قلعه های مهم و شگفت انگیز در نزدیکی دوبلین ایرلند

به گزارش بلاگ پو، قلعه های دوبلین | Castles Dublin

مرکز ایرلند یکی از بهترین مکان ها برای کسانی است که به تاریخ و معماری سلطنتی علاقه مند می باشند. در دوبلین شما می توانید کلیسای سنت پاتریک، ساختمان کالج ترینیتی و بسیاری از قلعه های دوبلین را مشاهده نمایید. با این حال اگر از شهر خارج شوید فرصتی پیدا خواهید کرد که بتوانید قلعه های بیشتری را مشاهده کنید. از ساختمان های تاریخی گرفته تا خرابه های زیبا، مطمئن شوید که خواهید توانست این قلعه های دوبلین را مشاهده نمایید و برنامه خود را برای آن ها تنظیم کنید. با خبرنگاران همراه شوید تا در مورد این بناهای تاریخی بیشتر بدانیم.

قلعه های مهم و شگفت انگیز در نزدیکی دوبلین ایرلند

قلعه شمشیر | Swords Castle

در فاصله دو مایلی از شمال فرودگاه بین المللی دوبلین قلعه شمشیر واقع شده است. این بناها در سال 1200 میلادی برای جان کامین (John Comyn) اسقف اعظم دوبلین ساخته شده است. دیوارهای اطراف قلعه بسیار بالاتر از جایی است که در ابتدا بوده و شکل پنتاگونی آن نیز از هم جدا شده است. به نظر می رسد که این بنا از قلعه های دوبلین به شدت آسیب دیده و در قرن چهاردهم رها شده است. البته که بر اساس تاریخ این ساختمان قرن های بعد مججدا مورد استفاده قرار گرفته است. امروزه از قلعه شمشیر به عنوان مکانی برای فیلم برداری نمایش های تلویزیونی استفاده می شود. با این حال این مکان برای مسافرانی که می خواهند از آن بازدید داشته باشند نیز قابل دسترس خواهد بود.

قلعه چارلویل | Charleville Castle

اگر به از سمت غرب شهر دوبلین 90 دقیقه رانندگی نمایید شما به تولامور خواهید رسید که محل خوبی برای استراحت می باشد. علاوه بر این در این منطقه قلعه چارلویل که یک قلعه گوتیک خیره کننده با ریشه های عمیق تاریخی می باشد واقع شده است. تا قرن ششم میلادی این سایت برای اهداف مذهبی مورد استفاده قرار می گرفته و احتمالا به وسیله شهرک های باستانی دروید به کار گرفته شده است. این قلعه پیش از قرن نوزدهم میلادی ساخته شد. بسیاری از کسانی که در اینجا زندگی نموده اند مدت کوتاهی را در آن بوده و ساختمان قلعه تنها در دهه 1970 به طور جدی مورد بازسازی قرار گرفته است. اکنون چارلویل که از قلعه های دوبلین می باشد بهترین مکان برای مسافرانی است که در پی دنیای دیگر می باشند. این قلعه به طور گسترده ای در مورد ارواح و حوادث فراطبیعی پر رنگ شده است و بسیاری از تورها برای این مکان به وسیله شکارچیان شبح برنامه ریزی می شوند.

قلعه بیر | Birr Castle

شهر کوچک بیر که در کانتی اوفالی (County Offaly) در 140 کیلومتری غرب مرکز ایرلند قرار گرفته است. در حالی که خیابان اصلی شهر دارای چندین مغازه و رستوران جالب می باشد، دلیل اصلی بازدید از این شهر بدون شک قلعه بیر یکی از قلعه های دوبلین است. از قرن دوازدهم میلادی یک قلعه از انواعی مختلف در این سایت وجود داشته است اما بسیاری از آن ها با اضافه شدن در طول سال ها باعث شده تا امروزه شما قلعه ای بزرگ را در این مکان مشاهده نمایید. بخشی از این قلعه همچنان مسکونی بوده و به عنوان خانه ای برای ارل هفتم از خانواده رز (Earl of Rosse) خدمت می کند. با این حال سایر بخش های ساختمان برای عموم باز بوده و برخی از فضاها حتی در اختیار مرکز علوم تاریخی ایرلند قرار گرفته است.

قلعه تریم | Trim Castle

قلعه تریم که در شمال غربی دوبلین قرار گرفته است، بزرگترین قلعه نورمن در سراسر ایرلند به شمار می رود. از آنجا که این بنای تاریخی تنها 45 دقیق از دوبلین فاصله دارد، می تواند سفری ایده آل برای فرار از شهر و کشف آثار تاریخی به شمار رود. قلعه تریم که از جمله قلعه های دوبلین به شمار می رود بیش از 30 سال طول کشیده است تا بتواند در قرن دوازدهم بنا شود. این مجموعه ساختمان به عنوان یک بنای مذهبی و نظامی خدمت نموده است. از سوی دیگر در قرن پانزدهم میلادی قلعه تریم به عنوان محل مجلس و مجلس به خدمت گرفته شد و برخی از ساختارهای آن با پول های محلی ساخته شدند. قلعه تریم در نوبه خود بسیار منحصر به فرد می باشد. چه از نظر مقدار و چه از نظر شکل که در قرن دوازدهم بسیار نامنظم بوده است.

صخره کاشل | Rock of Cashel

یکی از مجذوب کننده ترین قلعه های دوبلین و ایرلند راک کاشل می باشد که تقریبا دو ساعت با این شهر فاصله داشته اما قطعا ارزش دیدن آن را دارد. افسانه ها در مورد قلعه کاشل به زمان سنت پاتریک باز می شود که برای برخی از ویژگی های شوم خود را تبعید نموده است. پادشاهان مختلفی در طول قرن ها در این سایت زندگی نموده اند. هرچند بنای قلعه ای که امروزه وجود دارد عمدتا آن چیزی است که از قرن 12 و 13 بر جای مانده است. برخی از ساختمان های مهمی که در صخره های کاشل واقع شده اند شامل کلیسای قرن سیزدهمی، کلیسای کورماک و همچنین برج گرد می باشد.

قلعه مالاهید | Malahide Castle

یکی از نزدیکترین قلعه های دوبلین، قلعه مالاهید می باشد که در 14 کیلومتری مرکز واقع شده است. نزدیک بودن آن به مرکز شهر باعث شده تا مکانی عالی برای چند ساعت کاوش به شمار رود. این بنا متعلق به قرن دوازدهم میلادی می باشد. در حالی که این مجموعه ساختمان برای قرن ها یک محل اقامت خصوصی به شمار می رفت، در دهه 1970 مالکیت آن در اختیار دولت ایرلند قرار گرفت. علاوه بر اینکه شما می توانید به وسیله یک تور از داخل قلعه بازدید نمایید همچنین زمین های اطراف را که با طرح های قرن هجدهمی ساخته شده اند نیز می توانید مشاهده کنید. علاوه بر این ها قلعه مالاهید دارای اتاق مهمی برای مهمانی ها می باشد. همچنین یک بخش برای ناهارخوری بوده که پس از پیاده روی از میان زمین ها می توانید غذاهای خوشمزه را سفارش دهید.

قلعه کیلکنی | Kilkenny Castle

در سمت جنوب شرقی و در فاصله 130 کیلومتری از شهر شما به یکی از قلعه های دوبلین به نام قلعه کیلکنی خواهید رسید. این قلعه به وسیله نورمن ها در قرن دوازدهم ساخته شده و به طور موثر در بالای زمین هایی واقع شده که مشرف به رودخانه باشد. امروزه وجود این قلعه یکی از بزرگترین دلایل برای بازدید از شهر کوچک کیلکنی خواهد بود. دسترسی به محوطه قلعه آزاد می باشد، به این معنی که مردم محلی و بازدیدکنندگان می توانند به راحتی زمان خود را در باغ های گل رز در جلوی ساختمان و یا در جنگل های اطراف بگذرانند. اگر شما از شهر آمده اید قطعا تصمیم دارید تا داخل قلعه را دیده و از سالن های نمایش و اتاق خواب های بزرگ آن لذت ببرید.

یکی از زیباترین بخش های تاریخی در اروپا قلعه های آن می باشد. به دلیل توسعه و طول مدت قرون وسطی بسیاری از قلعه ها در طول این دوران ساخته شده که هر کدام به نوبه خود زیبایی های خاص خود را دارند.

منبع: www.touropia.com

منبع: الی گشت
انتشار: 25 فروردین 1401 بروزرسانی: 25 فروردین 1401 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 60703

به "قلعه های مهم و شگفت انگیز در نزدیکی دوبلین ایرلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه های مهم و شگفت انگیز در نزدیکی دوبلین ایرلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید