فیلم کوتاه تاریکی به بخش مسابقه تیف 2018 راه یافت

به گزارش خبرنگاران، فیلم کوتاه تاریکی به کارگردانی سعید جعفریان و تهیهکنندگی رامبد جوان بعد از حضور در بخش مسابقه فیلم کوتاه جشنواره کن 2018 در اتفاقی کم سابقه موفق به حضور در بخش مسابقه چهل و دومین دوره جشنواره بینالمللی فیلم تورنتو گشت.

فیلم کوتاه تاریکی به بخش مسابقه تیف 2018 راه یافت

جشنواره فیلم تورنتو به عنوان یکی از جشنوارههای درجه A بینالمللی مهمترین رویداد سینمایی آمریکای شمالی به شمار میرود. تاریکی با حضور در بخش مسابقه این دوره جشنواره تورنتو موفق به ثبت افتخاری کم سابقه در عرصه بینالمللی گردیده و برای دومین بار در بحش اصلی یک جشنواره تراز اول جهانی حضور خواهد داشت.

جشنواره بینالمللی فیلم تورنتو که با عنوان تیف نیز شناخته میشود به جشنواره جشنوارهها معروف است و همه ساله با گرد هم آوردن مهمترین فیلمهای سینمای، مستند و کوتاه جهان توجه بسیاری از اهالی سینمای جهان را به خود جلب میکند. این جشنواره همچنین در کنار این ویژگی خود با معرفی چهرههای جدید به سینما با توجه به جایگاه خود در آمریکای شمالی نقش بسیار موثری در معرفی سینماگران سراسر جهان در آمریکا دارد. در حاشیه این جشنواره بزرگترین بازار فیلم آمریکای شمالی نیز برگزار میشود و همه ساله بیش از 5 هزار کمپانی در بازار فیلم این جشنواره حضور پیدا میکنند. این جشنواره همچنین به عنوان بزرگترین جشنواره جهان از لحاظ جذب مجاطب به شمار میرود و سالانه حدود 480 هزار مخاطب دارد. بخشهای جنبی متفاوت این جشنواره از جمله کارگاهها، دورههای آموزشی با بازارهای فیلم آن تقریبا در تمام طول سال فعال هستند و این رویداد سینمایی را به گستردهترین رویداد سینمای جهان بدل میکنند. از همین رو جشنواره فیلم تورنتو در کنار جشنواره کن دو رویداد بزرگ و مهم سینمایی جهان به شمار میروند.

حضور در بخش مسابقه دو جشنواره درجه A بینالمللی اعتبار کم سابقهای است که علی عسگری با فیلم کوتاه بیشتر از دو ساعت و حضور در بخش مسابقه جشنواره کن و ساندنس تنها فیلمساز ایرانیای است که پیش از این موفق به ثبت آن در کارنامه خود گردیده است.

دیگر عوامل فیلم کوتاه تاریکی عبارتند از کارگردان: سعید جعفریان، تهیه کننده: رامبد جوان، فیلم نامه: فاطمه عبدلی و سعید جعفریان، مدیر فیلم برداری: مسعود امینی تیرانی، بازیگران: مهسا علافر و بانیپال شومون، طراح صحنه و لباس: فاطمه عبدلی، تدوین: عماد خدابخش، مدیر فراوری: امیر جمشیدی، دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: حسن کلاهی، دستیار کارگردان: طاها قدسی، طراحی و ترکیب صدا: حسین قورچیان، صدابردار: مهران بهروزی نیا، گریم: پدرام زرگر، اصلاح رنگ و نور: محسن خیرآبادی، طراح نشان نوشته و پوستر: بهزاد متبحری، عکاس: علی بیات.

تیف 2018 از تاریخ 6 تا 16 سپنامبر در شهر تورنتوی کانادا برگزار خواهد گردید.

منبع: mehrnews.com
انتشار: بروزرسانی: 2 شهریور 1397 شناسه مطلب: 195

به "فیلم کوتاه تاریکی به بخش مسابقه تیف 2018 راه یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم کوتاه تاریکی به بخش مسابقه تیف 2018 راه یافت"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید