فیلم ، جنوب کرمان زیر آب رفت ، 15 هزار نفر در رودبار جنوب در محاصره سیل

به گزارش بلاگ پو، سیلاب و آبگرفتگی شدید در جنوب و شرق استان کرمان در حالی مردم را بی خانمان نموده که در همین مناطق مردم در تابستان برای تهیه آب شرب دست به دامان سیستم آبرسانی سیار هستند.

فیلم ، جنوب کرمان زیر آب رفت ، 15 هزار نفر در رودبار جنوب در محاصره سیل

به گزارش بلاگ پو به نقل از ایرنا، فرماندار رودبارجنوب کرمان از تخریب 100 راه روستایی در این شهرستان اطلاع داد و گفت: هم اکنون بیش از 15 هزار نفر در محاصره سیلاب قرار دارند. محمود قانعی اضافه نمود: راستا رودبار جنوب به سمت زهکلوت و زهکلوت به ایرانشهر کاملا بسته شده است.

بیشتر بخوانید:

فیلم | زهکلوت زیر آب؛ اینجا مردم حبس شده اند

هشدار امام آدینه جازموریان | زهکلوت زیر آب رفت

وی توضیح داد: روستاهای برجک، چاه ابراهیم، تکل حسن، چاه علی شاه و شهر زهکلوت در محاصره سیلاب قرار دارند. رئیس شورای تامین رودبارجنوب با بیان اینکه پیگیری های لازم برای رفع کردن مسائل مردم اجرا شده، گفت: هم اکنون تمامی دستگاه های شهرستان و اداره کل راهداری و ادارت دیگر مشغول خدمات رسانی به مردم این شهرستان هستند.

وی از سفر استاندار کرمان به شهرستان رودبار جنوب اطلاع داد و گفت: دکتر فدائی امروز از نزدیک بر عملیات خدمات رسانی دستگاه های اجرایی نظارت و مسائل را آنالیز خواهد نمود. فرماندار رودبار جنوب به خسارت سیلاب اشاره نمود و گفت: سیلاب به راه های ارتباطی، برق، آب، کشاورزی و دامداری منطقه خسارت وارد نموده است.

وی اضافه نمود: هم اکنون بیش از 50 روستای این شهرستان بدون برق بوده لذا پیگیری برای برق دار شدن این روستاها در حال اجرا است. قانعی توضیح داد: سیلاب به 90 درصد بخش کشاورزی، 12 دهنه پل خسارت زده و باعث تلفات زیاد دام در رودبار جنوب شده است.

وی ادامه داد: طبق برآورد اولیه سیلاب فقط در بخش کشاورزی و دامداری بیش از 20 میلیارد ریال خسارت وارد نموده است. قانعی گفت: برآورد خسارت سیلاب به تمامی بخش ها متعاقبا اعلام خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 22486

به "فیلم ، جنوب کرمان زیر آب رفت ، 15 هزار نفر در رودبار جنوب در محاصره سیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم ، جنوب کرمان زیر آب رفت ، 15 هزار نفر در رودبار جنوب در محاصره سیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید