قبل از صبحانه ورزش کنید تا لاغر شوید

به گزارش بلاگ پو، مردانی که پیش از صبحانه ورزش می کردند دو برابر بیشتر از گروهی که بعد از صبحانه ورزش می کردند چربی می سوزاندند.

قبل از صبحانه ورزش کنید تا لاغر شوید

خاویر گونزالز سرپرست تیم تجسسی از دانشگاه بث انگلستان، می گوید: ما دریافتیم مردانی که پیش از صبحانه ورزش می کردند دو برابر بیشتر از گروهی که بعد از صبحانه ورزش می کردند چربی می سوزاندند.

وی تاکید می نماید: نتایج ما نشانگر این است که تغییر در زمان بندی وعده غذایی و ورزش می تواند اثرات مثبت و عمیقی بر کل سلامت بدن داشته باشد.

محققان در تحقیقاتی شش هفته ای 30 مرد چاق یا دارای اضافه وزن را به سه دسته تقسیم بندی کردند: دو دسته اقدام (که ورزش قبل یا بعد از صرف صبحانه می کردند) و دسته کنترل (که هیچ تغییری در سبک زندگی شان ایجاد نشده بود).

پژوهشگران پس از آنالیز و مقایسه داده ها متوجه شدند که گروهی که قبل از صبحانه ورزش می کردند دو برابر بیشتر چربی سوزی داشتند.

آنها دریافتند چربی سوزی بیشتر عمدتا ناشی از پایین آوردن میزان انسولین در طول ورزش در زمانی است که افراد ناشتا ورزش می کنند؛ این بدین معناست که آنها می توانند چربی بیشتری از بافت چربی و چربی اطراف ماهیچه شان را به عنوان سوخت مصرف کنند.

در حالیکه این مسئله منجر به تفاوتی در کاهش وزن در طول شش هفته نشد، اما تاثیرات مثبتی بر سلامت شان داشت چراکه بدن شان بهتر قادر به واکنش به انسولین، کنترل بهتر میزان قندخون و کاهش احتمالی ریسک ابتلا به دیابت و بیماری قلبی بود.

منبع: فرادید
انتشار: 18 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 14183

به "قبل از صبحانه ورزش کنید تا لاغر شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قبل از صبحانه ورزش کنید تا لاغر شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید