فراخوان سفارشی سازی سیستم عامل های همراه منتشر شد

به گزارش بلاگ پو، به گزارش خبرنگاران، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) با اشاره به 20 سال فعالیت اجرا شده در حوزه سیستم عامل، اظهار داشت که با توجه به اهمیت و زیرساختی بودن این موضوع در شبکه ملی اطلاعات و احتیاج به گسترش این فعالیت ها به وسیله هم افزایی توان تخصصی داخلی، در نظر دارد دانشگاه ها، شرکت ها، گروه های تخصصی و متخصصان فعال و دارای سابقه کاری در حوزه توسعه و سفارشی سازی سیستم عامل همراه و سیستم عامل نهفته (embedded) را مورد شناسایی قرار دهد.

فراخوان سفارشی سازی سیستم عامل های همراه منتشر شد

فعالان این حوزه باید نسبت به تکمیل فرم فراخوان در خواست اطلاعات (RFI) و ارسال آن به آدرس ایمیل [email protected] حداکثر تا تاریخ 15 اردیبهشت ماه اقدام نمایند.

فرم فراخوان شرکت ها و گروه های فعال در حوزه توسعه و سفارشی سازی سیستم عامل های همراه و نهفته در سایت مرکز تحقیقات مخابرات ایران آمده است.

این در حالی است که به دنبال حذف اپلیکیشن های ایرانی سیستم عامل اندروید در بازار نرم افزارهای گوگل و نیز در سیستم عامل ios برای گوشی های آیفون، امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات هفته گذشته اظهار داشت که دو سال است که پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال طراحی سیستم عامل بومی است تا تاب آوری کشور در برابر تروریسم مالی آمریکا تقویت گردد.

tafreh.ir: وبلاگ خبری، تحلیلی طفره

namasho.ir: وبلاگ فناوری، گردشگری و مسافرت نماشو

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 6804

به "فراخوان سفارشی سازی سیستم عامل های همراه منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان سفارشی سازی سیستم عامل های همراه منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید