبیرخانه برنامه ملی ثبت سرطان جمعیتی (سال 2014) را مطالعه نمایند.

از سوی دیگر به دلیل شرایط تحریم های بین المللی از یک سو و شیوع بیماری کووید-19 محدودیت ها و مسائل فراوانی برای کشور و بیماران مبتلا به سرطان، مدیران، کادر درمان و محققین سرطان ایجاد نموده است و لازم است در تدوین اولویت ها به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

پروژه های تدوین اولویت های تحقیقاتی چندین مرحله دارد که یکی از مهمترین مراحل جمع آوری ایده ها و پیشنهادهای خبرگان و ذینفعان است و شبکه ملی تحقیقات سرطان در این مرحله انتظار دارد پیشنهادات 250-300 نفر از خبرگان و متخصصین و ذینفعان اصلی مرتبط با پژوهش های سرطان را جمع آوری و تدوین کند.

خبرگان و متخصصین و ذینفعان اصلی مرتبط با پژوهش های سرطان می توانند ایده های خود را در قالب فرم انلاین ارائه شده به دبیرخانه شبکه ارسال نمایند.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 46587

به "فراخوان اولویت بندی ایده های پژوهشی در سرطان منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان اولویت بندی ایده های پژوهشی در سرطان منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید