فروردین: مدیران استقلال و پرسپولیس در خواب خرگوشی بودند

به گزارش بلاگ پو، رئیس فراکسیون ورزش مجلس با بیان اینکه مسئولان فدراسیون فوتبال دچار چندگانگی شده اند، گفت: افرادی که قانون را زیر پا می گذارند باید جوابگو باشند.

فروردین: مدیران استقلال و پرسپولیس در خواب خرگوشی بودند

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، محمدمهدی فروردین درباره نشست کمیسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با مدیران و پیشکسوتان استقلال و پرسپولیس گفت: رسالتی روی دوش ما واقع شده است و آن هم پرداختن به مسائل دو باشگاه و طرفداران که یک مطالبه ملی محسوب می گردد، است. بر اساس وظیقه قانونی خود به موضوع ورود کردیم. این موضوع می تواند تبعات مثبت اجتماعی داشته باشد که اگر مدیریت نگردد، می تواند یک تهدید باشد.

وی مطرح نمود: دو جلسه در دو هفته داشتیم و از پیشکسوتان و کانون طرفداران خواستیم مسائل باشگاه ها را مطرح نمایند. اعلام حمایت کردیم و آمادگی حمایت وجود دارد تا استقلال و پرسپولیس به فعالیت خود ادامه دهند. مرکز پژوهش های مجلس راهکارهای قانونی پیش روی دو باشگاه قرار داد و کارگزاران هم بخشی از مسائل دو باشگاه را حل کردند، اما مسائل کامل حل نشده است.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس که با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران گفت وگو می کرد، در پاسخ به این پرسش که آیا این نشست در پرداخت مطالبات برانکو و شفر موثر بود یا خیر، توضیح داد: قطعاً تأثیرگذار بود. مدیران دو باشگاه در خواب خرگوشی بودند و احتیاج بود تکانی به آنها داده گردد. مسائل تا حدودی در حال رفع شدن است، اما همه این ها مسکّن است و نباید اجازه دهند کار به اینجا بکشد.

فروردین با بیان اینکه مدیریت سرخابی ها باید برنامه محور بوده و منابع مالی هم تأمین شده باشد، گفت: اگر منابع لازم بر اساس استراتژی دو باشگاه دیده شده باشد، کار به جایی نمی رسد که طرفداران مقابل مجلس یا در فضای مجازی اعتراض کند. صندلی طرفدار خیلی بالاتر از این است که با احساساتش بازی کنیم. چقدر در هیئت مدیره باشگاه استقلال و نیز سمت مدیرعاملی و سرمربیگری این تیم در سال های اخیر تغییرات داشتیم؟ این نشان می دهد برنامه خاصی برای استقلال و پرسپولیس در نظر گرفته نشده و بی ثباتی عامل فساد و نابسامانی هاست.

وی در خصوص شرایط خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس گفت: خصوصی سازی این نیست که فقط آن را به زبان بیاوریم و کارهای اولیه باید با اراده دولت انجام گردد. مجلس آماده حمایت است و در اولین گام باید نظام جامع باشگاهداری را کشور پیاده کنیم و سپس به سمت خصوصی سازی برویم. استقلال و پرسپولیس پتانسیل بزرگی از لحاظ سیاسی، فرهنگی و مالی هستند و اهلیت افراد برای واگذاری دو باشگاه باید آنالیز گردد. بهترین راه برای واگذاری، قرار دریافت سرخابی ها در بورس است که مقدمات اولیه باید فراهم گردد.

فروردین با انتقاد از غیبت نماینده وزارت ورزش و جوانان در نشست روز گذشته (دوشنبه) گفت: این موضوع بی احترامی به مجلس و مردم بود و وزارت ورزش در ادامه راه باید جوابگوی غیبت نماینده خود باشد. مسئولان مجلس و دولت وظیفه دارند کار مردم را انجام دهند و منتی سر کسی نیست. امیدوارم وزیر و معاونانش، پاسخ قانع نماینده ای داشته باشند.

وی در خصوص ارسال سیگنال داخلی توسط بعضی فدراسیون نشینان به فیفا برای رونمایی نکردن از اساسنامه تصویب شده توضیح داد: در استقلال و پرسپولیس هم مسائل پشت پرده ای وجود دارد که تا حل نگردد، مسائل دو باشگاه هم حل نمی گردد. ساز و کار انتخاب اعضای هیئت مدیره دو باشگاه شفاف و فنی نیست. چرا نباید این رویه شفاف باشد و اعضا به صورت رفاقتی انتخاب شوند تا ما نتوانیم پشت پرده را ببینیم. اساسنامه نیز همین شرایط را دارد.

افرادی هستند که منافع آنها از سال ها پیش در فوتبال بوده و برای اینکه این منافع به خطر نیفتد، اساسنامه و دخالت مجلس و دولت در فوتبال را بهانه می نمایند.، رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی ضمن بیان این جمله گفت: نقش نظارتی و وظیفه قانونی داریم. چهار ماه است که پاسخی بابت اساسنامه نیامده که جای بحث دارد. فیفا نهادی نیست که این همه در ارسال اساسنامه تأخیر داشته باشد.

فروردین با انتقاد از مدیران فدراسیون فوتبال گفت: مسئولان فدراسیون فوتبال دچار چندگانگی شده اند و نمی دانند چه می نمایند. فدراسیون فوتبال حدود یک سال است که رئیس ندارد و اداره نهادی با این عظمت و مخاطب بدون رئیس، موضوعی است که متولیان ورزش و فوتبال باید درباره آن پاسخ دهند. شنیدیم رئیس کمیته داوران معرفی کردند که قانون شکنی است. قانون منع به کارگیری بازنشستگان در همه فدراسیون ها به جز فدراسیون فوتبال اجرا می گردد که اقدام این فدراسیون، دهن کجی به قانون و مجلس است. افرادی که قانون را زیر پا می گذارند باید جوابگو باشند.

dorezamin.com: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

thailandro.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 35997

به "فروردین: مدیران استقلال و پرسپولیس در خواب خرگوشی بودند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروردین: مدیران استقلال و پرسپولیس در خواب خرگوشی بودند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید