فرانسه کنترل مرزی خود را تشدید می نماید

به گزارش بلاگ پو، رئیس جمهور فرانسه اعلام نمود که با توجه به تشدید خطر تروریسم کنترل های مرزی خود را تشدید می نماید.

فرانسه کنترل مرزی خود را تشدید می نماید

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ، فرانسه برای مقابله با حملات تروریستی می خواهد کنترل های مرزی خود را تشدید کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

فرانسه برای مبارزه با مهاجرت های غیر قانونی 4800 نیروی امنیتی را برای کنترل های مرزی اعزام می نماید.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه امروز (پنجشنبه) در بازدیدی از مرزهای بین فرانسه و اسپانیا گفت که با توجه به تشدید خطر تروریسم مناطق مرزی باید بهتر کنترل گردد.

ماکرون گفت: ما تصمیم گرفتیم به دلیل شرایط خطر کنترل های مرزی خود در منطقه شنگن را تشدید کنیم. وی در این راستا به ارتباط بین هجوم مهاجرت های غیر قانونی به اروپا و تروریسم اشاره نموده و گفت: جنایات تروریستی می تواند از طرف اشخاصی رخ دهد که از هجوم مهاجران استفاده می نمایند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

ماکرون با اشاره به اینکه همه چیز نباید با هم قاطی گردد همچنین تاکید نمود که فرانسه حق انجام کنترل های مرزی در محدوده منطقه شنگن را دارد. وی گفت: باید از این حق کاملا استفاده گردد. تا به حال حدود 2400 نیروی امنیتی فرانسه برای کنترل های مرزی مستقر شده اند و تا آخر هفته تعداد آن ها دو برابر می گردد.

ماکرون همچنین خواهان بازنگری در قرارداد شنگن شد. رئیس جمهور فرانسه تا به حال به خود می بالید که با وجود بحران کرونا همه مرزهای داخی با شرکای اروپایی خود را باز نگه داشته است. اما حملات تروریستی اخیر باعث شده که وی از این موضع خود عقب بکشد.

ماکرون در این باره گفت: حملات تروریستی اخیر لزوم تشدید مبارزات اروپا را نشان می دهد. منطقه شنگن باید دوباره تاسیس گردد. وی همچنین به این مسئله انتقاد وارد کرد که فرانسه به یکی از اولویت های سفر پناهجویان اخراج شده از دیگر کشورهای اروپایی تبدیل شده است.

ماکرون همچنین خواهان حمایت بهتر از مرزهای خارجی اروپا شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 35701

به "فرانسه کنترل مرزی خود را تشدید می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه کنترل مرزی خود را تشدید می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید